Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

INGRAM - pasek, kolba, uchwyty itp.


Recommended Posts

czy ktos kto ma ingrama zrobil/kupil taki fajny maly pasek z przodu?

bo ja zastanawiam sie jak to zrobic ale nie do konca mam pomysl. widzialem taki pasek w sklepie harcerskim (naprawde!) ale nie wiem czy by pasowal do m11. dla tych co nie wiedza o co mi chodzi fotka: (to jest ten pasek pod lufa)

mac10.jpg

 

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To taki prymitywny "vertical grip" czyli przednia raczka pozima taka jak np. w MP5K

 

A odnośnie wykonania to myślę że wystarczy przełożyć pasek odpowiedniej szerokości przez oczko i czaszyć. Ewentualnie zrobić zapięcie na rzepy(wtedy będzie z dejmowalny). Ogulnie panuje du duuuuuuuuuuża dowolność ale domyślam sie że tobie chodzi o "ten jeden jedyny orginalny"

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

"oryginalnych" nie widzialem nigdzie. Mialem zrobiony wlasnorecznie i powiem Ci ze szybko wywalilem. majta sie, niewygodny w trzymaniu jako vgrip a do noszenia sie nie nadaje w zadnym wypadku.

Potrzebny Ci bo:

- chcesz miec raczke?

- chcesz miec za co go nosic jak nie uzywasz?

- chcesz zeby oryginalnie wygladalo?

 

bo jesli 1 i 2 to lepiej dac se spokoj :)

Link to post
Share on other sites

Wystarczy zwykly pasek nylonowy odpowiedniej szerokosci (zmierz w ingramie) zakupiony w pasmanterii. Pozniej starczy jedno "okienko" do regulacji paska (takie cos w ksztalcie ramy prostokatnej z przedzialka po srodku - uzywa sie tego w plecakach do skracania szelek). Wkladasz pasek w okienko i zszywasz. Pozniej mocujesz na ingramie (chyba nie musze tlumaszyc jak) tak zeby powstala petla.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
odp. 1 i 3 :D  ale dla ciekawosci nie zaszkodzi zrobic :P

a no to ja przepraszam :P :D

no to probuj - sam sie przekonasz.

ze swojej strony powiem Ci tylko, ze metoda prob i bledow dopracowalem sie najlepszej metody trzymania Ingrama. Nie jest moze zbyt realistyczna, ale wygodna i stabilna. Kupilem sobie po prostu tlumik (taki jak do wersji HFC, za 30 zeta ofkors atrapa plastikowa) ktory po nakreceniu na lufe znakomicie przedluza replike i nadaje sie jako feregrip. Po rozsunieciu kolby i przylozeniu jej do ramienia fajnie sie replike w ten sposob stabilizuje no i strxzelanie wygodniejsze. pomysl o tym.

ale realizm przez to kuleje - prawdziwego byc za tlumik chyba nie potrzymal :}

Link to post
Share on other sites
realizm przez to kuleje - prawdziwego byc za tlumik chyba nie potrzymal :}

Właśnie tak się trzyma prawdziwego Ingrama, za tłumik, ma on w tylnej części okładki termiczne z Nomexu-A. A pasek nie przydaje się może dlatego, że wasze Ingramy nie mają takiego odrzutu jak prawdziwe. Bo bez tłumika za co będziesz trzymał prawdziwego podczas strzelania?? Nie zapominajmy że Ingram strzela ze swobodnym odrzutem zamka nabójem .45 ACP, przez co odrzut działający na strzelca jest bardzo duży. Przy tak małej masie (2,84kg) pistolet lata jak opętany.

Link to post
Share on other sites

Dual Ingram... Max Payne roolx :P

 

Punisher - Aha, no tez zaobserwowalem ze Ingramy maja dosc specyficzne tlumiki z wybrzuszeniem ale nie wiedzialem ze o to chodzi :) moj tlumik jest "zwykly" i za taki raczej by sie dlugo nie potrzymalo, mimo to do ASG nadaje sie fajnie i stabilizuje guna.

 

Rezul - owszem, M11 to nie snajperka ale ja bym nie przesadzal z tym "niecelowaniem". Po przylozeniu kolby do ramienia i ustabilizowaniu guna jak ostatnio z nim biegalem to najczesciej zdejmowalem ludzi 1, 2 kulkami a nie walac seria jak opetany... nie wiem jak Ty ale ja tem z tego staram sie celowac :P

Link to post
Share on other sites

uszylem sobie ten pasek, nawet ze spinkami (klipsami? nie wiem jak to sie nazywa, take dwa kolka co w siebie wchodza) i mimo tego ze chyba mi sie nie przyda (jutro na strzelance sprawdze :) ) to wyglada calkiem typowo. :D . a przy strzelaniu z m11 czuje sie ten klimacik nie ma co :twisted: :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Jezeli nadal zastanawiacie sie w jaki sposob utworzyc chwyt przedni do ingrama to znalazlem cos takiego (jest to zdjecie wersjii ostrej):

 

ingram2.jpg

 

Jak widac raczka pochodzi z mp5k. Prawdopodobnie mozliwe jest uzycie raczki od elektryka (i dokrecenie jej np na gwint tlumika).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...