Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.048m czyli nanowszy AKM Cymy


Recommended Posts

Witam, ostatnio otrzymałem od znajomego cm.048m, postanowiłem ją podkręcić do jakichś 500-520 fps. Co powinienem wymienić, by uzyskać taką moc. Proszę dobrać ew. części tak, by tuning nie wyszedł mnie 600 zł, gdyż jako uczeń taką gotówką nie dysponuję. Teraz replika jest kompletnym stockiem. Będę strzelał seriami po 3-4 kulki, ale jeśli zadzie potrzeba, to wystrzelę całego mid-capa.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SP130, jakiś tłoczek z metal zębami - w tym wypadku obawiać się tylko można o głowicę tłoka, reszta będzie śmigać i nawet na m140. Ja by zaszalał i dał BU, ale lepiej sobie odpuścić i poczekać, aż coś strzeli na tej SP130. Oczywiście o standardowym doszczelnienie układu nie wspomnę, bo bez tego 500 fps będzie jak stadiony na euro2012 - miało być, a nie ma.

Link to post
Share on other sites

Podłaczę się do tematu, bo też chciałbym wstawić coś lepszego do mojego akms. Czy taki zestaw będzie dobry?

Bore Up-Guarder

Tłok-Guarder

Prowadnica sprężyny-Guarder

Sprężyna M120-Guarder

Łożyska stalowe -JBU

 

Czy może jakiś inny zestaw? Myślałem nad systemą, ale ceny sa kosmiczne. Z góry dzieki za pomoc, pozdrawiam

Edited by stig666
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry zestawik, ale zamiast łożysk G&G brałbym Guarder'a/JBU - rowki smarujące mają, których G&G nie mają. Zębatki? Po co? Tak samo jak prowadnica - w stock'u masz metal prowadnicę i świetnie zębatki (zamiast tego, zainwestuj w preckę/gumę systemy/dystansery, H jak nie masz). SP120 - fps'ów będziesz miał niewiele więcej niż w stock'u - brałbym SP130 (na 9.6V aku uzyskasz coś między 10-14k/s, zależy od ogólnej regulacji i smarowanka). No i ponad 500 efpeesów będziesz miał lekką ręką, jak ktoś pojętny to złoży ;-). Co do tłoka to pamiętaj o polerce pierwszego stalowe zęba - odsyłam już do szukajki.

Link to post
Share on other sites

Mi chodziło o to, żeby było mniej fps'ów czyt. 400 max. Dzieki za podpowiedź co to zestawu, gumke systemy już mam, dokupie lufe, tylko jaką też systemy?

 

 

Może, za cenę zębatek i prowadnicy lepiej zainwestowac w batke? 9,6v FF?

Edited by stig666
Link to post
Share on other sites

Za cenę zębatek i prowadnicy zainwestowałbym w lufę Prometheus'a 455mm (taka wchodzi jeśli dobrze pamiętam) i dystansery H - patrz na ashshop'ie, tam mają tanie te lufki teraz. To bierz SP110 z BU to da coś między 390-430 fps pewnikiem.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj pogrzebałem w moim AKMie. Wsadziłem zapasową sprężynę m150, zero doszczelniania, wymieniania podzespołów. Jedyne co, to przesmarowanie i podkładkowanie. Efekt na chrono 520 fps. Jestem zadowolony jak na m150 systemy, a nie guardera :). Po wymianie dyszy na uszczelnioną, teflon-fixie i nowej gumce liczę na 550 fps :) Jestem ciekaw, jak długo to wszystko pochodzi. Dodam, że w stocku zestaw cylindra jest bardzo szczelny, jedynie dyszę bym wymienił, bo lubi popuszczać.

 

Stig, na twoim miejscu nie wsadzałbym Bore Upa, jedyne co, to m110 guardera, dysze uszczelnioną, gumkę HU systemy i dystansery H deep fire.

Link to post
Share on other sites

Pewne to już precka,gumka,dystansery, a co do GB, zależało by mi na niezawodności, no i tych 30-40m celności, oczywiście stabilnych. Jeżeli nie BU to włożę tak jak mówisz dyszę, tłok, łożyska, żebym miał pewnośc, że jak wylece gdzieś na strzelanke to będzie to niezawodne.

