Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolby matalowe w AK


Recommended Posts

Chodzi mi dokladnie o te składane na bok (można je samodzielnie wykonać w domowych warunkach)
Ciekawe, skad to stwierdzenie o mozliwosci wykonania w domowych warunkach? Na pewno jest tam jakis metalowy zawias z zatrzaskiem, ktorego wykonanie moze byc niezbyt latwe. Predzej moze udac sie zakupic podobny element np na allegro, gdzie od czasu do czasu pojawiaja sie rozne detale do Kalachow.

 

Co do przerabiania guna na inne wersje, zeby to zrobic sensownie trzeba miec odpowiednia wiedze na temat odmian Kalasznikowa i ich roznic! W przypadku elektryka Marui przerobke na jakakolwiek inna, pozniejsza, wersje trzeba bylo zaczac od wymiany komory zamkowej (body), ktore zasadniczo sie roznilo w AK-47 i AKM/AK-74. Pozniej trzeba by bylo wymienic obsade muszki na "waska" wersje, zmienic listwe celownika wyskalowanego z 800m na 1000m itp itd... Jesli ktos nie bedzie mial takiego podejscia, to Kalacha latwo zamienic w potworka, porownywalnego tylko z chinskimi zabawkami kalacho-podobnymi Weibao lub podobnych, heh.

Link to post
Share on other sites

Ojcze Vittorio :wink:

pomysl z pomalowaniem na czarno okladzin nie jest w sumie zly. zeby zrobic kolbe mozna by pospawac jakies prety (odpowiednio oczywiscie dobrane :) ) a mocowanie zrobic takie jak w micro uzi CG(kto widzial dobrze wie jak to dziala) bo jest ono dobre do modyfikacji na skladana kolbe do kalasznikowa. albo zrobic zawias samemu (jak ktos umie i ma mozliwosc :? ). czesto mozna znalezc na allegro badz sklepach z bronia flash hider'y , to bylby juz ladny bajer do przerobki :wink: . ramie celownika, rura gazowa z allegro. albo wybierz sie (w miare mozliwosci) do Agencji Mienia Wojskowego tam maja w zasadzie wszystko :wink: jakies czesci od broni tez ( z tym ze nie zawsze sprawne, ale co to za problem :P ); moze kolbe beda mieli :P . co do body .....pomyzlu nie mam :)

Link to post
Share on other sites
1) zamienić imitację drewna na imitację metalu(???) - no w każdym razie pomalować na czrno:))

A nie ciekawiej zamienic imitacje drewna na prawdziwe drewno? Kolba i przednie okladziny relatywnie latwo kupic - a efekt jest swietny!

2) wprawić metalowe body

Polecam wlasne wykonanie! Sam nad tym mysle. Wiecej np tu: http://www.geocities.com/homebrewkits2000/Cover.html

lub tu

http://www.acearms.com/tutorials/blank_build.shtml

3) dorobić składaną kolbę - na którą nie mam absolutnie pomysłu, poza jednym...
A nie lepiej wstawic zwykla kolbe drewniana??? Jest to rozwiazanie proste i skuteczne...
Link to post
Share on other sites

zeby ja zobaczyc musisz obsmarowac sie w jajecznicy z cebulka, jedna noge zaczepic o zyrandol, o druga zawiesic sobie Scotta, lewa reka dlubac w nosie a druga jesc banana. wtedy zobaczysz skladana kolbe :lol:

 

a tak "in-topic" to co to wszydstko ma do rzeczy. chodzilo mi poprostu o ten model ze mu to wyjdzie a ze "S" napisalem nie w tym miejscu to co? nawet juz sie pomylic nie mozna? :|

Link to post
Share on other sites

Nie możesz wybrać najprostszego rozwiązania i po prostu... zadzwonić do FB Łucznik-Radom i zapytać? "Dzień dobry, nazwam się tak i tak, interesują mnie części zamienne do karabinka Radom-Sport (Beryl-Sport, Beryl-IPSC), konkretniej kolba, łoże, osłona rury gazowej, chwyt pistoletowy. Wszystko to są części na które nie trzeba pozwolenia? Czy istnieje możliwość wysyłki pod wskazany adres? Czy istnieje gdzieś punkt, w którym takie elementy można kupić?" Nie wiem dlaczego chcesz zaczynać od końca. To jest komercyjna firma, która utrzymuje się ze sprzedaży. Owszem, może Cię to nieco kosztować (części + przesyłka kurierska, bo pocztą tego nie nadadzą), ale próbuj.

