Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Na ile wystrzałów AirSoft wystarczy pojemności akumulatora?


Recommended Posts

mam maly dylemat. chodzi o pojemnosc akumulatorka. zdecydowalem sie na zakup mp5 z machineguna ics z wersja mini lub large akumulatora. i wlasnie problem w tym na ile starcza te rodzaje bateri. boje sie zeby nie zadrzylo sie ze podczas strzelanki nagle spadnie mi napiecie :/ i teraz jesli bateria mini starczy na okreslony czas to wezme mp5a3 a jesli nie starczy to wezme mp5a2 z pojemniejszym akumulatorkiem ale za to wg mnie brzydsza od mp5a2 (choc te zniczego sobie :) )

 

nie pisze jakiej wydajnosci oczekuje poniewaz chcialbym uslyszec szacowany czas dzialania bateri lub/i na ile magazynkow (kulek) starczy, a nie odpowiedz w stylu "to mini ci starczy".

Link to post
Share on other sites

jakbys nie byl leniem to bys sobie znalazl w archiwum :?

 

przyjmij, ze stockowy aeg rozbraja baterie 600mAh po 1000 kulek - przy normanie naladowanej baterii. Korzystajac z mnozenia wyliczysz sobie ile przy baterii large.

 

EOT

Link to post
Share on other sites

te 600-800 w zupelnosci starczy. nie chodze na jakies super dlugie strzelanki wiec kupie sobie mp5a3 ics. tylko szkoda ze nie wiadomo kiedy beda na machinegun.pl :/

a jeszcze jedno pytanie. czy jest jakas roznica w budowie oprocz kolby i mniejszej baterii?

szukalem troche o tym ale nic nie bylo i chcialbym sie upewnic.

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo to te guny oprocz kolby niczym sie nie roznia.

 

Co do baterii wez jedno pod uwage jeszcze, czy planujesz w przyszlosci upgradowac ta replike. Jesli nie to bierz ta co ci sie bardziej podoba czyli SD3. Jesli tak, to pomysl czy do SD3 wejdzie wystarczajaco duza bateria, ktora uciagnie taki upgrade.

Link to post
Share on other sites

mysle, ze wartosc 1000 kulek na baterie 600mAh jest usredniona

- wezcie pod uwage, ze same karabinki TM moga oscylowac pomiedzy 245 a 285 fps - stockowo. Dlatego jeden moze wystrzeliwac 1200 kulek majac 245, a drugi 800 przt 285. Poza tym nalezy wziac pod uwage rozne ladowarki do baterii i same techniki ladowania.

 

tabela z porownaniem TM jest tu

Link to post
Share on other sites

Hargin: Elektryki TM mają stockowo tą samą sprężynę, więc nie widzę związku między fps'ami a ilością wystrzelonych kulek. Różnice w fps'ach wynikają z zastosowania różnych cylindrów i tym samym różnych długości luf. Prąd jest pobierany tylko przy naciąganiu sprężyny więc skoro sprężyna zawsze jest ta sama to i pobór jest ten sam.

Różnice w wydolności bateri wynikają przede wszystkim jak sam zauważyłeś z różnych ładowarek i metod ładowania oraz w bardzo dużym sotpniu (jeżeli nie największym) od sposobu prowadzenia ognia. Gdy strzelamy oszczędnie i korzystamy przede wszystkim z ognia pojedynczego to bateria starcza na dłużej. A jeżeli walimy full auto to obciążenia drastycznie rosną i wystrzelimy kulek mniej.

Wiem z doświadczenia bo jak dostałem elektryka i bawiłem się w spray&pray to bateria starczała mi na 800-900 kulek. Teraz strzelam głównie single, czasami seriami po dwa-trzy strzały... Bateria starcza mi na 1100 - 1200 kulek.

Aha .. i drobne różnice mogą powstać przy zastosowaniu różnych silników, ale między AUGiem (EG700) a G36 (EG1000S) nie było specjalnej różnicy. Obydwa jechały na bateri 600mAh.

Link to post
Share on other sites

tak???? 8O

 

Koza: to przemys to, ze sa rozne konstrukcje gearboxow - co moze wplywac na wewnetrzne opory - zobacz UZI w wersji gearboxa 5 - ma 245fps - a lufe ma dlugosci jak mp5. IMO dlugosc lufy nie ma wiekszego wplywu na roznice 40 fpsow. Poza tym cylindry sa prawie takie same i napewno drobne roznice w ich budowie nie wplywaja na taka rozpietosc.

 

Ja bym sklanial sie do tego, ze sprezyny w roznych modelach delikatnie moga sie ronizc - szczegolnie w wyprodukowanych na jakiejs przestrzeni czasu.

