Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.048m czyli nanowszy AKM Cymy


Recommended Posts

Dysze polecę Ci JBU, gumke systemki. na m150, cześciach stockowych + gumal systemy, lufa stock GP 510mm i dysza jbu mam 555-560 fps więc na m130 możesz dorobić sie nawet 500 fps :) Zalezy kto i jak Ci to złoży.

 

Kulki polecę Ci 0.28g madbulla

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O bebechy się nie martw moje :) po 30k kulek było wszystko wzorowo mała ryska na zębatce i brak sladów zużycia na częściach, dobrze złożyc i jazda :)

 

Co do systemu Szumitka - just for vip :)

 

Zostaw tą swoją cymke w stocku, wymień jedynie gumke na systemke, lufe precke iteflonfix w komorze. 450 będziesz miał :) Moja cyma w stocku miała 455fps stabilnie, ale jako że lubie krzywdzić, to podkręciłem lekko :)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Ja prosił bym o rade jeszcze względem zasilania tej repliki.

Chodzi o to żeby reakcja na spust była dobre, rof jest nie ważny.

Spring 135/140 nie więcej.

I czy lepiej pójść w stronę lipo czy pozostać przy bardziej klasycznych?

Zastanawiałem się nad jakimś lipo 11.1V ale czy jest sens przy takim springu? czy może wystarczy 10.8-12V?

Przy lipo dochodzi dość kłopotliwa obsługa i drogie ładowarki.(Wiem ze nie temat o ładowarkach ale...) Miał ktoś kontakt z tymi ładowarkami od krakmanów? Nadają się do czegoś? http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...refox-1868.html

 

Co do batek zastanawiałem sie nad tymi

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2764

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1646

Link to post
Share on other sites

Jeśli taka pogoda utrzymywać się będzie dłużej a sroga zima stanie się standardem w tej części europy to radzę poważniej pomyśleć nad zas. li-po :)

 

Co do systemu i pytania jak go zrobiłem to odpowiedź brzmi: bardzo prosto ;) jak masz jakieś pytanka to zapraszam na PW...

Link to post
Share on other sites

Piotro:

 

 

Co do baterii ja polecam Li-po. Te baterie są niezniszczalne jeśli chodzi o zasilanie :). W zimę to latasz cały dzień a one dalej działają. Baterie od kolegów siadają jak mucha rozgnieciona na szybie jedna po drugiej a ta dalej działa ;).

 

Co do ładowarki nie kupuje szmelca z taiwanu, speca czy innych sklepów bo to co oni mają to jest pośmiewisko cena-jakość.

 

Kup sobie balancer firmy E-sky koszt 35zł. KILK + do tego zasilacz.

 

Jak poszukasz kupisz po 45zł z zasilaczem. Miałem więc polecam.

 

Balancer ładuje ci lipo równomiernie każdy cel + po naładowaniu odcina prąd ładowania. Proste i tanie.

 

Swojego czasu ja zakupiłem baterie lipo + tą "ładowarkę" i wyszło mi tyle ile bym zapłacił za batke 10,8v mini 1500mAh. A kupiłem lipo 7,4 1800mAh i "ładowarkę" w sumie wyszło mi 120zł.

 

Aha li-po 11.1v ładuje się do 12,5v ;-)

Link to post
Share on other sites

Cholercia tanie jak barszcz.

No coraz bardziej jestem przekonany do tego lipola.

A jeszcze jedno pytanie, umieszczał ktoś baterię w nakładce na rurę gazową? Co prawda jest tam taka metalowa rurka ale z jej wycięciem nie ma problemu, pytam ponieważ poszukuję miejsca na ten akumulator (modelarze nie robią chyba takich pakietów który bedą dobrze pasowały pod dekiel a produkty AS w tej dziedzinie wyraźnie odbiegają od produktów modelarskich w kwestii cena/parametry.

Link to post
Share on other sites

Witam

Koledzy mam problem z rozrzutem w moim AKM'ie,pod koniec lotu kulki na auto jest dość duży rozrzut (na ok 50m kulki z low-capa pokrywają powierzchnie jakiś 40cm)

Siedzi tam lufa prec systemy,gumka hu sytsemy,dystanser biały H,cicha głowica cylindta i tłoka P&J,spr M130 guardera.

