Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPRĘŻ" Benelli M3 - co się da zrobić?


Recommended Posts

Ech... Ale menda jesteś....

Da się wstawić... Zestaw takich luf jest w jednym ze sklepów (celowo nie podaje w jakim) a sprężyna wzmocniona ostatnio pojawiła się na innym (też celowo brak adresu i proszę nie podawajcie mu.. niech się chłopak nauczy szukać).

Szanse podobno są. Ja strzelałem z wersji shorty i strzelała super. Zasięg jest na prawdę extra jak na springera.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam

 

Po pierwsze wiem że wykopałem prehistoryka sprzed ponad roku ale jestem trochę zdezorientowany odnośnie tej sprężyny do spasa-a czy będzie pasować do benelli-ego ? bo po przeczytaniu tego tematu http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=8691&start=15 sam nie wiem czy kupować tą sprężynę…. Ktoś już to sprawdził czy pasuje ? (Nie chce kupować w ciemno, bo jeszcze nie zarabiam a nie chce być 80 pln w plecy więc wolę uprzednio zapytać)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

No też bym wysłał tylko opowiedź dostane dopiero za tydzień bo na stronie widnieje

PRZERWA URLOPOWA: 25 lipca - 1 sierpnia

w tych dniach nie wysyłamy zamówień i nie odpowiadamy na maile i telefony

a za tydzień to chciałbym żeby sprężynka już do mnie leciała pocztą :wink: więc pytam bo może ktoś wie i odopwie szybciej np: jutro :roll: :)
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Tak dla przyszłych pokoleń… no i przyszła (sprężynka od spasa) zamontowałem (może źle ?) ale nie pasuje :( jest za długa (ma za dużo zwojów) i nie da się jej ścisnąć tak bardzo żeby zaczepić ten ząbek od spustu będę ją musiał obciąć :? chyba że ktoś coś poradzi... Pytanie do CyberKozy jak on to tam zamontował bo ja za cholere nie moge ? :| wygląda na to że bebechy nie są identyczne....

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

1.Odkręcamy śrubę schowana pod gumową stopką kolby

2.Odkręcamy dwie śruby pod czółenkiem

3.Polówkę czółenka po przeciwnej stronie wyrzutnika łusek trzyma jeszcze jedna mała śruba odkręć ją jak zdejmiesz polówkę czółenka po stronie wyrzutnika łusek

4.Odkręcamy cztery małe śrubki (po dwie z każdej strony) trzymające dwie nazwijmy to „prowadnice czółenka”

5.Odkręcamy śruby które trzymają kawałek plastiku trzymający z przodu body żeby się nie rozłaziło

6.Przesuwasz ten kawałek plastiku w stronę czółenka, powinieneś zobaczyć cztery śruby (po dwie z każdej strony) które trzymają "GB" i lufe zew. oraz mag rurowy razem, odkręcasz je

7.Chwytasz lufę i pociągasz do przodu, twoim oczom powinny się ukazać trzy srebrne lufy wew. zostaje samo „GB” strzelby opakowane w body, aha nie martw się te „prowadnice czółenka” tez ci powinny zostać przy „body”

8.Zdejmujesz body (ja je zwykle zdejmuję podważając z jednej strony i do góry)

9.Twoim oczom ukazuje się „GB”

 

Reszty się już sam domyślisz :) mam nadzieje że wiesz co zrobić dalej ze śrubkami bo inaczej to tragedia :P

 

Pamiętaj że „nic na siłę”, pomału, zanim zaczniesz otwierać „GB” sprawdź czy wykręciłeś wszystkie śrubki.

 

PS: napisz czy ci sie udało

 

Pozdrawiam GustaV

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki GustaV za prostą i dokładną instrukcję- już naprawiłem usterkę. A swoją drogą, ostatnio zastanawiałem się jak można jeszcze zwiększyć moc Benelki na stockowych częściach w taki sposób, aby jakoś zablokować mechanizm rozdzielania i podawania kulek do 3 luf tak aby 1 kulka wchodziła do tylko 1 lufy i w efekcie Benelka strzelała jedną kulką z jednej lufy- napewno zwiększy to siłę (myślę że nawet 3 krotnie) ale czy jest to możliwie do zrobienia???

Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumiałeś bo mi dobrze działa rodzielacz- 3 kulki są ładowane po jednej sztuce do każdej lufy, ale ja chcę tak zablokować rodzielacz/ podajnik aby zamiast tych 3 kulek benelka ładowała tylko 1 kulke do 1 lufy- tak aby strzelała tylko 1 kulką zamiast 3. Czy to jest możliwe???

Link to post
Share on other sites

Z instrukcji do M3 wynika że posiada ona 3 tłoki i 3 cylindry więc przejście na 1 tłok nic by nie zmieniło. Tak z ciekawości, jaki skok ma tłok i jaką średnicę, i jaka jest dł. lufy? Nie miałem jak rozebrać, sorry, a w tych *** krzaczkach na instrukcji nie ma jak wyczytać.

Link to post
Share on other sites

Aż tak dokładnie to nie rozkręcałem benelki- nawet myślałem że ma jeden wielki tłok, bo nie miałem instrukcji żeby to sprawdzić. Sądzę, że GustaV może ci poda te parametry- w końcu to on mi napisał instrukcję rozebrania. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Tak dla przyszłych pokoleń… no i przyszła (sprężynka od spasa) zamontowałem (może źle ?) ale nie pasuje :( jest za długa (ma za dużo zwojów) i nie da się jej ścisnąć tak bardzo żeby zaczepić ten ząbek od spustu będę ją musiał obciąć :? chyba że ktoś coś poradzi... Pytanie do CyberKozy jak on to tam zamontował bo ja za cholere nie moge ? :| wygląda na to że bebechy nie są identyczne....

 

 

Czy udało się coś wykombinować z tą sprężyną ? Jeśli tak to czy przyrost mocy był zadowalający ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...