Edited by stig666
Link to post
Share on other sites

M150 systemy i 520 fps? Tak średnio, ale nie jest źle. A jeśli ma się kasy na takie BU to zawsze warto je kupić (porządny, maksymalnie szczelny, wyciszony zespół cylindra, a nie ten stock'owy z 2 cm grubości podkładką pod sprężyna, która trzyma głowicę tłoka). Ogólnie to powiem to co wcześniej - prowadnicy sprężyny, zębatek, łożysk, silnika nie ma co wymieniać bo są bardzo dobre, a sam zespół cylindra mnie przyprawia o koszmary nocne - tam już sam BU zapodać to na tej sprężynie pewnie by dało stabilne 500.

Link to post
Share on other sites

Przy M150 Pomyśl o jakimś wzmocnieniu GB, w RK G&G robiłem tak że na początek GB od prowadniczy wkładałem między body a szkielet twardą gumę, GB nieco się przesunie wtedy ale to nie szkodzi, nie na tyle żeby nie włożyć selektora bo komora HU go zdystansuje.

Jeśli na M150 zostawisz silnik zębatki i tłok stock, możesz już je wyrzucić.

Link to post
Share on other sites

Szajbus - owszem, ześci wymieniam dopiero jak się posypią. heheh, W przyszłym tygodniu sprawdzę jak wewnątrz cymka wygląda, wstawie gumkę HU systemy, doszczelnię teflonem komorę i podeprę GB za pomocą tego kawałka gumy. Jestem ciekaw jak to wygląda w środku teraz :) Aha, teraz używam akumulatora 12v 3600mAh sanyo RC, bo kocham ROFa :)

 

 

P.s. Następna replika, która będzie tuningowana mega tanim kosztem - czyli sprężyną to UMP firmy Guay guay. Podejrzewam, że wytrzyma bardzo krótką serię, ale i tak w planach est wymiana wszystkiego, więc czemu się nie zabawić :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam od miesiąca replikę CM.040 CYMA czyli z tej samej serii co CM.048M. Cała seria stokowo w bebechach ma większość części wzmocnionych. Przed tuningiem mocowym powiedziałem sobie, że potrzebuję repliki która wystrzeli mi dużo kulek w serii a będzie miała naprawdę dobry zasięg bo ilość fpsów w walce to nie to samo co zasięg. W replice oprócz wstawienia drewienek zamiast tych paskudnych czarnych plastików wymieniłem sprężynę na guardera M130, gumke hop-up na serwisową krakmana firmy CYMA (tak i jest boska), preclufę na 470mm chromowaną SRC i to wszystko daje mi 465 fpsów wartości stałej z odchyleniami +/- 3 FPSy. Zasięgu nie mierzyłem i dopóki tego nie zrobię to nie podam ale jest imponujący. Kulki jakich używam to 0,30. Jedyne nad czym się zastanawiam to wstawienie precki o dł. 509 mm. Ale wydaje mi się, że zestaw który posiadam w replice jest tym najbardziej optymalnym i dzięki któremu replika posłuży mi bardzo długo. Jeśli ktoś próbował z lufą 509 w tej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Tracisz zapewne troszkę efpeesów na dyszy i braku izolkofix'a na głowicy cylindra i komorze HU, bo ta sprężyna daje spokojnie 480-500 fps. Jeśli uważasz, że posłuży bardzo długo to się mylisz, moim zdaniem sypnie się tłok po przebiegu maks xx tys. przebiegu i może głowice. Dać tam tylko BU + tłok z pełną metalową szczęką i żyć, nie umierać ;-).

Link to post
Share on other sites

Owszem, można wstawić BU ale pytanie czy to będzie pracować z baterią 8,4V 1500mAh? Mam na myśli baterię stick oczywiście bo wiem, że z 9,6 1500 będzie już za ciasno pod deklem. O wymianie dyszy już myślałem a jaki tłok i głowice cylindra proponujesz? Podkreślam, że mi nie zależy na fpsach tylko na zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Bore Up to cały uszczelniony, wyciszony i poszerzony zestaw cylindra, to raczej twardość sprężyny ma jakieś znaczenie przy woltażu akumulatora, niźli owy zestaw cylindra, nie sądzisz? Tłok stock'owy zostaw - jak padnie to się wymieni, a powinien pożyć troszkę. Ja bym dał BU Guarder'a + biały dystanser Deep Fire'a.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...