Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

40mm/5,7mm granatnik-pistolet maszynowy SSW


Recommended Posts

aa0409.jpg

268SkRKh7T4eEUFjNcE.jpg

http://www.stengg.com/CoyCapPro/detail.aspx?pdid=218

 

40/5,7mm Squad Support Weapon, czyli OICW rodem z Singapuru :wink:

 

Coś przedziwnego, 40mm/5,7mm granatnik-pistolet maszynowy, waga 6 kilogramów w pełni załadowany (cztery granaty 40mm Air Bursting Munition (ABM), czyli programowalne z opcją detonacji w powietrzu oraz magazynek z 20 nabojami 5,7mm, tak - tymi z FN P90), zintegrowany z komputerem balistycznym.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem... z tego co widze zdjecia i opis od Remov'a to to nie ma byc pistolet maszynowy tylko granatnik... a pm jest dodany jako bonus.
Dokładnie. Nie wiem, kogo tak pokręciło, że zaczął traktować tę broń jako pistolet maszynowy, ale chyba jest całkiem ślepy. To jest alternatywa dla XM29 oraz - przede wszystkim - XM25. Nie jest to zresztą jedyna broń tego typu klasy - SSW. Pistolet maszynowy dodany jest jedynie celem samoobrony, cała idea tkwi w 40mm granatniku, z dobrym celownikiem, zdolnym prowadzić ogień w dzień i w nocy, stosunkowo szybko, to wszystko w porównaniu z powieszanym 40mm M203A1 na przykład.

 

Dla tych, którzy nadal nie rozumieją, dwie ilustracje:

 

_STK%20SSW%2001%20(800).jpg

 

_STK%20SSW%2002%20(800).jpg

Link to post
Share on other sites
a poza tym chcialbym zauwazyc ze to nie pistolet ale karabin, maszynowy (amunicja karabinowa 5.7). loookropne to :/

Ja natomiast chciałbym zauważyć, że amunicja 5.7 x 28 jest amunicją pistoletową :P.

 

A teraz pytanie: jak są podawane granaty? "Konwencjonalnie", jak np naboje w strzelbach z magazynkami rurowymi? Czy może jest to coś w stylu Metal Storma?

 

EDIT: Już widzę, że konwencjonalnie - magazynek nie jest w osi lufy... Szkoda... :)

Link to post
Share on other sites
a poza tym chcialbym zauwazyc ze to nie pistolet ale karabin, maszynowy (amunicja karabinowa 5.7). loookropne to :/
Ja natomiast chciałbym zauważyć, że amunicja 5.7 x 28 jest amunicją pistoletową :P.

a przypadkiem nie posrednia? ;)

Link to post
Share on other sites
a poza tym chcialbym zauwazyc ze to nie pistolet ale karabin, maszynowy (amunicja karabinowa 5.7).
Zawsze się nowych rzeczy z takiego forum dowiem :wink:

 

57.gif

Jak nazwiesz w takim razie ową dziwną broń powyżej, tak się dziwnie składa, że zasilaną... dokładnie tą samą amunicją, co ów STK SSW :wink:

Link to post
Share on other sites
a poza tym chcialbym zauwazyc ze to nie pistolet ale karabin, maszynowy (amunicja karabinowa 5.7). loookropne to :/
Ja natomiast chciałbym zauważyć, że amunicja 5.7 x 28 jest amunicją pistoletową :P.

a przypadkiem nie posrednia? ;)

Przypadkiem nie ;).

 

O ile dobrze pamiętam, klasyfikacja zależy nie od kształtu, a od energii wylotowej. Ta zaś wynosi, przy standardowym naboju SS190 (pocisk ważący 2g), bodajże 510J czy coś koło tego. Dla porównania, energia dla 9x19 to 550J, przy pocisku pełnopłaszczowym o masie 7,5g.

Poza tym, zważywszy że jest wykorzystywana tylko w pistoletach i peemach, baaardzo ciężko byłoby ją podciągnąć pod pośrednią, czyż nie? :)

 

Ale coś mi się zdaje, że to nie na temat...

Link to post
Share on other sites
Ja natomiast chciałbym zauważyć, że amunicja 5.7 x 28 jest amunicją pistoletową :P.
a przypadkiem nie posrednia? ;)
Przypadkiem nie ;)
Mam wrażenie, że Witek tylko żartował :wink:

Jeśli tak, to przepraszam :). Na swoje usprawiedliwienie dodam, że w internecie ciężko odczytać czyjeś intencje - emotikonki są niestety zbyt wieloznaczne...

 

Ale może wrócimy do tematu - to "SSW" zostało zdaje się zaprojektowane jako swego rodzaju konkurencja dla XM29/XM25... I tu moje pytanie - czy projekt XM29 został ostatecznie zarzucony (poza częścią KE/XM8, rzecz jasna)? Czy w ogóle powstał jakiś działający prototyp "nowego" XM25? Wiem, że kilka lat temu zbudowano funkcjonujący prototyp OICW... jeśli wierzyć plotkom urwał ucho testującemu :).

