Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzal "podwójną" kulką mp5


Recommended Posts

Od pewnego czasu zauwazam problem w mojej MP5 i odnosze wrażenie, ze zjawisko sie nasila. Od czasu do czasu na semi przy strzale wylatuja dwie kulki na raz. Dzieje sie tak statystycznie gdzies co trzeci strzal, ale nie ma reguly, bo nieraz kilka strzalow pod rzad jest OK, a pozniej kilka "podwojnych".

 

Kulki mozna wykluczyc (uzywam TM i Guarderow), takoz magazynki (problem jest na hi- jak i low-capach).

 

Nie za bardzo wiem, jak to zwalczyc... Jakies sugestie? Z gory dzieki!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no ja Tobie nie pomogę, bo mam " coś " :wink: podobnego u sieibe w M4, ale na seryji, bardzo sporadycznie zdaza się ze w seri lecą kuleczki :

 

1, 1, 1, 1, pusto, 2, pusto, 2 , 1, 1, 1.......

 

zjawisko niemalze niezauwazalne ale się zdarza. mozna wykluczyć magazyki gdyż mam ich kilka i na kazdym sie tak dzieje ( a moze nie - bardzo to sie zadko zdarza).

 

mam pytanie czy to mozliwe ze taks ie dzieje przez załozenie 9.6V do stockowej spręzyny w TM ?? wiemze sa osoby co zapodawały 12V do stockowej i "chyba" nie miały podobnej przypadłosci albo tez jej nei opisywały.

 

czy to moze byc wynikiem niedosmarowanej "dyszy" (?) ? -- tej co wprowadza kulki do komru HU ??

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites

Przy podawaniu kulek najbardziej podejrzany wydaje sie tappet plate (i dysza, ktora napedza), ale u mnie chodzi bez problemow (przynajmniej nic zlego nie zauwazylem)... A puste strzaly mi sie w ogole nie zdarzaja. Na auto jest u mnie w porzadku, co najwyzej pierwszy strzal w serii jest "podwojny".

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wczoraj na strzelance zauwazylem podobne zjawisko, na semi - przy 4-5 strzalach z rzedu, zwykle 3 lub 2 jest podwojny, co wiecej, rowniez wczoraj, zwykle pierwszy strzal spadal po 10m, jakby wogole hopup nie podkrecal, 2 strzal juz normalnie lecial hen hen daleeeko ;] Zastanawiam sie, czy to pzrez deszcz - zamoczona lufe, czy co... jak narazie nie ejst to zjawisko uciazliwe, ani denerwujace.

Gun to MP5SD2 ICS

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest DaBomB

Mój typ to równiez gumka HU, może być juz wytarta albo pęknięta. U mnie dziesieciometrowe strzały zdarzają sie również, gdy przez dłuższy czas nie oddaję strzału, a kulka siedzi w komorze. Wydaje mi się, że obniżenie efektywności następuje, gdy kulka nie siedzi wystarczająco ciasno w hu. Gdy siedzi porządnie, wylatuje dopiero, gdy wytworzy się trochę większe ciśnienie przy ruchu tłoka do przodu.

Link to post
Share on other sites

"ale ze mnie głupia nimfomanka :wink:"

 

to my sie na !@%#$*@..śmy przy jej wymianie... a tu teraz sie dowiaduje ze tak banalne jest to w swej prostocie... any way szybsze będzie zamiana lufy i cały HU zeby stwierdzić iż to HU jest przyczyną a nie magazynek ktory określam mianem zepsutego jak sobie terazna niego patrzę, ciekawe czmu reszta jest czysciutka, a traktuje kazdy tak samo :P.

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
mi tez mali jak shotgun na 10m ale nie dwoma a 3 kulkami na raz

 

Oo, wlasnie tak zachowywal sie M15A4, o ktorym pisal wczesniej Filo.

Problem tez byl w gumce hop-upu, ale w innym miejscu :)

Gumka HU na koncu jest zwezona (zakonczona takim "cyckiem"), dzieki czemu blokuje kulke przed przypadkowym wleceniem do lufy. Po scieciu tej koncowki karabinek walil wlasnie po 2-3 kulki na raz na smiesznie male odleglosci. Moze u Ciebie jest to samo?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mój kolega ma podobny problem.Złamał mu sie tappet plate,po wymianie

strzelał normalnie, ale zaczął czesto strzelać 2 kulkami na raz,na semi.

Mam pytanie, czy ta tulejka co ją tappet popycha( wproadzająca kulki)

ma latać lużno czy ma byc wlożona w te rogi tappet'a???

Jak dobże złożyłem to pewnie jest coś z hop up'em

 

Dodano: Czw Lip 22, 2004 1:07 pm

 

On ma Mp5 A5 ICS'a

Link to post
Share on other sites

Ma być nałożona "na rogi" tappet plate tak, by przy ruchu tappet do przodu szła do przodu, a przy ruchu do tyłu przemieszczała się do tyłu.

W innym przypadku nie będzie prawidłowo podawać kulek. Jest to niezależne od typu repliki i producenta.

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites

U mnie wymiana hop-upa na nowy (ICSowy) nie przyniosla zadnych zmian. Gun od czasu do czasu wypluwa dwie kulki jednoczesnie, czestotliwosc wystepowania problemu moim zdaniem takze sie jakos radykalnie nie zmienila...

 

Moze jeszcze jakies pomysly?

Link to post
Share on other sites

No ciekawa sprawa... nie wiem jak ale sie naprawilo :? singlem strzela normalnie chybaze na auto przelacze to pozniej pierwszy strzal z singla jest podwojny a pozniej luz :P kupie ta gumke i wymienie na wszelki wypadek. O CO CHODZI??? 8O Aha i wogole nic przy niej nie robilem...

A no i jeszcze coś! Mi się też złamał tappet plate i pękła ta tulejka. Części wymieniłem i po jakimś czasie zaczeły się dziać jaja..

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

No cóz, mi też czasami zdażają się strzały podwójnymi kulkami, ale niezmiernie rzadko. Jednak kiedyś jak włożyłem mocno nakręconago hi-capa do mojej MP5A4 ICSa to wyleciały 2... czy tam 3 kulki z lufy :?

ICS, ktory ma fabrycznie mocniejsza sprezyne, potrzebuje po prostu nieco wyzszego woltazu niz standard aby podniesc szybkostrzelnosc.

Jak dla mnie ICSowe MP5 ma zajebistą szybkostrzelność... wyraźnie wyższą od stocka TM :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...