Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Szukam osoby która byłaby w stanie stworzyć arcydzieło 6,03 o długości 124cm albo 82cm.

Może was zadziwić fakt że mam w planach razem z przyjaciółką spawarką stworzyć potwora który by to pomieścił.

Od biedy można by zespawać dwie 65cm ale to zbyt ryzykowne nawet dla doświadczonego spawacza.

A może jakaś firma kto wie robi na zamówienia rurki.

ps. Pomysł szatański aczkolwiek fascynujący.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, oświecę Cię gratis. Precka nie charakteryzuje się średnicą 6.03 mm. One się charakteryzują czymś zupełnie innym i sama średnica w sumie jest mało ważna. Pomyśl czym i dlaczego na długości ponad 1m będzie to trudno uzyskać.

Jest to tak samo proste jak osiowe zespawanie rurek o średnicy zewnętrznej koło 8 mm :lol:.

Link to post
Share on other sites

Eh..., sam nie wiem czy skomentować, jakbyś miał minimalne pojęcie o podkrętkach to byś takich głupot nie wymyślał. Nawet najlepszy spawacz na świecie nie zespawa Ci tego tak że będzie równo, wystarczą setne milimetra i już po celności, poza tym nie mówię o cylindrze który pojemnościowo miałby do tego pasować... pomysł bardziej głupi niż szatański... szkoda szmalu na takie wymysły.

Link to post
Share on other sites

no właśnie nie szkoda bo moim zdaniem sr-25 jako baza się nada.

Lufa tam jest 65 a do tłumika by weszło jeszcze ok. 20cm więc 84cm dźwigło by przy tym co mam zamontowane. a dlaczego nie pójść w stronę celności kosztem fps?

Z tą 124cm to było pół żartem pół serio bo już raz coś takiego zrobiłem.

pomiędzy 2 lufy 59 włożyłem gumkę HU i dlatego trzymało równo. osiągi słabe, ale lansiarsko wyglądała g3

Link to post
Share on other sites
no właśnie nie szkoda bo moim zdaniem sr-25 jako baza się nada.

Lufa tam jest 65 a do tłumika by weszło jeszcze ok. 20cm więc 84cm dźwigło

 

Tylko, że w SR-25 wejdzie lufa 509mm, a 650mm zakryta tłumikiem, i miejsca za bardzo już nie zostanie na dodatkowe centymetry powyżej tych 65cm.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że w SR-25 wejdzie lufa 509mm, a 650mm zakryta tłumikiem, i miejsca za bardzo już nie zostanie na dodatkowe centymetry powyżej tych 65cm.

 

A zastanawiałeś się nad stosunkiem sprężane powietrza z cylindra w stosunku do lufy? FPS'y kosztem celności? A zamiast dawać jakąś rurkę 80cm made by rusznikarz, to zainwestuj sobie w pół metra PDI 6.01 (jest chyba 650mm, na RW), kulki pokroju Maruzen'a, gumę systemy i dystansery H Deep Fire'a. Zobaczysz co to naprawdę znaczy celność.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie lufę, utnij na dremelu, zrób jej korone, zaczokuj.

 

Cytuje sam siebie, aby powiedzieć samemu sobie, żeby zaczoł czytać ze zrozumieniem. A nie wymądrzać się na prawo i lewo. CM! A nie MM! Debil.

 

W każdym bądź razie, jak Koledzy piszą, przy takiej długości chyba nie ma cylindra który by Ci to obsłużył.

Link to post
Share on other sites

Mam dla Ciebie opcję, jakiś koleś sprzedaje rurki na allegro mosiężne wciskając na lewo i lewo że to są precki. Kup sobie taką metrową i wykombinuj jak ją wypolerować od środka, może stalowy pręt 3mm z nawiniętym filcem może drobny papier ścierny 1000 wodny, zrób jak uważasz a i tak nic dobrego z tego nie wyjdzie ale możesz spróbować.

Link to post
Share on other sites

Testowano, robiono, nawet na forum tutaj jest kilka postów moich i Kolegi Kocura666 któren to takowe rzeczy robił. Wyszło mu nawet 6,01 suwmiarkowo. Tylko jedna rzecz i on i ja nie zgodzimy się, że tą lufę można nazwać precyzyjną. A luf pół, ćwierć i omalże precyzyjnych, jak wszyscy wiedzą nie ma. Bo lufa, albo jest precyzyjna, albo nie jest i średnica wewnętrzna nie ma nic do rzeczy. Obojętne czy to będzie 6,01; 6,02; 6,03; 6,11 czy 1 km ;-).

Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że toto cudo wyżej to lufa EdGI'ego? Te otworki poprawiają coś celność, jakiej średnicy masz tą lufę? Zapodasz jakąś reckę takiej lufy, bo być może bije na głowę prometheus'e i inne km head'y, które tanie nie są...

 

Jeszcze nie mam tej lufy, w końcu 100$ za samą lufę plus przesyłka piechotą nie chodzą. Na razie ciułam kasę i wymieniam maile z kolegą ze Stanów, który będzie mi ją zamawiał.

 

Średnice luf od EdGI'ego mieszczą się w przedziale 6,03 - 5,98. Recenzje można znaleźć na zachodnich forach. Jest nawet fajny filmik, gdzie gościu strzela na dystansie ponad 200 yardów i trafia w cel wielkości dużego kartonu.

 

Otworki poprawiają celność. Dzięki otworkom nie tworzą się zawirowania za kulką w momencie, gdy kulka wylatuje z lufy. Bez tego tworzy się małe zawirowanie, które potrafi znacznie wpłynąć na tor lotu kulki.

 

Tyle teorii. Jak uciułam kasę i stanę się jej posiadaczem, to recenzja ukarze się na pewno.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie mam tej lufy, w końcu 100$ za samą lufę plus przesyłka piechotą nie chodzą. Na razie ciułam kasę i wymieniam maile z kolegą ze Stanów, który będzie mi ją zamawiał.

 

Niby nie, ale cena na poziomie KM Head'ów/Prometheus'ów, a jeśli to co mówisz jest prawdą, to nie ma co kupować tego w/w czegoś ;-).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy "jedynie", raczej "aż" - przecież lufa w środku musi mieć idealną powierzchnię, szczególnie, że jeśli już wiercić to w prec rurze (chyba, że ktoś zna jakiś magiczny sposób o którym wspomniał marcinek83). Trzeba wymienić kilka e-mail'i z firmami produkującymi lufy do naszych zabaweczek ;-).

Link to post
Share on other sites
To z czego on strzela? Z wiatrówki? Na 180m? Bo na bank nie z AEG`a

Z jakiegoś potwora 800fps.

 

Trzeba wymienić kilka e-mail'i z firmami produkującymi lufy do naszych zabaweczek

Albo poczekać, aż Coyote zacznie sprzedawać lufy Reformation. W końcu w swoich customach wymieniają lufy, więc coś z reformationami muszą robić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...