Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy nowy mundur USAF był brzydki? Zobacz TO!


Recommended Posts

Wukasz to jest ten sam mundur :)

 

a ja tak odnosnie tematu dopowiem, że wg mnie ten mundur wcale nie jest brzydszy od nowego USAF niebieskiego tigera :P. Jesli ktos nie ma nic przeciwko digitalom to jest super :) Mi sie podoba.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ZuKo[PL]]Jestem ciekaw jak sie ten mundur przyjmie. I kiedy zostanie wprowadzony do regularnej armii.

 

 

ZuKo[PL]]Kilka rozwiazan tego munduru jest ciekawych. Ale po za tym wydaje mi sie zbyt kosmiczny.

 

Tu się zgodzę. Obcy, Starship troopers (u nas Żołnierze Kosmosu) czy to nie podobne???

Link to post
Share on other sites

czy ja wiem? to poprostu kolejny stopien rozwoju munduru po marpat, widac, ze projektanci wyciagneli wnioski z przerobek ride i ulepszen marpat, dodali swoje i mamy oto ACU... mnie sie co raz bardziej podoba... z kazda chwila co raz bardziej jestem przekonany...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Kilka fotek ACU. Jak widać z poniższych obrazków, kilka pierwszych zdjęć ACU w plenerze, na których wdzianko te jawiło się jako mocno szare były przekłamane jeśli chodzi o kolorystykę (notabene w Photoshopie da się je szybko przybliżyć do rzeczywistego znaczy własciwego wyglądu).

 

bamc12005-01-18.jpg

Wersja w dużej rozdzielczości

 

AAB05262005-01-19.jpg

Wersja w dużej rozdzielczości

 

redriver12005-01-19.jpg

Wersja w dużej rozdzielczości

 

Inaugural2890.JPG

Duże Wersja w dużej rozdzielczości

 

3rdBCT2005-01-26.jpg

Wersja w dużej rozdzielczości

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i jest jakaś konkretna informacja o okolicznościach w jakich to akurat pikselowaty wzorek został ostatecznie nowym kamuflażem US Army. Na militaryphotos.net jeden gościu w wątku http://www.militaryphotos.net/forums/viewt...578eea8ca3d59d7 zapodał, że miał okazję gadać z kimś kto był zaangażowany w projekt prac nad nowym kamuflażem. Ów ktoś wyjaśnił, jak się rzeczy miały. Otóż ostatniego dnia (?, chodzi zapewne o ostatni dzień przed planowanym końcem prac) u ludzi tworzących w pocie czoła coś co mogloby być uniwersalnym kamuflażem, zjawił się generał odpowiedzialny za ten projekt i nie mając żadnej wiedzy o efektach prac zapytał, czy wśród badanych wzorów nie ma jakiegoś pikselowatego. Jak się zaś okazało, że owszem jest taki, to ważniak ów nakazał po prostu wybrać ten właśnie wzór, by choć w ten sposób stworzyć pewną standaryzację z kamuflażem US Marines, znaczy "marpatem". Taki oto dość nieoczekiwany był finał długich prac badawczych nad nowym kamuflażem dla US Army. Okazało się, że wszelkie badania i testy sobie, a chciejstwo generalicji sobie... Kolejny przykład na to, że reguły rządzące światem wojska są wszędzie takie same...

Szczerze mówiąc taką mniej wiecej genezę powstania wzoru ACU sobie wyobrażałem.

 

mikebox:

... I spoke to someone involved in the testing and the chosing of the new US Army ACU uniform projest. He told me there were several camos and unifroms up for grabs, but on the last day, the Officer (General) incharge of the project walked into the room, never seeing the camo and asked the testers if there was a digital camo in the testing. Once he found there was, then he told them to go with the digital that is being used now. They wanted a digital so as to go along with the standard the USMC started. And they wanted it to be in a combat uniform pattern that could be used on all battle fields. As you know the woodland camo that we all know was developed to be used on the European Battle Field. Now that the threat of war in Europe, Except maybe France, ha, ha, is now outdated the US Army wanted a pattern that would best serve the present and future zones of war. (ACU) digital... I myself can't see how the Army will be able to effectively train and post the Army to any (Green) forested, tropical zones of operations. Again the (Officers) Generals in the Army has gotten it wrong. (Don't bad mouth the CSMs) The camo we have know is good and when I was in the 1st Gulf War, we would wear the Woodland BDUs at night. We will have to see. I was told that within a few days of the camo decision, that the factories started rolling out the pattern. But some good news, if your looking for the ACUs in the near future... Propper told us that they will begin selling the stuff soon. I suggest you go for the Multi Cam pattern for a good result, but look out for the price...
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zapodaję link do prezentacji Power Point-owej, pokazującej przebieg prac

nad stworzeniem nowego wzoru kamuflażu US Army:

 

Universal Camouflage For The Future Warrior (17 mb)

 

Jak można zauważyć, ostatecznie wybrany przez US Army wzór pixelowy (cyfrowy) jest wspomniany jedynie jako element tła plansz tej prezentacji. Nijak nie jest wyjaśnione, w jaki sposób w ogóle wzór ten wyewaluował z innych testowanych kamuflaży...

Link to post
Share on other sites
Jak można zauważyć, ostatecznie wybrany przez US Army wzór pixelowy (cyfrowy) jest wspomniany jedynie jako element tła plansz tej prezentacji. Nijak nie jest wyjaśnione, w jaki sposób w ogóle wzór ten wyewaluował z innych testowanych kamuflaży...

 

Czyzby to tylko potwierdzalo teorie o interwencji jakiegos pana generala? :twisted:

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem...prezentacja jest datowana na 15 gru 2004 czyli calkiem niedawno a decyzja o wprowadzeniu "cyfrowych" wzorow kamo zostala podjeta duzo wczesniej przeciez.

 

Wyglada to raczej na podsumowanie kolejnego etapu badan nad kamuflazem a wzor "digital camo" zostal prawdopodobnie dlatego uzyty w tle prezentacji bo jest obowiazujacym obecnie wzorem zarowno w Armii i USMC oraz niektorych jednostkach Marynarki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...