Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rk-05 BOYI zaciol się


Recommended Posts

Dzisiaj przyszedł mi używany rk-05 bez baterii. Po podłączeniu mojej batki 8.4V stockowej z cymy 28. Karabin zamiast strzelać wydaje taki dziwny dźwięk takie cykanie. Bawiłem się śrubką od silniczka i nic. Odkręciłem silnik o GB i działa widać jak sie kreci, ale gdy znowu podłączam to znowu cyka i zauważyłem że batka przy ostatnim ogniwie dziwnie sie nagrzała. Co to może być?

Link to post
Share on other sites

Boyi'acze mają w stock'u chiński krótki twardy drut, podszywający się pod M120. Moim zdaniem masz często przypadłość Boyi - tłok w tylniej pozycji (kiepskie aku, kiepski shimming - w skrócie Boyi), ale że aku masz swoje to radzę je naładować czymś porządnym, ew. podłączyć 9.6V i zwolnić tłoczysko ;-).

Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się ,że masz taki problem jak mój kolega. Masz standardową baterię ,która nie może uciągnąć sprężyny co efektem jest jej zacięcie się. Musisz poprosić kogoś,aby ci odblokował sprężynę mocniejszą baterią.(Niekoniecznie 9,6V)

I zalecam ci zmianę baterii na jakąś markową albo lepszą. Ja mam M4A1 BOYI i 4 dni temu miałem dokładnie taki sam problem, ale teraz już mam nową batkę 8-) . Kumple musieli mi odblokować sprężynę, żebym mógł postrzelać.

Edited by Laki
Link to post
Share on other sites

A nie masz opylić stockowej batki 9,6?

napisałem w komisi, ae nikt nie odpisał :)

 

Niepotrzebna ci 9,6 V batka. To jest bateria zalecana do replik po tuningu siłowym. Ja mam Intellecta 8,4V 1600 mAh i broń mi super chodzi. I przy okazji kup jakąś lepszą ładowarkę, np. mikroprocesorową. Jestem pewien, że masz problem dokładnie taki sam jak mój kolega, który ma dokładnie tą replikę co ty.

Link to post
Share on other sites

Jaka Cyma? Toż to Boyi jest. Jeszcze gorsze batki.

Dziękuję, nie piję - jeszcze przez 3 lata.

 

A przepraszam. Już zapomniałem, że batka z Cymy zamontowana. Ale to bez różnicy jest.

Edited by Germ
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam ten sam problem. Na dzisiejszej strzelance mój Rk-05 po prostu przestał strzelać. Zaciął się. Na respie starał się mi pomóc kolega z Batalionu Duchy, ale finał jest taki, że gearbox jest nadal zacięty. Spróbuję podładować moją baterię 9,6V i spróbuję odblokować replikę w ten sposób. Ale z tego co rozumiem, i tak nie obędzie się bez tuningu (przynajmniej sprężyna). Czy możecie polecić jakieś konkretne z nazwy produkty z tej listy:

 

1. zmień sprężynę

2. popraw podkładkowanie

3. zmień kable

4. wywal bezpiecznik

5. zamontuj mosfet

 

Pozdro,

Jarl

Link to post
Share on other sites

Po doładowaniu baterii udało mi się odblokować gearboxa. Czy powinienem z tego względu, kupić dodatkową baterię 9,6V i mieć ją w odwodzie, gdy podstawowa będzie już częściowo wyczerpana (to też jest 9,6V), a tym samym nie będzie w stanie odblokować zaciętego gearboxa, czy też jednak czeka mnie tuning samej repliki?

Link to post
Share on other sites

Zmiana kabli, shimming i wywalenie bezpiecznika to tanie i z całkowitą pewnością warte, a raczej potrzebne rzeczy w Boyi'cach. Na akuku 9.6V nawet na stockowej sprężynie po takowych zabiegach będzie replika chodziła. Podkładki do shimming (podkładkowania) to raptem 10-15zł, kable to złotych parę, wywalenie bezpiecznika - bezcenne :-F. Do tego kup sobie M120 G&G/150% PDI/M120 JBU w miarę przyjemne sprężynki m120 i tyle.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam Panów za ewentualne durnie wręcz noobowskie pytanie, ale tak szukam i szukam przez "szukajkę", czy Google i coś znaleźć nie mogę w zrozumiałym dla początkującego języku.

Wygląda na to, że mam ten sam problem co Kolega założyciel wątku, tylko z RK-03W. Baterię 9.6 FF już zakupiłem. Replika ma rzekomo wymienioną sprężynę na "lepszą" (ma logo PJ na korpusie), tak więc ten punkt na Waszej liście "do wymiany", odpada mam rozumieć? Takie kable załatwią sprawę? - http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...l_p_j-1273.html

 

I co to jest shimming i co trzeba do niego nabyć, by replika funkcjonowała bez owych irytujących zacięć?

Link to post
Share on other sites

Zależy też czy sam pakiet działa poprawnie i na pewno czy poprawnie się go obsługuje. Shimming - zapożyczone wręcz z ang. (ang. shim - podkładka), czyli podkładkowanie. Należy dodać, że jak to podkładkowanie, regulacja silnika czy smarowanie w większości chińskich AEG'ów kuleje i wymaga poprawy. Do shimmingu wystarczy zestaw podkładek za te 10-15zł, ale jak chcesz robić to sam i pierwszy raz to polegniesz ;-). Silnik reguluje się śrubką na spodzie koszyka silnika (jak odkręcisz chwyt i jest śruba w koszyku 1,5mm imbusowa). O smarowaniu jest obszerny wątek na forum.

 

Kable bym sobie odpuścił, bo w Boyi'ach może nie są przedniej jakości, ale nie są na tyle tragiczne by wymiana na jakieś głośnikowe sprawiła cud.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

Ostatni też zacząłem mieć problem z zacinającym się tłokiem w RK 06W. Replika modyfikowana przez Krakmanów ma około roku. Zakupiłem springa SP120 Guardera i batkę 9.6 v Firefox i po złożeniu wszystkiego do kupy jakoś dziwnie chodziło. Wykonałem kilka strzałów próbnych. Później się okazało że zębyi tłoka zostały wytarte. :( Po ponownym rozebraniu na zębatkach żadnych śladów, jedynie ta która styka się z tłokiem z kawałkami plastiku miedzy zębami. Zastanawiam się więc co było przyczyną tego że tłok nie wytrzymał. Czyżby za mocna sprężyna? Zaciekawiła mnie również długość nowej sprężyny która była dłuższa od stockowej o niecałe 4 cm. Wiem że czeka mnie wymiana tłoka na nowy ale nie wiem czy poliwęglanowy wytrzyma, czy nie lepiej dopłacić trochę i kupić aluminiowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...