Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.041 - MP5 Cyma - downgrade


Recommended Posts

Niestety celowałem w 350-360, ale ta dysza tak puszczała powietrze, że aż smutno się człekowi robiło.

 

Tak, tłoczek był zjechany choć nie do końca - do mnie to przyszło z blokadą tłoka w tylniej pozycji (kompletny brak shimming'u i regulacji silnika), przez co niestety zębatki ucierpiały głównie silnikowa i osi silnika, sam tłok również, ale to przez ten ROF. Ciekawi mnie właśnie czy odbije się to bardzo na szybkostrzelności (sprawdź najlepiej na nowym/innym działającym magu bo mierząc te 19k/s miałem puste strzały (hi-cap nakręcony). Ogólnie to taki tuning na ROF średnio się opłaca, jedna zacinka kulki w lufie i mamy sałatkę z aluminium i stali zamiast dżirboksa, a nawet zakładając, że tak się nie stanie to zużycie części jest... nie małe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, jest wykonana z kupy, dlatego replika znów wylądowała u mnie dokładnie z tego powodu (eh, silnik za prawie 2 bańki, a taka kupa). Tłok nie padł do końca, ale jego zęby były zjechane, jakby to ocenić - coś w granicach 40-50 % (do tego pierwszy stalowy lekko wgnieciony - przez zacinkę tłoka - jednak mógł działać dalej). Shimming, a raczej jego brak jednak nie był główną przyczyną tylniej pozycji tłoka - otóż dokładnie to wybadałem sprawę i się okazało, że sprężyna zakleszcza się na łożysku prowadnicy (normalnie 1-2 zwoje wchodziły na łożysko, zakleszczały się i nie pozwalało to tłokowi dojść do końca). Zapodany został shimming i prowadnica bez łożyska, chodziło dopóki padła zębatka osi silnika właśnie, teraz pójdzie tam stalowa prowadnica łożyskowana i stalowa zębatka osi silnika, wtedy nie wiem czy coś będzie tam mogło strzelić.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Po takich zmianach i tylko 19 k/s? Tak słabawo? 2 kulki mniej mam na praktycznie stoku P90 i springu z CA stokowym.

 

EDYTA: Dlatego zacząłem raczej robić tak, żeby była w miarę zdrowa reakcja na spust, a przy małej pojemności magach na kiego mi duży rof? ;-). Ale piszę to z bardzo osobistego punktu widzenia.

W każdym razie nie lubię robić tuningu na przesadzone rofy, zawsze coś w poprzek w miarę szybko stanie ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Raz, że były puste strzały (mag szwankował), a dwa, że zębatka silnikowa i osi silnika były MOCNO nadszarpane (musiałem obniżać zębatkę silnikową by jako tako dało się wyregulować silnik). Podam ROF'y na zębatkach stock i nowej zębatce osi silnika, gdzie mogę dać sobie uciąć... ,że wyniki będą o wiele większe. Te 19k/s to ja mam na dobrą sprawę na M120 i tej samej 9,6V w moim G36 (teraz już tam nie ma M120, ale taki wynik pokazało chrono jak było).

Link to post
Share on other sites

FAL, SA springi 120, baty 8,4 18-19 k/s ;-). Też żadne osiągnięcie ;-).

 

Dobra baty Sanyo RC i kable wymienione ze stykami i wtykami + brak bezpieczników, trochę kantowałem. Ale stoki silniki zębaty itp, itd. Przebiegi mój spokojnie koło 40k kulek, SA jakieś 20-25k.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

MP5 zgodnie z tym co pokazało chrono Gogina ma obecnie rof na poziomie 25 k/s czyli 1500 na minutę na baterii 2000mAh NiMH 12.0V która mieści się w stałej kolbie. Jak dla mnie wystarczająco choć minigun to to nie jest ;) Relacje z życia repliki będę zdwał na bieżąco (czyli jak coś znów padnie) choc pewnie dla zaoszczędzenia cześci będe jej uzywał na batce 9,6 V

Edited by Horblower
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...