Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Full Spectrum Warrior


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wróćmy na chwilę do tematu - FSW. Odpaliłem tą grę, film położył mnie na łopatki. Zacząłem grać - mówię sobie "świetne". Po kilku poziomach uważam, że to gniot.

 

Nie jest to broń Boże gra strategiczna, ani taktyczna, ani nawet strzelanka, tylko układanka, w której wszystko trzeba robic w określonej kolejności, bo inaczej kupa. Gość, który siedzi za samochodem jest nie do trafienia; właśni żołnierze mają refleks sparaliżowanego sześćdziesięciolatka.

 

Ładnie opakowane, nowatorskie, ale jednak g*wno.

Link to post
Share on other sites

LOL jakby każdy gosć za samochodem był do trafienia precyzjnym strzałem to jaka byłaby frajda z grania? :) wojacy szliby ulicami jak z wózkiem przez supermarket, kazdy wrog bylby likwidowany blyskawicznie....to tylko gra i pewne uproszczenia musza byc zastosowane...

Link to post
Share on other sites
Wróćmy na chwilę do tematu - FSW. Odpaliłem tą grę, film położył mnie na łopatki. Zacząłem grać - mówię sobie "świetne". Po kilku poziomach uważam, że to gniot.

 

Nie jest to broń Boże gra strategiczna, ani taktyczna, ani nawet strzelanka, tylko układanka, w której wszystko trzeba robic w określonej kolejności, bo inaczej kupa. Gość, który siedzi za samochodem jest nie do trafienia; właśni żołnierze mają refleks sparaliżowanego sześćdziesięciolatka.

 

Ładnie opakowane, nowatorskie, ale jednak g*wno.

 

dokladnie to samo stwierdzilem - na poczatku gierka powala ale wystarczy kilka misji zeby stwierdzic ze to nic innego jak gra w szachy :?

Link to post
Share on other sites

To się nazywa zawężenie horyzontu :)

No, przesadzam, ale już spieszę z wyjaśnieniem.

 

To jest gra, która może zbyt prosto została zrobiona na podstawie systemu edukacyjnego. Spójrzcie inaczej na FSW. To nie jest symulacja, gra taktyczna, gra zrecznosciowa. To wlasciwie w ogóle nie jst gra. To jest narzędzie, do wbicia żołnierzom (i zainteresowanym graczom) podstaw taktyki squadu. Taki zeszyt z ćwiczeniami. I są tam uproszczenia, może trochę zbyt rażące, ale to wszystko służy pewnemu bardzo konkretnemu celowi.

 

Problem w specyfice rynku i tego, że nie można sprzedać gry bardzo wąskiemu gronu ludzi interesujących się takimi stricte wojskowo-edukacyjnymi produkcjami, wiec reklamuje sie to i pozoruje gre taktyczna, ale jest to tylko chwyt reklamowy, jak przy sprzedaży kosmetyków. Kobieta brzydka nie stanie się piękną, ani stara młodą, ale reklama twierdzi co innego.

 

Ja zalecam patrzenie własnymi oczami i zapomnienie o tym, co sie nam wmawia. FSW jest pomyłką o tyle, że większości graczy to po prostu nie interesuje. Ale mnie akurat bardzo sie podobalo, mimo wszystkich mankamentow, których ma bardzo długą listę.

Link to post
Share on other sites

Tak na serio, Grey, to wkurzyła mnie jedna, jedyna rzecz, sprawiająca że cała gra jak dla mnie jest zrąbana: jak ktoś chce grać na Hardzie, to odkrywa ze zdziwieniem, że dano mu na 4 ludzi:

 

2 granaty

2 świece dymne

1 (słownie: JEDEN :o ) pocisk do granatnika.

8O

A ja chciałbym pograć na Hard (tak to te mapy jakieś takie puste :| ), ale jak ten numer zobaczyłem to mnie cholera wzięła: :evil: niby gdzie tu realizm. Jakbym miał taszczyć 10Km granatnik to wziąłbym do niego amunicję...(tu się chyba ze mną zgodzisz)

Po prostu w procesie "ucywilniania" :( gry brały udział jakieś matoły :cry: ...

Link to post
Share on other sites
oj braly oj braly :( moze wyjdzie jakis mod albo cos co zmieni to w porzadny militarny symulator jakim mial byc z zalozenia.

Boję się że nie: brakuje narzędzi dla addonmakerów, kod zbyt zwarty, aby w plikach pogrzebać (to nie OFP), a w to że sama firma coś zrobi... - naiwni nie bądźmy. Perspektywy więc żadne.

Zresztą jeśli dodatek zrobi ta sama ekipa to aż strach się bać 8O ...

 

Ja tam fanatykiem OFP jestem i jak na razie lepszego symulatora pola walki nie widziałem. PSW mi szkoda, bo miał zadatki na hicior... Może celowo uczyniono grę bezużyteczną dla potencjalnego terrorysty :?: .

 

No, ale ciszej już nad tą trumną :wink:

Link to post
Share on other sites
Tak na serio, Grey, to wkurzyła mnie jedna, jedyna rzecz, sprawiająca że cała gra jak dla mnie jest zrąbana: jak ktoś chce grać na Hardzie, to odkrywa ze zdziwieniem, że dano mu na 4 ludzi:

 

2 granaty

2 świece dymne

1 (słownie: JEDEN :o ) pocisk do granatnika.

