Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

IMHO w ładownicach ALICE 3x30 zmieścisz 2 magazynki 20-nb do M-14.

 

ALICE zostało wprowadzone do użytku już po wycofaniu M-14 z pierwszej linii, stąd nie znajdziesz w tym systemie dedykowanych ładownic. Co więcej, od czasów M-1956 (http://en.wikipedia.org/wiki/M1956_Load_Bearing_Equipment) ładownice były projektowane jako uniwersalne - mogłeś nosić w nich granaty 40 mm do M-79, ładowniki do Garanda, magazynki do M-14 i M16(Ax).

 

Krótko - jeżeli nie zajmujesz się rekonstrukcją, to ładownice ALICE powinny wystarczyć - ale musisz sprawdzić, czy magazynki wejdą na 100%.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mówię, że z użycia, tylko z pierwszej linii :) Aczkolwiek mam album o Pustynnej Burzy i "Przywrócić nadzieję" autorstwa Pauskasa (chyba...) - SEALs używają M-14 z ręcznie rzeźbionym chwytem pionowym i Aimpointem 3000 :)

 

Edit: jak się poszuka, to wszystko się znajdzie :) http://www.militarypictures.info/soldiers/...th_M14.jpg.html

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Ja nosiłem bez magpuli i też było dobrze. Generalnie to te ładownice do M16 nie są w ogóle zaprojektowane do szybkiego wyciągania maga (teraz biegam z m4 i reload trwa wieki), więc te kombinacje nie dadzą zbyt wiele. Tak czy siak, jeśli idzie o ładownice do M14, to właśnie te od ALICE się najlepiej spisują.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, nigdy nie siedziałem w temacie, ale mnie to zaciekawiło. Same kapelusze czy mundury czasem też?

 

MwMichal - To pierwsze to ładownica systemu M1961, nie podepniesz tego do ALICE. A to drugie jest horrendalnie drogie, kupiłem dwie pierwszego typu za 80zł. ;)

Edited by HateMe
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Szasz ..czasem pojawia sie RDF ale nigdy w komplecie z kapeluszem

zresztą nie było chyba kapelusza do RDF

na samych kapeluszach camo widać słabo to i seal wykorzystywała nadwyżki magazynowe ERDL ( a sam kapelusz nie zużywa sie tak szybko więc przeżyły swoją epokę )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...