Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

co to za kamizelka


Recommended Posts

Tak jak wspomnieli poprzednicy - jest to Krestel, wspomnę jednak ku pamięci, że kamizelka była noszna przez top-manów (tj. żołnierz w wierzyce samochodu/pojazdu opancerzonego), która została wycofana ze względu na ograniczenie swobody ruchów itd.

 

Ciekawy fant do kolekcji, ale nic poza tym. Jeśli chcesz się zamordować, lepiej spraw sobie Ospreya - przynajmniej ten nie ogranicza tak ruchów.

 

pzdr

mer

 

 

ps. Kolega Maciej0011 wybiera się zatem do Afganistanu, skoro szuka wkładów balistycznych?

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Maciej001 - do CQB w stylu brytyjskim wystarczy Osprey i hełm (i nakolanniki/nałokietniki, jeśli sobie życzysz) i może rękawiczki. Kestrel nie był stworzony do CQB i w ogóle jest niewarty swoich pieniędzy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Póki co RAVa model 2007 widziałem tylko na jednym zdjęciu. Przedstawia ono SFSG i tylko u jednego żołnierza widać ów nowy model w kolorze smoke green.

 

Na zdjęciach SASu póki co jest tak jak mówisz. Widać tylko RAVy 2005 w smoke green, u RMP także model 2005, lecz z przewagą kamizelek w kolorze Coyote Brown. Może jak wypłyną nowe zdjęcia to ujrzymy na nich nowszy model RAVa i inne kolory.

 

MOD nieźle szaleje... Kupują dwa różne modele w sumie tej samej kamizelki od jednego producenta w dodatku w dwóch kolorach, do tego pouche blackhawka, a pathfindersi żeby było zabawniej dostają CIRASy w wersji maritime :-)

 

Edit.

Nephilim, kojarzysz może czy MOD kupił RAVy w wariancie pod wkłady BALCS, czy może te pod wkłady pomysłu Paraclete?

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

MoD niezupelnie szaleje.

Poprostu stare RAVy byly kupione juz troche temu dla SAS/SBS.

SFSG oraz CP dopiero niedawno dostali nowe modelle.

PF´s majom inne Obowjonski i inny sprzent.

Jezeli MoD ma kase na nowy Program DPM (PECOC) to chyba forza wystarcy na te paare RAVy.

 

niewiem tam acipek, ale tak naprawde bym powiedzial ze z uzijom co dostanom.

 

apropos te zdjencie z SFSG to chodzi ote z HK417 i multicam?

^^

Mam te zdjencie wienksze i nieszensorowane, ale niepoznalem ze to nowe RAVy.

Link to post
Share on other sites

Jezeli MoD ma kase na nowy Program DPM (PECOC) to chyba forza wystarcy na te paare RAVy.

 

MoD już kasę wydał, w październiku (mam nadzieję) zobaczymy na co konkretnie. PECOC najpierw zmieni mundur i ekwipunek żołnierzy w Afganistanie, podobno ma wejść nowy kamuflaż DPM (leśny) dla reszty armii, oraz nowe oporządzenie o "uniwersalnym" kamuflażu, który ma być dobry i do lasu i na pustynie.

Link to post
Share on other sites

apropos te zdjencie z SFSG to chodzi ote z HK417 i multicam?

^^

Mam te zdjencie wienksze i nieszensorowane, ale niepoznalem ze to nowe RAVy.

Tak dokładnie o to zdjęcie mi chodzi. W drugim rzędzie, u drugiego żołnierza od lewej widać klapę charakterystyczną dla nowego RAV'a. Co ciekawe u drugiego od lewej w pierwszym rzędzie widać stary model RAVa (Jak się przyjrzysz dojrzysz suwak spinający obie części cummerbunda), stąd też moje twierdzenie o szalejącym MODzie :-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...