Link to post
Share on other sites

No dobra.. co do wpływu różnic w konstrukcji gearboxa na wydolność bateri to się zgodzę ale jeżeli chodzi o wpływ na fps'y już niezbyt. Weź też pod uwagę że osiągi są mierzone na różnych chronometrach i to może też wpłynąć na różnice. Pamiętaj że warunki dwóch pomiarów jeżeli nie są kontrolowane, nigdy nie będą powtarzalne. Kilka stopni różnicy temperatur = kilka fps. Ustawienie HU też ma wpływ = kilka fps. Ciężar kulki = kilka fps. Lufa = kilka fps (nawet 10-15). Razem można osiągnąć nawet 40 fps'ów różnicy. Może się teraz troszku na siłę doszukuję ale powiedzmy tak:

Mamy uzi mające 245 fps i MP5 mające 265 (nie 280) fps. To jest 20 nie 40 fps różnicy a jak weźmiemy pod uwagę wymienione przezemnie czynniki to zobaczysz że jest możliwe uzyskanie takiej różnicy. Z resztą uzi jest dosyć extremalnym przykładem bo z tego co mi wiadomo to jest nieco kiszkowate (ciężko o upgrade i strasznie delikatna konstrucja ale to jest opinia użytkowników z zagranicznych stron, ja kontaktu nie miałem).

Link to post
Share on other sites

1. Jesli te dane rzeczywiscie pochodza z redwolfa to radzilbym sie nimi nie sugerowac, gdyz sa wyssane z palca.

2. Ilosc fps przy stockowym nijak ma sie do zuzycia bateryjki.

3. To czy strzelamy ogniem ciaglym czy pojedynczym ma znikomy wplyw na zuzycie baterii bo ja sieje seriami po 10-20 kulek jak nie wiecej i te 4 hi capy(do M16 czyli 300 kulek) jestem w stanie bez problemow wystrzelic

4. Co do ladowarki i sposobu ladowania baterii to rzeczywiscie ma to wplyw. Jak nie doladujesz baterii to padnie duzo szybciej. Ja bynajmniej nie uzywalem jakiejs super ladowarki tylko najprostszego zasilacza stabilizowanego.

5. Jesli chodzi o konstrukcje gb to rzeczywiscie moze miec to wplyw, aczkolwiek nie musi. Jest roznica miedzy gb v.1 a v.2/3. Tak wiec nie wazne czy strzelamy z AUG'a, AK, M4 czy MP5, w koncu w wersji 2 i 3 liczba przelozen jest taka sama.

Link to post
Share on other sites

MINIMAL troche przeraza mnie twoj stanowczy ton - "SA WYSSANE Z PALCA" - a imo sa bardzo prawdopodobne. Ty sie opierasz na jednym aegu czy dwoch, a ja swoje obserwacje prowadzilem na 9 ;)

 

rodzaj ognia ma wplyw na zuzycie baterii - strzelajac ciaglym zwiekszasz obciazenie na silnik, ktory ciagnie wiecej pradu.

 

kazda drobna roznica w konstrukcji gb moze wplynac na baterie - zle dobrana podkladka dystansowa pod kolo zebate moze powodowac opor, a co za tym idzie ciezsza prace silnika, ktory bedzie probowal sobie zrekompensowac wiekszym poborem mocy

Link to post
Share on other sites

Muszę się zgodzić z Harginem. Na upartego to nawet stop z jakiego wykonano tryby może mieć znaczenie, bo lżejsze tryby mniej obciążają silnik itp itd... Idąc tym tropem dochodzimy do tego że również niewłaściwie nasmarowany gearbox będzie miał wpływ. Może będzie to 10-20 kulek, ale zawsze coś.

Co do przełożeń to pamiętaj że Marui ma już w dorobku 6 wersji gearboxa.

Link to post
Share on other sites

(Usunieto przez Moderatora)

MOWA BYLA OD POCZATKU O STOCKOWCACH TM!!! A te sa skladane i smarowane w ten sam sposob i z komponentow wykonanych z tych samych stopow, wiec z laski swojej nie wymyslajcie na sile jakichs glupot zeby tylko poprzec wlasna teze. Jeszcze chwila i zaczniecie pisac, ze zywotnosc bateryjki zalezy od fazy ksiezyca. Ehh...

 

Co do ognia ciaglego i pojedynczego. Moze i w jednym przypadku jest opor wiekszy niz w drugim, ale roznica jest tak niewielka, ze ja moglem spokojnie na ciaglym przy poprawnie naladowanej 600-tce(moment pelnego naladowania baterii okreslilem przy uzyciu miernika, a nie liczac to z pewnego dobrze znanego wszystkim wzoru) wystrzelic ok. 1200 kulek.

 

Hargin, spoko, moze i zaobserwowales niektore rzeczy w wielu AEG'ach, ale czy mierzyles we wszystkich predkosc wylotowa kulki?? Dane z redwolfa nie sa wiarygodne z pewnoscia, wystarczy popatrzec na ilosc fps'ow przy m4a1, mp5a4 i xm177e2. Wszystkie widzialem, wszystkie macalem i ze wszystkich strzelalem. Mp5 ma osiagi mniej wiecej takie same jak m4, wiec skad ta roznica 15 fps?? Z kolei XM to jeden z najslabszych aeg'ow, wiec jakim cudem ma wieksza predkosc wylotowa kulki niz m4?? Te dane sa po prostu malo wiarygodne.

 

Co do przełożeń to pamiętaj że Marui ma już w dorobku 6 wersji gearboxa.