Link to post
Share on other sites

nie wiem co to, Remov, ale czegos takiego jeszcze nie widzialem :wink:

gdzie bym nei zerknal (net, ksiazki itp) wszedzie jest o tym ze takie naboje to naboje karabinowe. ale co tam sie bede wyklocal rusznikarzem nie jestem :)

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!
ale co tam sie bede wyklocal

 

Hahahaha :D Sorry, ale slowo "wykłócał" tak smiesznie brzmi bez polskich czcionek :D

 

REMOV, jakie jest planowane przydzielenie tej broni w oddzialach wojsk? Tzn. na ile zolnierzy czy tam druzyn bedzie przypadal jeden strzelec (artylerzysta?) z bronia typu SSW?... no w kazdym razie z tym "czyms".

Link to post
Share on other sites
Jeśli tak, to przepraszam :). Na swoje usprawiedliwienie dodam, że w internecie ciężko odczytać czyjeś intencje - emotikonki są niestety zbyt wieloznaczne...

ej, no... takie cox ;) oznaca wlasnie przymruzenie oka czyli zart... ja rozumiem ze trudno zrozumiec "emocje" wypowiedzi kiedy ludzie w ogole nie uzywaja emotikonek ale jak juz uzywaja to... no :D

Link to post
Share on other sites
gdzie bym nei zerknal (net, ksiazki itp) wszedzie jest o tym ze takie naboje to naboje karabinowe. ale co tam sie bede wyklocal rusznikarzem nie jestem
Nie kształt decyduje o charakterze amunicji tylko przeznaczenie oraz wartość Eo (energii wylotowej). W tym przypadku masz nabój zasilający pistolety i pistolety maszynowe, a zatem nabój pistoletowy. Amunicję do TT (7,62mm) też określisz karabinową, bo łuska ma butelkowy kształt?
Link to post
Share on other sites

z tego co wiem tt jest na 9mm. watpie zeby naboj 7.62x39 wszedl do tego pistoletu a zreszta po co uzywac takiej wielkiej amunicji do niego.

 

EDIT: sory, sprawdzilem TT33 i strzela na amunicje 7.63 (tudziez na 7.62x25mm wszedzie jest inaczej :? ). tyle ze te pociski nie sa ostre. wygladaja tak jak m.in. 9mm:

s_762x25.jpg

s_tt33magazine.jpg

762x25.jpg

(rehehehe :D wkleilem link do zdjecia naboju a tu jakies dupy dwie dziwne :lol: :lol: )

pozdro

Link to post
Share on other sites
z tego co wiem tt jest na 9mm. watpie zeby naboj 7.62x39 wszedl do tego pistoletu a zreszta po co uzywac takiej wielkiej amunicji do niego.

hahaha.gif

 

tyle ze te pociski nie sa ostre. wygladaja tak jak m.in. 9mm:

hmmm nie bardzo rozumiem...

Link to post
Share on other sites

:mrgreen: ta buahaha faktycznie smieszne :?

chodzi mi o ksztalt pocisku. te pistoletowe maja zaokraglone a karabinowe ostre (ale po tym zdjeciu co Remov zapodal to ja juz sam nei wiem co jest jak i gdzie uzywane :? ). mowie ze juz sie nie bede o to wyklocal bo sie pokrecilem. zatem ludzie wierzcie Removo'wi (?) :D

Link to post
Share on other sites
chodzi mi o ksztalt pocisku. te pistoletowe maja zaokraglone a karabinowe ostre (ale po tym zdjeciu co Remov zapodal to ja juz sam nei wiem co jest jak i gdzie uzywane :? ).

tak jak pisal REMOV - rodzaj naboju okresla sie wg jego energii a nie ksztaltu pocisku...

Link to post
Share on other sites
chodzi mi o ksztalt pocisku. te pistoletowe maja zaokraglone a karabinowe ostre (ale po tym zdjeciu co Remov zapodal to ja juz sam nei wiem co jest jak i gdzie uzywane
Napiszę tak, generalnie typowe pełnopłaszczowe pociski pistoletowe faktycznie są częściej tępo- niż ostrołukowe. Tak mniej więcej fachowo określa się, że są bardziej obłe ("bez czubka", czy "nie ostre", aby do Ciebie lepiej dotarło), niż karabinowe czy pośrednie. Nie jest to oczywiście żadna zasada, istnieją tępołukowe naboje karabinowe (włoski 6,5mm x 52,5 Mannlicher-Carcano M1891) oraz ostrołukowe pistoletowe (rosyjski 5,45mm x 18 PSM). Niemniej jednak sam kształt części wierzchołkowej pocisku nijak nie determinuje jego nazwy, ta zależy od przeznaczenia (czyli rodzaju broni do jakiej pasuje) oraz energii wylotowej :wink:

 

_4,6mm_ammo_.jpg

Na zdjęciu masz rodzinę naboi do konkurenta 5,7mm P90 czyli 4,6mm MP7A1, możesz się przyjrzeć i stwierdzić, że nie wszystkie pociski tych nabojów są ostrołukowe (na przykład oznaczony cyfrą 3), a przecież nie zmienia to faktu, że wszystkie zaliczają się do amunicji pistoletowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...