Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 TM vs MP5 CM041


Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze repliki, przeczytałem temat dotyczący obu replik osobno, ale może ktoś miał styczność z dwiema replikami i ma dobre porównanie.

Cyma 041 jak na chinola jest podobno bardzo udana, ale co z awaryjnością i innymi parametrami w stosunku do TM. Jak wypada zasięg TM w stosunku do Cymy (275 FPS do 380 FPS, wiem że zasięg to nie tylko FPS). TM jest z ABSu, CM z metalu i nylonu (ale ABS TM jest bardzo wytrzymały).

Szukam broni głównie do walki na średnim i bliskim dystansie, ale również takiej która może w miarę konkurować z dłuższymi replikami (te 40-45 metrów skutecznego zasięgu).

 

Poniżej linki do obu replik:

MP5 TM

MP5 CM

Edited by quba40
Link to post
Share on other sites

Imho, przy giwerach takich jak aug, g36, p90 zawsze warto wziąć tm. Bo te giwery nawet w oryginale są z plastiku. No i nie mają gb v.2. Z mp5 jest o tyle inaczej, że w oryginale jest metalowe- punkt dla cymy. Szkielety gb v.2 to jak wiadomo jedne ze słabszych szkieletów. Jeżeli nie planujesz dużych tuningów to szkielet marui pewnie wytrzyma, ale podejrzewam, że przy m120 np. może mieć ciężko(chociaż do marui nie ma potrzeby wsadzać takiej sprężyny). Fakt, że w marui masz niezły zasięg jak na 280fps, ale to też nie jest taka magia jak wielu myśli.

Na twoim miejscu tm brałbym tylko jeżeli jesteś pewien, że nie planujesz dużych upgradów( a marui z m100 czy m110 strzela naprawdę dobrze). Cymę zaś, jeżeli myślisz, że kiedyś będziesz chciał wycisnąć więcej. A na początek za koszt marui kupisz cymę i wsadzisz do niej dobrą lufę i jeżeli będzie potrzeba dobrą gumę hu, ewentualnie wepchniesz jakiegoś springa markowego.

Link to post
Share on other sites

Myślę inaczej niż przedmówca. Jeżeli nie chcesz pakować się na "dzień dobry" w wysokie koszty to Cyma będzie dużo lepszym wyborem.

Do niektórych z Kolegów po prostu nie dociera jak duży postęp zrobili chinole w produkcjach i kopiowaniu replik ;-).

P90 tez już TM bym nie kupił ;-). mam porównanie z TM-em z wczoraj, gdzie moje osłabione do 350 fps chińskie P bynajmniej nie ustępowało, ku niekłamanemu żalowi Kolegi, Tokiowemu P z 400 na pokładzie, za to miało front metalowy ;-). Podobnie jest z tym MP5 na ile zauważyłem i się nasłuchałem na cotygodniowych łupankach.

Link to post
Share on other sites

Od razu mówię, że nie zamierzam tuningować repliki ze względu na moc, ponieważ moja ekipa specjalizuje się w CQB i teren w jakim strzelamy to w dużej mierze budynki. Ale czasami jedziemy też na bardziej otwarty teren.

 

Zastanawiam się na ile ta Cyma jest wytrzymała, mam trochę nieprzyjemnych doświadczeń z chinolami (miałem Ak47 Beta Specnaz JG, Aks74U Boya, teraz mam M16A4 JG 3gen), dlatego z ostrożnością podchodzę do Cymy (choć tej firmy repliki jeszcze nie miałem). Ponieważ M16 nie pasuje do stylu jaki preferuję a stosunek zasięgu do mobilności jest niezadowalający to myślę o Mp5.

Link to post
Share on other sites

Myślę inaczej niż przedmówca. Jeżeli nie chcesz pakować się na "dzień dobry" w wysokie koszty to Cyma będzie dużo lepszym wyborem.

Do niektórych z Kolegów po prostu nie dociera jak duży postęp zrobili chinole w produkcjach i kopiowaniu replik ;-).

P90 tez już TM bym nie kupił ;-). mam porównanie z TM-em z wczoraj, gdzie moje osłabione do 350 fps chińskie P bynajmniej nie ustępowało, ku niekłamanemu żalowi Kolegi, Tokiowemu P z 400 na pokładzie, za to miało front metalowy ;-). Podobnie jest z tym MP5 na ile zauważyłem i się nasłuchałem na cotygodniowych łupankach.

 

Tuksiak, ale ja się z tobą prawie w 100% zgadzam. Po prostu twierdzę, że jak ktoś nie zamierza tuningować, a korzystać z repliki choćby właśnie w cqb to tm jest dobrym wyjściem-kupujemy wyciągamy z pudła i strzelamy. A naprawdę mało replik chińskich zdowngradowanych do poziomu tm będzie strzelało jak tm(trza się nad tym narobić troche). Ja sam, gdybym teraz stał przed takim wyborem, kupiłbym właśnie cymę i wstawił do niej m100.

Jedynym co w dzisiejszych czasach przemawia za marui jest tak naprawdę bezawaryjność i fakt, że po wyciągnięciu z pudła od razu strzela jak bozia przykazała. A zajechane zębatki czy problemy z elektryką w takich cymach się jednak do dziś mimo postępu zdarzają.

 

P.S. Tuks, narobiłeś mi ochoty na to chińskie P. jak będę miał kiedyś kasę to pewnie kupię bo i tak chciałem jakąś tr-kę sobie sprawić.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Na bank wstawiłbym do Cymy słabszą sprężynę i kupiłbym lepszą batkę. Czyli różnica cenowa będzie minimalna między dwiema replikami. Czy nadal warto wybrać Cymę? ;)

Kusi mnie to metalowe body, nie lubię body z abs, szczególnie, że prawdziwe Mp5 jest metalowe, ale nie chcę też być częstym bywalcem serwisu (tutaj wygrywa pewnie TM).

Link to post
Share on other sites

Różnica będzie tak czy siak spora bo do marui też musisz kupić baterię i ładowarkę. Imho: jeżeli będziesz wykorzystywał replikę głównie w budynkach a w lesie nie straszne ci podkradanki ze względu na pyćkę mniejszy od przeciętnego dzisiaj zasięgu to bierz marui. Jeśli z lasu korzystasz dość często a nie jesteś dobry w podkradaniu się do wroga, to bierz cymę i kombinuj. Btw. to, że marui jest mniej awaryjne, nie musi wcale znaczyć, że będziesz z tą cymą latał po serwisach w kółko(chyba, że pecha będziesz miał).

Ja z przesiadki z chińczyka na tm byłem zadowolony, ale teraz chińczyki naprawdę bywają niezłe, czasem wystarczy trochę takiego dopieścić lepszą lufą, gumą czy choćby wyczyścić porządnie ze smaru, którego serwisy ładują tony i mamy świetnie strzelającą replikę, niejednokrotnie lepiej niż marui.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...