Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.048m czyli nanowszy AKM Cymy


Recommended Posts

Tłok, BU, olej totalnie. Stockowe cześci są świetne. Kable możesz wymienić na starcie bez rozbierania gearboxa, preca i gumka dodadzą ci kilka małych FPS ale przede wszystkim skupienie. Spreżynę możesz montować mocniejszą na starcie bez wymiany żadnych podzespołów, podkładkowanie zawsze wskazane, aczkolwiek kilka nowych cymek już grzebałem i podkładkowanie było na dobrym poziomie. Części możesz montować w różnych konfiguracjach, czasie itp. Ja części tuningowe montuje jak się któraś stockowa część posypie.

 

Tego lipola Ci odradze, elementy lubią się palić. Lepiej kupić coś na polskim rynku w sklepie modelarskim. Ostatnio wymierzyłem sobie lipola 11.1v 3200mah 20C http://www.nastik.pl/dualsky-3200mah-3s1p-111v-p-2616.html Droższy, ale lepsze parametry i o wielebardziej bezpieczny aniżeli produkt Elementa.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do tej mojej zębatki.

 

Zakupiłem nowy komplet tych samych zębatek a przysłali mi inne ale XYT.

Zębatki te środkowe są takie same no i tu małe pytanie czy jeśli bym wymienił zębatkę która mi poszła "czytaj chińczyk miał zły dzień" to nie będzie jakiś mankamentów z cyklu że zmieli się na dzień dobry.

Bo są różnice między tą starą a nową. Ja jeszcze nie miałem takiego przypadku aby wymieniać tylko jedną zębatkę.

Jak na sucho podłączyłem to działa normalnie. Jakieś przemyślenia lub doświadczenia w takiej formie macie?

 

Ja polecam lipo-le firmy Zippy jak i GEPOWER

 

Link->Zippy 2200

 

Mam taką i mieści się do kolby. Karabin strzela namiętnie ;]

 

Swoją droga jak dobrze poszukasz np. na allegro to możesz dostać nówki sztuki za śmieszne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Osobiście ja wymieniam kable na głośnikowe 1,5mm + bezpiecznik 30A lub 35A samochodowy oraz wtyk typu T-DEANS pozłacane jak i wtyki do silnika pozłacane.

Bo te zwykłe Tamiya mini to badziew jest.

Na takim zestawieniu mi działa wszystko cacy i bezproblemowo. Kuzyn posiada tez lipola takiego co ja tyle że 1800mAh i jedzie na zwykłych kablach oraz wtyku mini (Tamiya).

Efekt taki że ma mniejszy ROF oraz mocno mu się nagrzewają kable w replice oraz w miejscu łączenia wtyków.

Grzejnik jest fajny u mnie nie ma takiego problemu. Polecają jeszcze układ MOSFET wlutować ale ja nie będę inwestował tyle w replikę chińską jak się popsuje kupi się nową.

 

 

PS

 

Jakieś sugestie co do mojego pytania wyżej?

Link to post
Share on other sites

Czy jeżeli wstawię do mojego kałacha między baterię Li-Po 11,1V 20C firefoxa a replikę taki układ pwm555494.gif z tym, że diody i tranzystory dałbym takie, żeby wytrzymały 30A to nie rozpiździłbym repliki? Silnik powinien wytrzymać, a co ze stykami i kablami?

 

Zrobilem sobie ten uklad ale zrezygnowalem z niego...

Ale nie ze cos nie tak dzialalo ...

Po prostu uklad dziala tak ze chwilowe nacisniecie spustu daje serie.

Wiec naciskasz chwile a leca ci 3 kulki (czy ile tam sobie ustawisz).

To nie jest tak ze Max 3 ale Min 3 lub wiecej.

Troche niebezpieczne w przypadku cqb.

Link to post
Share on other sites

szumitek ok to coś wykombinuję.

 

seger dla picu i głupiej myśli że tak jest lepiej xD i że dłużej podziała hi hi. W AKM jeszcze nie dałem i dawać raczej nie będę bo mało miejsca w kolbie.

 

 

Co do ładowarki to kiedyś o tym pisałem na temacie li-po i kolega seger napisał a raczej odpisał mi że balancer E-sky jest najprostszą i tanią "ładowarką" . Miałem ją bo kupiłem do li-po na próbę a że ładowało i ładuje nadal teraz to już u kolegi sądzę że 45zł to duży wydatek jak na początek nie jest. Tak więc polecam.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, posiadam replikę CM 040, i chciałbym wsadzić do niej BU Guardera + SP130 Guardera. Z tym że chlor chyba pisał że batka 9.6 1500mAh Firefoxa nie daje rady. Wiec tu moje pytanie jaką batkę mam kupić żeby wszystko fajnie "śmigało". Przypominam że batka musi być stick pod dekiel.