8O

A ja chciałbym pograć na Hard (tak to te mapy jakieś takie puste :| ), ale jak ten numer zobaczyłem to mnie cholera wzięła: :evil: niby gdzie tu realizm. Jakbym miał taszczyć 10Km granatnik to wziąłbym do niego amunicję...(tu się chyba ze mną zgodzisz)

Po prostu w procesie "ucywilniania" :( gry brały udział jakieś matoły :cry: ...

 

po to tak dobrano amunicje zeby rzeczywiscie gra była "hard" :) nie potrafiono zrobic lepszej AI zeby bylo trudniej wiec ograniczono ilosc granatow - gdyby było ich tyle ile normalnie 4 osobowy zespol moze zabrac, to jakim wyzwaniem bylaby gra? przecietny 8-latek przeszedlby ja w jeden wieczor grajac na poziomie hard, bo kazdy trudniejszy moment, gdzie wyskakuje wiecej wrogow, gdzie sa bardziej zaslonieci byłby do pokanania w sekunde - granat tu i tam i misja w zasadzie polegałaby tylko na pokazywaniu punktu do którego drużyna ma sie przespacerowac...chcesz realizmu - kup sobie VBS :) Gry sa dla każdego, nie tylko dla maniaków :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Heh gierka kusial na hyperze jak wiele, ale jak pogralem chwile, to przypominalo to jedynie gre strategiczna a jak w takim tempie byla prawdziwa walka i Coverem bylo wszystko to amerykanska armie padla by na oddziale irakijczykow :D  

 

a co do AA to graficznie nie powala a wyagania spore zeby smigala na full detal, kolejna strawa realizm strzelania? koledzy mowia ze super i wogole a ja musz kilka strzalow wpakowac w goscia zeby padl, a to nawet jeszce nie taki problem, kto gral w CS'a ten wie ze tam chyba najlepiej odwzorowane jest strzelanie i strzaly, wszystko zalezy od kalibry itp, a w aa troche przesadzili z wytrzymaloscia i jak strzelam sobie w  aa to nie czyje ze strzelam a w csie jak laduje z m4 albo kałasza to czuje to !  aa przyciaga ludzi dlatego ze ma element rpgowy czyli punkty honoru ludzi lubia awansowac i w tym rzecz wg mnie CS rzadzi w dziedzinie nasladowania dzialań zbrojnych ( a co do spraw taktyki w tych grach to wszystko ale to wszystko zależy od ludzi jacy graja w danej chwili)

 

Nie słuchajcie Go!

On tylko narzekać potrafi :D

Dziecko wychowane na CS-ie, normalnie zero taktyki na strzelankach.

Powoli to się zmienia, ale....

AA górą :D

....

Co do FSW to sama idea takiej rozgrywki, gdzie liczy się taktyka, a nie bezmyślna sieczka, bardzo mi się podoba.

Myślę, że mimo błędów, czasami dość rażących gra w pewnym sęsie może być źródłem wiedzy o taktyce itp.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wkurzające jest to, ze na wyższych poziomach trudności wiele zależy od czystego szczęścia. A w momencie kiedy "sejwy" można robić tylko w pewnych punktach, gra staje się loterią w stylu "teraz mi się nie uda, bo trafił mnie granat z RPG, ale następnym razem ten grana może poleci gdzie indziej". Kiedy mamy do czynienia z paroma takimi sytuacjami pod rząd, bez zapisywania gry, zaczyna być to bardzo irytujące. :???:

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Pograłem ostatnio w dodatek Ten Hammers. Bardzo przyjemnie się gra i wzgledem I cześci dodano sporo nowych opcji, poczatkowo wywołujacych zagubienie ale z czasem przydatnych. Jeśli nie oczekuje się hiper realizmu a nico klimatu walk ulicznych to gra godna wyjęcia portfela.

Link to post
Share on other sites

wg mnie w fsw wkurzają dziwne zahcowania moich podkomendnych.jednym razem trafiają bez problemu w kolesia 100 m dalej a kiedy indziej nie potrafia ustrzelic brodacza stojącego 2 metry dalej,i to bez oslony ,szykując isie do tego i rozstawiając 10 sek.

Link to post
Share on other sites

U mnie z kolei było, że nie widzieli przeciwnika się schował za barierką. Rzucałem w niego granaty, strzelałem z granatnika i nic. Żadna kula się go nie imała, więc sobie go darowałem. Po wykonaniu obj. wracałem tamtą drogą i jakimś cudem wybił moją całą sekcję, chociaż moi ludzie w ogóle go nie widzieli.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Właśnie kupiłem orginała za 19.90 :]. Gierka wciąga, na początku troche jest trudnawo, ale po pewnym czasie wychodzi coraz lepiej. Zaskoczyło mnie, bo nie mam dobrego silnika(geforce4), a gierka chodzi bardzo dobrze na medium detalach. Żeczywiście troche irytujące jest te zapisywanie, ale to chyba dobrze że akcja nie jest taka sama, zawsze to w jakimś sensie zwiększa realizm. Pozostaje mi sciągnięcie AA i porównanie.

 

P,S, Oplaca się kupić orginała, ktoś moze zna jakieś servery?

 

Hooah

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...