Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Na ile wystrzałów AirSoft wystarczy pojemności akumulatora?


Recommended Posts

Gdybym mogł kupić drugą baterię przed strzelanką to tak bym właśnie zrobił, zamiast pytać tu. Ale batki przed strzelanką już nie zmienię, a mam właśnie Sanyo KR-1700AU. Karabin ciągnie na niej bardzo dobrze, ROF odpowiedni itd. Chciałbym wiedzieć ile pociągnie na tej obecnej.

 

Co do ogniw Sanyo tak poza tym, to nigdy nie odniosłem wrażenia, żeby były jakieś gorsze. Bateria 8,4V na wspomnianych wyżej ogniwach w stocku starczała zimą na 1500 kulek i daleko jej jeszcze było do wyczerpania. Nigdy nie wystrzelałem baterii na żadnej strzelance do końca, dlatego właśnie pytam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak już podajecie ilość wystrzelonych kulek na danej baterii, to podawajcie też proszę w jakiej mniej więcej temperaturze otoczenia były one wystrzeliwane.

 

Sądzę, że będzie pewna różnica między strzelaniem w temp. 5st Celcjusza, a 35st.

 

No chyba, że strzelano w różnych warunkach, w przeciągu pewnego czasu, ale to też warto zaznaczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam Mp5-J CYMY z fabrycznym akumulatorem 1100mAh MINI i tylko raz padł mi na strzelance, ale to z powodu temp., bo było ok. 4 stopni C a akumulator w tej mp5 jest bardzo słabo zaizolowany od zewn.

Tak normalnie na strzelankach leci ok 1tys. moze nawet czasem wiecej BB's i wszytsko jest OK

Tylko w zime radze zaizolować czymś akumulator od zewnątrz

Link to post
Share on other sites

1 tys? Jak na strzelanke to trochę mało.... biegasz z low-capem/mid-capem czy strzelanki trwają u was krótko? Mi idzie zawsze (co tydzień) około 2 - 3k lub (jak zechcę posnajperować) ~700. Kumpel też ma aku cymy od MP5 i na rozładowanie owego akumulatora (stockowe części w mp5) potrzebuje 1200 - 1500 BB.

Link to post
Share on other sites

M15a4 carbine, sp110 = 9,6v 1400mAh intellect: ok 800bbs przy 15-20C

akurat na dwie duże strzelanki.

 

pytanie OT czy na intellect 9,6v 2000mAh (nunchako?) wiecej wystrzlam i bedzie podobny ROF? bo sanyo 1700mAh nunchako jest kiepska (bardzo mały ROF i kiepska reakcja na naciśnięcie spustu)...

 

Mp5 Well FTK M100 hurricanE = 8,4v 1400mAh intellect: ok 1200bbs przy 15-20C

Link to post
Share on other sites

Przy sprężynie m110 na baterii 8,4 Intellect 1,4Ah wyszło koło 2500 kulek.

No, no!

Mi w M15A4 [CA] (stock), akumulator NiMH 8.4V 1400mAh typ Mini [intellect] wystarcza na jakieś 1400 - 1500 kulek!

Edited by Amek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Bardzo śmieszne.. mniejsza o to.. Kupuję teraz replikę M4 firmy Boyi. Jest tam akumulator 1100mAh, mojemu koledze starcza na ok. 1200kulek... Więc na wszelki wypadek chciałbym dokupić dodatkowy akumulator(już mam od znajomego, czeka na mnie xD) ma on 600mAh i 8,4v. Starczy mi on na jakieś 600-700kulek?

 

Dodam, że sprężyna stock.. czyli ok. M110:P

Edited by diablos993
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

BOYI/DBOYS 8,4v 1100mAh na aks74u[stock] wytrzymał w okolicach 2700 BB

Intellect NiMH 8.4V 1400mAh Stick na aks74u[stock] wytrzymał max 3200 BB

 

SANYO NiMh 9.6V RC 3600mAh typ Large na CA SAR TRII [tuning lvl III] wytrzymał w okolicach 1600 BB

 

Baterie ładowane ładowarką mikroprocesorową .

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Sorki za odgrzewanie starego tematu ale... Proponuję takie rozumowanie:

 

Dane wg. mojego doświadczenia, bateria 9.6V.

 

Sprężyna M100:

 

batka 600 mAh - za mała, zazwyczaj nie wystarczy do końca strzelanki

1100 mAh - z biedą wystarcza do końca

1400 mAh - może być ale nigdy nic nie wiadomo

3000 i więcej - spokojnie pociągnie kilka strzelanek

 

Rozkminianie na kulki, mija sie trochę z celem, bo nikt nie będzie odliczał kulek do oddzielnego pojemnika na każdą strzelankę. Ponadto doświadczenii gracze i tak wiedzą jaka bateria jest im potrzebna, a nowi poprostu potrzebują jakiejś skali porównawczej;)

 

Ogólnie wniosek taki:

 

Masz AEG'a ze sprężyna m100 lub wiecej i batke 1100 i mniej mAh, kup druga na wszelki wypadek;)

 

Zresztą miło jest tez mieć jakąś starą baterię w pogotowiu dla kumlpa, kiedy jemu padnie;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...