Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zepsuty Aimpoint RD30 G&P


Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu zakupił ten kolimator - http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1810. Niestety nie działa w nim włącznik, próbowałem to naprawić lutując kabelki, lecz nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Szukałem na forum, lecz nie znalazłem odpowiedz na moje pytanie :cry: . Czy jest możliwość to naprawić ( W jaki sposób ? ) i co mogło prawdopodobnie nawalić ?

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem ten temat, ale jednak to nie ten sam problem :???: . U Ciebie nie działało to ,, coś " odpowiedzialne za skupianie wiązki z diody. Podejrzewam, że u mnie prąd nie dochodzi do diody, gdyż obwód nie jest zamknięty, dlatego też dioda się nie chce zapalić. Może jestem uciążliwy, ale czy mógłby ktoś powiedzieć jak krok po kroku rozłożyć tego aimpointa, bo ja nie mam jakiegokolwiek pojęcia jak to zrobić ? Nie chciałbym go zepsuć, ponieważ słyszałem od panów z ,, serwis-asg.pl ", że ten kolimator jest w środku wypełniony gazem, który odpowiada za jego ,, właściwości bojowe " :strach: .

Link to post
Share on other sites

jaki gaz? xD, tam nie ma żadnego gazu...

 

zepsuł się zapewne włącznik, trzeba zdjąć zaślepkę (to co reguluje jasność) w środku jest nakrętka na gwint zewnętrzny (wykręcałem ją suwmiarką) potem wypadnie Ci płytka stykowa, wyczyść styki czy co tam nie działa i skręć spowrotem...

Link to post
Share on other sites

Ja nie wymyśliłem teorii ,, Gazu " :wink: , tylko zacytowałem słowa Panów z serwisu asg w Poznaniu 8-) - Mniejsza o to. Dzięki za rade - spróbuje to zrobić tak jak mówisz, a potem napisze czy wszystko działa :wink: .

Link to post
Share on other sites

Tak, są wypełnione gazem. Takie normalne kolimatory i lunety, po to aby nie parowały. Nasze nie są. Więc tego się nie bój. Pewnie Ci się odłutował/urwał kabelek. Kup sobie miernik za 10 zł w CAsto i pomierz gdzie Ci się kończy napięcie.

Link to post
Share on other sites

jaki gaz? xD, tam nie ma żadnego gazu...

 

zepsuł się zapewne włącznik, trzeba zdjąć zaślepkę (to co reguluje jasność) w środku jest nakrętka na gwint zewnętrzny (wykręcałem ją suwmiarką) potem wypadnie Ci płytka stykowa, wyczyść styki czy co tam nie działa i skręć spowrotem...

 

Właśnie się zabrałem za odkręcanie tego pokrętła od regulacji jasności, ale za nic nie mogę tego odkręcić :cry: . Są takie dwie małe dziurki w tym pokrętle przez które widać, że jest to nakręcone na pewien gwint. Mógłbyś mi powiedzieć w którą stronę mam kręcić pokrętło, może masz jakiś tajny sposób na to 8-) .

 

Dobrze by było gdybyś był tak miły i zarzucił jakąś fotką :wink: > Przyda się pewnie też to innym, bo te Aimpointy jak zauważyłem lubią się psuć :lol: .

 

Tak, są wypełnione gazem. Takie normalne kolimatory i lunety, po to aby nie parowały. Nasze nie są. Więc tego się nie bój. Pewnie Ci się odłutował/urwał kabelek. Kup sobie miernik za 10 zł w CAsto i pomierz gdzie Ci się kończy napięcie.

 

To się ciesze tym, że zawierają one w sobie ,, Tajemniczego gazu " :-P . Jak pisałem kable były lutowane w jednym miejscu ( w połączeniu ze sprężynką - tam gdzie się baterie wkłada ). Napięcie mierzyłem i jednak nie dociera do baterii :cry:. Chciałbym dobrać się do styków o których wspomniał kolega Zambezi, ale jak pisał nie potrafię odkręcić tego pokrętła :???: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...