Myslałem na tym, tylko nie wiem czy zmieści mi się to pod dekiel

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...refox-1797.html

Tylko czy ten stockowy silnik to wytrzyma i czy mi sie tam jakieś styki albo coś nie po przypala.

Edited by Sunrise
Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam replikę CM 040, i chciałbym wsadzić do niej BU Guardera + SP130 Guardera. Z tym że chlor chyba pisał że batka 9.6 1500mAh Firefoxa nie daje rady. Wiec tu moje pytanie jaką batkę mam kupić żeby wszystko fajnie "śmigało". Przypominam że batka musi być stick pod dekiel.

Myslałem na tym, tylko nie wiem czy zmieści mi się to pod dekiel

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...refox-1797.html

Tylko czy ten stockowy silnik to wytrzyma i czy mi sie tam jakieś styki albo coś nie po przypala.

 

FF 9.6v 1500mah nie naciągnie tego ? nie wierzę. Co do lipola, to firefoxy nie są najlepsze, lepiej już kupić king armsa sticka (mam - polecam). Silnik taki alumulatorek wytrzyma bez problemu. Co do BU to nie wiem czy jest sens bawić się w niego. Zastanów sie, czy nie lepiej wydać te pieniądze na lufe, gumkę i dyszę uszczelnioną. Efekt będzie nawet lepszy niż w przypadku BU, a koszta te same.

Link to post
Share on other sites

Na precke kase juz odłożoną mam. Trochę tez sie boje, że jak kupię tego LiPolka to przy takim ROFie moje midy z king armsa nie będą dobrze kuleczek podawały, bo teraz jak zostanie z 30 kulek w magu to wszystkich nie podaje, ale to pewnie dlatego że Golden Balle kupiłem :/

Link to post
Share on other sites

kulki swoją drogą, ale magazynki możesz wzmocnić przez wyczyszczenie, nasmarowanie, rozciągnięcie sprężyny (w granicach rozsądku). Magazynki nie powinny miec problemu z podawaniem. Osobiście na ROFa nie narzekam w kilku replikach, mam midy MAGa i podają bezproblemowo kulki 0.28gr. przy ROFie około 24 k/s

Link to post
Share on other sites
Golden Balle kupiłem :/

 

Golden Balle są kwadratowe...

 

Mam kilka magazynków z MAGA i mimo ich dobrej opinii nie podawały. Co 2 strzał był pusty... do momentu, aż zakupiłem G&G. Wcześniej cały czas używałem GB, ale po zakupie G&G już do nich napewno nie wrócę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam małe pytanko, gdyż szukam repliki akm i zastanawiałem sie nad CM048m albo Slr'em Steel and Wood od CA (wiem że to nie jest replika akm ale po małych zabiegach sie nada) pytanie brzmi, która replika lepiej wyjdzie jeżeli chce je stunningowac do ~450fps i używać jako parasnajperki (zależy mi na tym aby replika nadal pozostała "szturmówką" stąd granica 450 fps). Chodzi mi o to, która po minimalnych ingerencjach (sprężyna, lufa, HOP) dłużej wytrzyma i będzie celniejsza.

Nadmienię, że jestem dość zielony w tych sprawach ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli tak mówisz to na pewno rozpatrze jej zakup zwłaszcza, że jest o co najmniej 400zł tańsza (na Slr'a jest promocja w ASG Shop'ie), może wypowie sie jeszcze ktoś znający celność i zasięg tych dwóch replik (z prec. lufą, mocniejszą sprężyną, i hop up'em) A jak wyglada "pancerność" Slr'a ze spreżyną M130 Guarder'a, bez ingerencji w inne części GB?? :-F

Link to post
Share on other sites

Pancerność slr'a na m130 wygląda tak: głowica tłoka rozsypie się kpo kilku strzałach, zębatki nie wytrzymają wielę więcej. To tylko CA jest - nie jest to tak wytrzymałe jak chinol, niestety. Zasięg cm0.48 w stocku na m125 i 0.28gr kulkach madbulla jest konkretna, nie widziałem jeszcze repliki podobnej mocy, która na taką odległość plułaby kulki. Szczerze polecę cyme.

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, że chinczyk jest lepszy od CA i w dodatku 2 razy tańszy :-F Normalnie nie moge w to uwierzyć :wink: w czym jeszcze CYMA jest lepsza? Może jednak Slr ma jakieś plusy? ;-)

 

EDIT: zwierzu93 ja w sumie nie wiem czy moge ufać mistrzowi rozwalania GB :-F

Edited by Dorson
Link to post
Share on other sites

To już lece ją zakupić 8) Planuje wpakować w nią M130 Guardera prec. lufe od Prometheusa gumke hop-up i dysze(kolega powiedział, że to troche daje a jest tanie :-F ) ile po takich zabawach będzie miała efpeesów i jakie kulki będą najlepsze?

Edited by Dorson
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...