 

url: http://www.fabrykabroni.pl/

konkretnie chodzi Ci o części do tej broni: http://www.fabrykabroni.pl/PODSTRONY/radom_sport.htm

 

Tel./Fax. - (48) 362 27 28 - Sekretariat

Tel./Fax. - (48) 362 70 58 - Dział Logistyki

Tel. - (48) 362 25 75 - Dział Sprzedaży

 

Jeżeli odmówią sprzedaży pojedynczego zestawu części, to zapytaj ile kosztuje pakiet powiedzmy 5 (albo od razu zacząć tak rozmowę, brzmi to znacznie lepiej dla kogoś z działu sprzedaży). Zawsze możesz porozmawiać ze znajomymi, albo sprzedać na allegro. Jeżeli masz dziecinny głos to poproś starszego kolegę, brata czy ojca (w końcu dzisiaj ma swój dzień). Moim zdaniem powinno Ci się udać, zwłaszcza, że żaden z elementów nie jest sensu stricte częścią broni palnej i jako taki może być w wolnym obrocie. Nawet możesz powiedzieć, że jesteś hobbystą i robisz sobie model czy wymyślić inne wytłumaczenie. Możliwości jest sporo.

Link to post
Share on other sites

Tez mam wrazenie, ze jakbys chcial kupic z 1000 sztuk Kalachow to moze by sie odezwali, heh. Swoja droga stronke maja biedniutka, chyba robil im praktykant. Widzialem lepsze strony warsztatow rzemieslniczych... :?

 

Anyway, gdyby sie odezwali, to daj znac, tez bym byl zainteresowany paroma czesciami, gdyz wlasnie skladam replike AKM (oczywiscie nie bedaca bronia w swietle ustawy, heh).

Link to post
Share on other sites

Wysyłanie maila jest najmniej efektywną (by nie użyć bardziej dosadnego określenia, które mnie bardzo korci) drogą jaką tylko mogłeś wybrać. Bez urazy, ale jeżeli tak zamierzasz to załatwić, to nie masz pojęcia jak działają tego typu zakłady i nie wróżę Ci żadnego sukcesu. Załatwić da się wszystko, tylko trzeba na spokojnie z nimi porozmawiać. Osobiście. Wstyd i zażenowanie rozumiem, ale zastanów się czy chcesz załatwić sprawę czy też nie.

 

Poza tym gdzie Ty niby tego e-maila wysłałeś do księgowości albo logistyki?! Bo jeżeli tak to gratuluję wybitnego pomysłu.

Link to post
Share on other sites

Kolego, podałem Ci sposób, określiłem błędy jakie popełniłeś podczas działania i to wszystko. Natomiast jeżeli nie otrzymasz odpowiedzi, to mam jedną prośbę - pretensje miej tylko i wyłącznie do samego siebie. Obawiam się, wiem nieco lepiej od Ciebie jak działają zakłady (niezależnie od tego czy są państwowe czy też nie) i znam ich podejście zarówno do maili i telefonów. Bynajmniej nie jest równoznaczne. Ta prosta prawda jakoś dziwnym trafem nie może się do Ciebie przebić. To wszystko z mojej strony.

Link to post
Share on other sites
Nie widzę różnicy z wysłaniem maila czy zadzwonieniem tam - jak mają olać to i tak oleją,

to rzeczywiscie nie masz duzego rozeznania w zalatwianiu takich spraw, bo roznica jest przeogromna - po prostu maila nikt nawet nie przeczyta, a telefonicznie mozna zalatwic prawie wszystko

 

a poważnie to na adres fabrykabroni@zbyt.pl - skoro mają w nazwie "zbyt", to myślę że nie zajmują się księgowością, aczkolwiek nic mnie już nic nie zdziwi...

