Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GPS w 'komórce'


Recommended Posts

Witam Panowie ;-)

 

Co prawda dużo mądrych rzeczy tu napisano, nie ta bateria, nie ta wytrzymałość, ale jednak jak ktoś już telefon ma - to i dlaczego nie wykorzystać go jako nawigacji.

 

Ze znajomymi stosujemy ostatnio programik OruxMaps na Androida. Świetna sprawa! Jak jeszcze multitracking zacznie funkcjonować to mamy idealne oprogramowanie nawigacyjne dla gracza AS ;-) (No bo ze sprzętem to różnie... Ale ponoć są jakieś obudowy "pancerne" ;-) ).

 

Na stronce znajdziecie krótki tutorial odnośnie konfiguracji dla poprawnego współdziałania z GeoPortalem ;-) http://www.exno.pl/wyposazenie/1_linia/oruxmaps-mapy-rastrowe-na-androidzie/

 

Pozdrawiam,

Kris

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...

 

 

Na stronce znajdziecie krótki tutorial odnośnie konfiguracji dla poprawnego współdziałania z GeoPortalem ;-) http://www.exno.pl/w...-na-androidzie/

 

Pozdrawiam,

Kris

 

Próbuje skonfigurować sobie program wg tego co napisane było na Waszej stronie jednak po wpisaniu linii

sdi.geoportal.gov.pl/wms_topo/wmservice.aspx

 

wyskakuje mi

błąd podczas próby odczytu funkcji wms

 

o co cho?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Trochę odkopię temat, ale jestem ciekaw jak się teraz mają sprawy.

Zawsze chciałem mieć turystyczny GPS, czy to do buszowania po lesie i odnajdywania znanych miejsc różnymi ścieżkami, czy to do roweru, czy do ASG (chociaż to ostatnie to raczej przerost formy nad treścią, biorąc pod uwagę ostatnich kilka strzelanek, na których byłem).

 

Normalnie zadowoliłbym się tym na androida, z uwagi na maps.google.com i różne aplikacje, ale z moich doświadczeń (i5700 Samsung Spica) ten GPS jest o kant dupy potłuc. Łapie właściwie tylko w domu po dłuższym czasie. Jeśli ktoś by mi powiedział, że do ustalenia pozycji niezbędne jest WiFi, to pokiwałbym głową z uznaniem.

 

Moje pytanie - Garmin Foretrex 301 vs. Wszystko, co jest obiektywnie lepsze? Moim ideałem byłaby możliwość dodawania własnych map/z googla, ale jeśli na Foretrexie da się spokojnie oznaczyć ze dwa miejsca i zorientować jak do nich dotrzeć, a potem odtworzyć na komputerze trasę, to też by mi wystarczyło. Czy może jednak to osobiste uprzedzenie do smartfonów jest niesłuszne i powinienem rzucić okiem na jakiś telefon? Szczerze, to wolałbym osobne urządzenie, a 301 ma na tyle atrakcyjną cenę, że się do niego skłaniam.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Kolego Mixon. Bierz Foretrex'a. Posiadam i stwierdzam że to niebo a ziemia w porównaniu do używania jakiegokolwiek programu Navi na którąkolwiek komórkę. Mapa? Niemal że zbędna. Geoportal rulez - oznaczasz sobie BULLSAYE na zwykłym wydruku i zawsze wiesz gdzie jesteś. Nie świeci to to jak psu jaja nocą, baterie jak się wyczerpią to po prostu zmieniasz a nie szukasz gniazdka albo nosisz tony szmelcu do reanimacji telefonu. Możesz go utopić, przywalić w coś. Sygnał łapie w moment, zawsze... no o ile nie jesteś w jaskini.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolego Mixon. Bierz Foretrex'a. Posiadam i stwierdzam że to niebo a ziemia w porównaniu do używania jakiegokolwiek programu Navi na którąkolwiek komórkę. Mapa? Niemal że zbędna. Geoportal rulez - oznaczasz sobie BULLSAYE na zwykłym wydruku i zawsze wiesz gdzie jesteś. Nie świeci to to jak psu jaja nocą, baterie jak się wyczerpią to po prostu zmieniasz a nie szukasz gniazdka albo nosisz tony szmelcu do reanimacji telefonu. Możesz go utopić, przywalić w coś. Sygnał łapie w moment, zawsze... no o ile nie jesteś w jaskini.

Dzięki za konkretną odpowiedź, o ile wcześniej tylko się skłaniałem do ForeTrexa, to teraz jestem pewien. Mam jeszcze jedno szybkie pytanko, czy w razie wyczerpania baterii urządzenie zapamiętuję WSZYSTKIE ustawienia/punkty/itp. które wprowadziłem? Jeśli padną mi baterię, a pod ręką nie mam kolejnych, to muszę się martwić o jakieś swoje punkty drogi, albo zapamiętaną trasę, którą szedłem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za konkretną odpowiedź, o ile wcześniej tylko się skłaniałem do ForeTrexa, to teraz jestem pewien. Mam jeszcze jedno szybkie pytanko, czy w razie wyczerpania baterii urządzenie zapamiętuję WSZYSTKIE ustawienia/punkty/itp. które wprowadziłem? Jeśli padną mi baterię, a pod ręką nie mam kolejnych, to muszę się martwić o jakieś swoje punkty drogi, albo zapamiętaną trasę, którą szedłem?

 

Rejestruje na bieżąco wprowadzane punkty więc siup zmiana baterii i idziesz dalej. Z logiem trasy może być problem bo jest on oznaczany w momencie wyłączenia urządzenia więc w teorii może się nie zapamiętać, ale na to nie zwracałem uwagi więc... zobaczę w najbliższym terminie to dam ci znać na PW. W większości przypadków włączam go tylko do sprawdzenia mapy. Później off. Baterie słabo schodzą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...