Hmm, my sie jednak chyba nie zrozumielismy. W gearboxach, ktore maja identyczne przelozenia obciazenia sa takie same. Dlatego napisalem, ze np. v.2/3 rozni sie od np. v.1 pod wzgledem wyczerpywania baterii.

Link to post
Share on other sites

Panowie!

Istnieje coś takiego jak fluktuacje procesu produkcyjnego - z tego powodu jeden egzemplarz tej samej repliki może strzelać trochę lepiej lub gorzej niż drugi egzemplarz. Opory wewnątrz (sprawność) też będą się różniły. Nawet jeśli firma będzie miała ustalone prędkości początkowe i będzie sprawdzała pobór mocy to też będzie tam jakaś tolerancja od takiej to wartości do takiej.

 

Minimal!

Pomierz sam prędkości wylotowe kulki i wtedy będziesz mógł powiedzieć bo stwierdzasz:

Mp5 ma osiagi mniej wiecej takie same jak m4, wiec skad ta roznica 15 fps??

Może te 15 fps to właśnie Twoje mniej więcej?

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Odnośnie większego zuzycia baterii przy strzelaniu serią - jesteście tego pewni? Przecież teoretycznie każdy silnik zużywa mniejszą ilość energii przy jednostajnej pracy, niż przy powtarzanych cyklach rozruch - zatrzymanie... O ile dobrze pamiętam, wartość natężenia pobieranego prądu przy rozruchu silnika elektrycznego może przekraczać nawet dziesięciokrotnie natężenie przy jego normalnej pracy. Co prawda w AEGach o jednostajności jako takiej nie może być mowy, ale przy strzale serią silnik pracuje stale - choć ze zmiennym obciążeniem.

Ale nie jesem specjalistą w tej dziedzinie i mogło mi się cos popieprzyć, więc nie będę się upierał :).

 

I jeszcze taka ciekawostka: pewnego razu, na gościnnych wystepach w Rzeszowie, udało mi się wystrzelać ponad 3 hicapy do G36 - czyli ok 1500 kulek - na standardowej baterii 8.4V 0.6Ah, z tego znaczną większość krótszymi bądź dłuższymi seriami. Co więcej, bateria działała nadal, tylko kulek brakło :).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
(Usunieto przez Moderatora)

MOWA BYLA OD POCZATKU O STOCKOWCACH TM!!! A te sa skladane i smarowane w ten sam sposob i z komponentow wykonanych z tych samych stopow, wiec z laski swojej nie wymyslajcie na sile jakichs glupot zeby tylko poprzec wlasna teze. Jeszcze chwila i zaczniecie pisac, ze zywotnosc bateryjki zalezy od fazy ksiezyca. Ehh...

 

ehhh... teoretyku :) w teori to sie zgadza, ale w praktyce bywa roznie. Skladanie gearboxow to reczna robota wiec zwieksza sie margines odbiegania od okreslonego wzorca.

 

Uparty jestes jak (nic tu nie napisze, bo i tak Medium wytnie) - ja swoja obserwacje poparlem doswiadczeniami z paru aegow, a ty podpierasz sie jednym jedynym. Wiec chyba twoj pomiar moze byc obarczony wiekszym bledem.

 

Jasna rzecz wszechwiedzacy Minimal sie nie myli, tylko na redwolfie siedza sobie dowcipnisie i daja dane z ksiezyca :)

Link to post
Share on other sites
Jasna rzecz wszechwiedzacy Minimal sie nie myli, tylko na redwolfie siedza sobie dowcipnisie i daja dane z ksiezyca :)

Hargin daruj sobie. Widze, ze ostatnio na tym forum nie robisz nic tylko sie wszystkiego i wszystkich czepiasz. Dane z redwolfa raczej nie sa wiarygodne. Zerknij sobie chociaz na to co masz na machinegunie. O dziwo w przypadku niektorych aeg'ow roznice sa dosc znaczne w porownaniu z tym co masz na redwolfie.

 

EOT!!! Bo co bym nie napisal to "wszechwiedzacy" Hargin skomentuje moja wypowiedz.

Link to post
Share on other sites

Witam

To ja może wypowiem się na ile mi starcza bateria. Mam stockowe G36C TM, bateria 8.4V 600 mAH. Ko5ma powiedział, że taka bateria w G36C starcza na około 1500 kulek, a nawet więcej. Potwierdzam tą informację. Ostatnio przy temperaturze około 15 stopni C (temperatura z tego co wiem mam wpłym na liczbę wystrzelonych kulek) z mojego "G" wystrzeliłem około 1800 kulek po czym bateria się rozładowała. Strzelałem zarówno ogniem ciągłym jak i pojedyńczym.

Więc tutaj liczba wystrzelonych kulek jest zależna od modelu repliki.

Pozdrawiam

BoT

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Pozwolę sobie odgrzać ten archaiczny temat ;)

 

Na ile powinna wystarczyć batka 9,6V 1700mAh przy sprężynie M110, zainstalowana w emce CA? Szykuje się bardzo długa strzelanka i zastanawiam czy na ten czas nie powrócić do poprzedniej sprężyny.

 

Będę wdzięczny za wszelkie info.

Edited by Inferno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...