Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tutaj mały review mp5k.

Kopia Maruzena... Wysoko mierzą panowie z Well :)

Pan z video twierdzi, że jest świetnie wykonany, ale ponieważ to zostało nagrane na potrzeby jakiegoś sklepu, domyślam się, że do zachwytów należy podchodzić z pewnym przymrużeniem oka.

Edited by WolfHeart
Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

green gas...

to typowa broń boczna czyli do strzelania z bliskich odległości a nie killer na co2

dla snajpera... hmmm wydaje mi się bardziej poręczna mp5, dłuższa lufa czyli celniejsza, masz krótszego maga który nie będzie Ci wystawał aż tak z kabury, a magiem od maca możesz o wszystko zahaczać (gałęzie, podłoże) i będziesz tylko się wkurzał

jednak według mnie po głębszym zastanowieniu lepszym rozwiązaniem dla snajpera jest zwykła mp5 elektryk, tak około 350fps, bez kolby, bardziej niezawodna, cichsza

ale z gazówką lepszy klimat ;p

pozdr.

Link to post
Share on other sites

... i na taiwangun.com

 

Taiwangun.com - http://www.taiwangun.com/shop,show,1482

specshop.pl - chyba nie ma...

madonion - ... tutaj też chyba nie ma.

 

Jakbyście mieli wybierać to to czy np. G5 [MP5 K PDW Galaxy]?

 

Cena kusząca nie powiem, ale gaz i magi to duże koszta przy automacie.

 

Takie info:

 

http://chairsoft-press.com/reviews/smgs/we...-blowback-mp5k/

 

http://www.crw-airsoft.com/mp5k-automatic-...well-1385-p.asp

 

http://photos.xaviermace.com/GalleryThumbn...?gallery=172168

 

http://www.airsoftcanada.com/showthread.php?t=78388

 

http://ebaybanned.com/product_info.php?products_id=2147

 

Kurde, google to jednak dobra sprawa :F

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Kiedyś interesowałem się maruzenowską wersją, ale odstraszyły mnie pewne wady konstrukcji, dokładnie strzelanie na sucho po wystrzeleniu wszystkich kulek oraz strzelanie z otwartego zamka. Po prostu nie warto było wydawać kupę kasy na taką replikę. Teraz została skopiowana przez Chińczyków (co było ostatnią rzeczą, jakiej mogłem się spodziewać), cena tej podróbki jest znacznie mniejsza w stosunku do oryginału i dzięki temu gazowa empepiątka zajęła trzecie miejsce na liście moich przyszłych zakupów. A jeszcze nie tak dawno mówiło się pogardliwie: "Twoja stara strzela z Wella"... :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Oh, shit. Trochę zalatany jestem ostatnio i zapomniałem o tym temacie.

No cóż, replika sprawuje się OK, ale magazynki to szajsowate trochę są - jak już wspomniałem długi, dodatkowy mag kupiony na Krakmanie miał od nowości spieprzony zawór nabijania - odesłałem do Taiwana i naprawili - na razie działa OK. Potem padł stockowy, krótki magazynek - wysiadł zawór spustowy (główny). Poszło na reklamację do Krakmana, mam nadzieję, że wymienią.

 

Póki co nic się nie sypnęło w bebechach repliki, mimo, że naparzam na green gazie, zamiast na HFC134. Przy gazie o obniżonym ciśnieniu zasięg jest mizerny. Dopiero przy greenie przerobiony hopek zaczyna dobrze podkręcać kulki, co przekłada się na znacznie większy zasięg.

 

Reasumując - replika OK, magi - SHIT. Ale za taką cenę jest na prawdę bardzo OK, a strzelanie z tej zabawki sprawia wielką frajdę (np. wpakowanie w przeciwnika 20 kulek w ciągu 0,6 sekundy :D )

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Na chrono nie mierzyłem (chrono dopiero zamówione leci z HK :D ), mierzyłem mikrofonem - na gazie o obnizonym ciśnieniu wyszło ok 200 FPS, nie wiem ile na greenie, ale na pewno znacznie więcej.

Krótki magazynek, to 20 kulek, a długi 30, czyli real-capy. W obu przypadkach jedno nabicie gazem wystarcza na 3 do 6 magazynków, w zależności od typu gazu i temperatury.

