Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polski kalkulator balistyczny


Recommended Posts

Ciekawe... teoretycznie wpisując prędkość początkową repliki bez HU i masę kulki poprawki powinny być podobne, w końcu to jedna i ta sama balistyka (założenie to oczywiście HU=0).

Moim zdaniem to zupełnie inna bajka i nie możemy tego porównywać i przyjmować takiego założenia. Pewnie też sam kształt pocisku ma spore znaczenie. Myślę, że powychodziłyby nam głupoty ;)

Link to post
Share on other sites

W zasadzie wystarczy kawałek taśmy z jakiegoś lekkiego materiału, garść trawy, jakieś "śmieci" i w miarę rozwinięty zmysł "orientacji przestrzennej". Jesteś w stanie w ten sposób nauczyć sie określać kąty z dokładnością wystarczajacą do uzyskania zadowalającej precyzji strzału. A poza tym są przyrządy do tego tyż ale raczej się z nich w terenie nie korzysta.

Link to post
Share on other sites

"no to se sprawię icon_wink.gif"

 

 

Ludzie nie możecie zakładać takich tematów, bo thor_ kiedyś wydając pieniądze zbankrutuje na te wszystkie "zabawki" :wink: :wink: :wink:

 

 

Pozdrawiam KorczO

Edited by BAST3R
Link to post
Share on other sites

Nie no, fajny bajer. Jak możliwe jest wmiare trafny pomiar kątu wiatru dzięki kawałku materiału i odpowiedniej wiedzy, tak nie wiem czy jest to możliwe aby określić prędkość, chodź może...

Link to post
Share on other sites

Widzisz linka, którego dał baum?

No widze.

 

co samo w sobie nie jest jakimś specjalnym wyczynem.

Zmierzenie prędkości bez żadnych przyrządów, żeby była wmiare przybliżona wartość? Jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites

Ręce opadają - widziałeś co jest pod linkiem podanym przez bauma?

Co dla Ciebie znaczy nazwa wiatromierz?

 

Teraz mówiłem o prędkości wiatru nie kierunku. Thor_ mnie oświecił jak zmierzyć kąt wiatru w terenie, a ja teraz się pytałem jak zmierzyć prędkość.

Link to post
Share on other sites

Momo zapewniam, że wartośc błędu prędkości wiatru w zakresie 5m/s jest do przyjęcia. A skoro tak to wystarczy przyswoic tabelę "skali Beauforta" i z taką mniej wiecej dokładnościa bez przyrządów jesteś w stanie okresli "na oko" prędkośc wiatru.

Oczywiście przy strzelaniu na baaardzo duże odległości gdzie wypadałoby wziac także poprawkę na ruch obrotowy ziemi takie "przybliżenie" to zdecydowanie za mało.

 

W ersofie zakładam, że strzelamy w zakresie "skutecznego" strzału więc raczej w grę wchodzą odległości do max okolic 100 metrów i zależności między masą amunicji, prędkości wylotową a np prędkością wiatru. Kiedy wiatr będzie wiał "4" i więcej B prostopadle do linii celowej to na więcej niż 20 metrów i tak nie strzelisz celnie ;)

Link to post
Share on other sites

W ersofie zakładam, że strzelamy w zakresie "skutecznego" strzału więc raczej w grę wchodzą odległości do max okolic 100 metrów i zależności między masą amunicji, prędkości wylotową a np prędkością wiatru. Kiedy wiatr będzie wiał "4" i więcej B prostopadle do linii celowej to na więcej niż 20 metrów i tak nie strzelisz celnie ;)

Thor (nawiązując do mojego wcześniejszego posta), czy jesteś pewien, że można nasze airsoftowe warunki odnieść do ogólnej balistyki? Nie wiem po prostu czy rotacja kulki, czyli działanie hop-siupa nie będzie miała tak znacznego wpływu na tor lotu (działanie wiatru na rotacje kulki), i co za tym idzie - poprawek.

Jestem laikiem jeśli chodzi o fizykę, tory lotów itd. Bardzo możliwe, że to co piszę ma się nijak do rzeczywistości, ale chciałbym poznać zdanie innych.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...