Może to wina nie uszczelnionej dyszy?

Jeszcze mam jedną prośbę mógł by mi ktoś wysłać zdjęcia końcówki lufy systemy 469mm lub podobnej (swoja kupiłem w komisie i boje się że to wcale systema nie jest)

 

aha,kulki 0,25 GnG

Edited by szymon91
Link to post
Share on other sites

Padaka:

 

Max tania ładowarka to może i jest ale bynajmniej nie popsuje baterii. Firma ta jest sprawdzona przeze mnie i mojego kolegę (modele RC) a dokładnie helikopter z tej firmy. Co do baterii to raczej nie jest tania tą co podał w linku.

 

Ja używam baterii li-po modelarskich i jestem hepi w 10000000%. Za baterię wartą np. na specu ~300zł KA ja kupuję za około 80zł. Jedyny minus to ten że nie widziałem baterii typu stick do modeli.

 

Swoją drogą przepłacać 2-3 krotnie za baterię tylko że z końcówka mini to chyba mała przesada. To samo tyczy się ładowarek. Jeśli nie widać różnicy po co przepłacać ;) he .

 

szymon91

 

Najprościej będzie jak wymienisz lufę z powrotem na standard z cymy i porównasz osiągi. W tedy droga dedukcji można przypuszczać że wcisnęli ci jakiś bubelek lub i nie. A jeszcze zostaje dystanser typu H. Też używam i chyba biały miał lepszy zasięg ale gorszą celność.

Link to post
Share on other sites

Brzuski - oczywiście - broń boshe nie jestem propagatorem "hasła drogie równa się dobre" :) Chodziło mi tylko o wskazanie specyfiki LiPo i mitów wokół nich narosłych - dlatego podałem link do wątku w którym sam ostatnio starałem się tą kwestię wyjaśnić :)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Chcesz miec błuskawiczną reakcję na spust przy m140 ? Lipo 11.1 2200mah 35c Dualsky. Przy m150 reakcję mam błyskawiczną, z ROFem gorzej (w końcu m150). Wszystko wina padającego silnika - stary brudny i zniszczony.

 

http://www.nastik.pl/dualsky-2200mah-3s1p-111v-p-2355.html

Do tego końcówki

http://www.nastik.pl/konektor-typu-deans-p-183.html

I kabelki

http://www.nastik.pl/kabel-pradowy-silikon...plet-p-654.html

 

Będziesz Pan zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Problem w tym tylko gdzie to w AKSie umieścić?

Pod dekiel nic dobrego nie ma.

Pod rurę gazową co najwyżej po ostrych cięciach 1600mAa 20-30c

Ma ktoś jakieś propozycje?

Normalny akumulator można by umieścić gdzieś na zewnątrz ale tutaj jest lekki problem bo delikatne to to.

Może jakąś puszkę ochronną i wsadzić to w polski opatrunek?

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites
A masz inne patenty na zewnętrzny montaż baterii, tak jak chciał kolega?

 

Bateria na pasie nośnym, ewentualnie jak ktoś namiętnie używa hajkapów, to w atrapę magazynka przyklejoną do normalnego maga.

Znałem kiedyś gościa, który w każdy magazynek ładował po baterii i kombinował styki. Trochę drogo to wychodziło, ale gość był zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

Panowie,mam problem z moim AKM'em (cm 048) otóż jak dobrze wiemy część trzymająca lufę zewnętrzną do głównego body przymocowana jest na nity,które u mnie się wyrobiły i cały front wraz z i to najgorsze komorą HU lata na kilka mm w boki,do przodu i tyłu,po kilku strzałach odchyla się może z 1mm do przodu i tracę szczelność układu co za tym idzie fps'y celność itp itd

Nie mam za bardzo koncepcji jak to mocno do siebie przymocować żeby już nie latało.

Jak było to sory.

Zdjęcie żeby było wiadomo o co chodzi:

 

http://img706.imageshack.us/img706/1346/tolata.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...