Co do gazu i szybkostrzelności - ciśnienie gazu zwiększa FPS jak i szybkostrzelność. Nie należy jednak stosować Red Gazu (o podwyższonym ciśnieniu w stosunku do Green Gazu), bo replika po prostu nie nadąża - ROF jest ekstremalny, ale jakiś taki nieregularny, a replika strzelając sprawia wrażenie jakby się miała zaraz rozlecieć.

Acha, jakby ktoś nie wiedział, to żeby zacząć strzelać trzeba przeładować replikę :D - taki smaczek realistyczny. Z drugiej strony strzela z otwartego zamka oraz pluje również na sucho, nawet jak się skończą kulki (czyli bardzo szybko :) ). No, ale nie można mieć wszystkiego.

 

BTW, na YT są filmiki z tym pizduletem w akcji np.:

- po obejrzeniu tego mimowolnie nacisnąłem przycisk "Zamów" w sklepie internetowym :P Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

A ja zapytam o bardziej przyziemne rzeczy: czy jest tam jakiś element korpusu wykonany z metalu? (muszka? szczerbinka? kikut kolby?) Jak się ma porównanie korpusu zabawki wella z tym od MP5k od Galaxy? (Siridar, zdaje się że masz obie repliki, może pokusisz się więc o porównanie?) Czy replika jest w miarę zwarta, nic nie trzeszczy, nie lata?

Link to post
Share on other sites

Co do stopnia plastikowości, to jest dokładnie taki sam jak w MP5 Galaxy. Wszystko jest plasticzane oprócz muszki, rączki przeładowania, butt-plate z uchem zawieszenia i pinów.

Plastik jest bardziej chropowaty niż w Galaxy i sprawia wrażenie solidniejszego.

 

Front z rączka jest identyczny jak w AEGu, więc inne akcesoria też pewnie będą pasować.

 

Jeśli chodzi o montaż kolby z PDW, to wymagane jest nawiercenie dziur w butt-plate. Jest to między innymi opisane TUTAJ.

 

Acha, z takich małych felerów, to odpadł mi z jednej strony selektor, bo chyba był źle zamocowany - izolka jednak działa cuda i teraz całość siedzi na miejscu elegancko.

Odpadła mi i zgubiła się jeszcze zaślepka gwintu zewnętrznego u wylotu lufy, ale w sumie kto by jej tam potrzebował :)

Mam nadzieję, że już nic nie będzie odpadać :D

 

Acha zapomniałem dodać, że to wszystko po wystrzeleniu ok 3,500 kulek! (ok. 1000 na Low pressure gazie, 2000 na Green Gazie i z 500 na Green Power Gazie). Dla Maruzena, którego Well jest kopią, jest to, ponoć, już morderczy przebieg.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Co do stopnia plastikowości, to jest dokładnie taki sam jak w MP5 Galaxy. Wszystko jest plasticzane oprócz muszki, rączki przeładowania, butt-plate z uchem zawieszenia i pinów.

Plastik jest bardziej chropowaty niż w Galaxy i sprawia wrażenie solidniejszego.

A szczerbinka? też jest taka badziewna jak w galaxy? (mnie się zaczęła od początku powoli wykruszać, teraz wygląda jakby ktoś ją poobgryzał) I czy sam korpus też jest tak beznadziejnie cienki jak w aegu, zwłaszcza z przodu, przy rączce przeładowania? (tam również zaliczyłem pęknięcie, gdyby nie przedni front z chwytem mógłbym ten korpus połamać w rękach) Pytam, bo jednak konstrukcja gaziaka jest inna i może wytrzymałość konstrukcji dzięki temu zyskała.

Link to post
Share on other sites

Czy ktos z posiadaczy może mi powiedziec czy front od gazowej mp5k można zdemontować i przymocować na jego miejsce ebz przeróbek front od innej mp5? tzn chodzi mi o to czy możnaby z tego zrobic pełonwymiarową mp5 (kolba to u mnie nie problem, chodzi tylko o front - mam na mysli nie tylko zdjenmowana rączke z chwytem ale także to co jest ponad nią).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu nei moge edytować :(

Jeszcze pare pytanek - czy zaróno mp5k jak i m11 trzeba przeładować przed oddaneim strzału? suwadło zamka czy jak to sie tam zwie zostaje w tylenj pozycji po ostatniej kulce? repliki przestaja strzelać gdy kończą sie kulk iczy walą an sucho?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...