:lol: :lol: :lol: :lol:

powaliles mnie :D

wes moze poszukaj w sieciinformacji o tymjak jest zbudowany adres internetowy. hint: poszukaj hasla "domena"

Link to post
Share on other sites

Warto by najpierw poszukac czy jest wogole mozliwy montaz tego typu kolby na airsoftowej replice. Odpowiedni topik jest gdzies na forum. O ile pamietam, przegrzebawszy siec w tej materii, strarania wszystkich maniakow z wielu zakątków świata spełzły na niczym (Amerykanie rownież dumali nad zakupem cześci z ostrych odpowiednikow). Wszystko rozbija sie o konstrukcje jedenj z czesci body (i stad np. wytwory Trappera są tak drogie).

Link to post
Share on other sites
No więc najpierw sprawy merytoryczne:

- zwracam honor Fabryce Broni Łucznik-Radom sp. z o.o. - na mail odpisali bez zbędnej zwłoki

o, mila niespodzianka :)

 

z tym że faktycznie prosili o telefon do działu zbytu. Ci z kolei stwierdzili, że to nowa sprawa i zeby napisać mail/fax/list do nich z ofertą.

niestety standard :) ja kiedys dzwonilem do Maskpolu i chcialem kupic zawor zapobiegajacy parowaniu w masce MP-5 - plastikowe kolko z kawalkiem gumki... powiedzieli ze nie wiedza czy moga sprzedac i kierownik musi zadecydowac i mam faxem pismo wyslac...

 

Niestety nikt nie ma pojęcia ile kolba może kosztować (cały karabinek Radom-Sport ok. 2600 zł). Na pytanie kto będzie rozpatrywał ofertę - odpowiedzieli, że dyrekcja (więc poejrzewam, że sprawa może potrwać).

niestety cena karabinka niewiele mowi o cenie czesci... potrafia rozne rzeczy wymslec ale nastawialbym sie na co najmniej dwa zera w cenie :?

 

tak Navy telefonicznie można załatwić prawie wszystko, jedyny problem, że potem bardzo łatwo się tego wyprzeć:] Załatwiałeś coś kiedykolwiek w jakimś urzędzie? - bo szczerze to wątpie...

i w urzedach i jak wyzej wspomnialem w firmach panstwowych...

 

A co do nazwy domeny to popełniłem oczywistą pomyłkę (napisałem "fabrykabroni@zbyt.pl" zamiast "zbyt@fabrykabroni.pl").

a to co innego :)

 

Mało tego skłoniłem nawet do napisania posta który wniósł wprost przełomowe treści do tematu wątku (kolby metalowe do AK).

wiesz, caly watek Twojego problemu - zakup kolby do Beryla ma sie nijak do watku "kolby metalowe do AK"... wiesz, zdzblo w oku blizniego itp

Link to post
Share on other sites

Z ustawy o broni:

Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.

Tak sie zastanawiam, po co kombinowac z zakupem jedej czesci...

 

Ja najchetniej poszedlbym na calosc i zamowilbym np Beryla pozbawionego lufy, zamka i komory zamkowej. :D

 

Az ciekawi mnie, co oni na to. :evil: Chyba tez skontaktuje sie dzialem zbytu...

Link to post
Share on other sites
Ci z kolei stwierdzili, że to nowa sprawa i zeby napisać mail/fax/list do nich z ofertą.
To Cię spławili. Dzwoń jeszcze raz do szefa tego działu, a jak to nie pomoże do dyrektora. Zanim wyślesz jakieś pismo porozmawiaj z nim. Tyle tylko, że tutaj to faktycznie może wchodzić w grę minimum kilka sztuk.
Jednak nadal uważam że pismo, jest pismem(nawet w formie elektronicznej) i zawsze po nim jakiś ślad pozostanie (jak widać przedmiotowa fabryka również preferuje drogę pisemną:)).
To nazywam "spławianiem i zrzucaniem odpowiedzialności", a nie "preferowaniem drogi pisemnej". Ale to taki szczegół. Jak już pisałem dzwoń i męcz, im częściej to zrobisz, tym większa szansa, że się tym zajmą.
Link to post
Share on other sites

co do wysylania czesci kurierem - niestety, ale ja pytalem i niestety sprzedaja tylko i wylacznie na miejscu. (mozna zamowic przez telefon ale potem odebrac osobiscie trzeba). tak bylo przynajmniej z kilka miechow temu, ale watpie zeby sie zmienilo...

Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie, to Guarder bedzie oferowal pelny zestaw czesci do przerobki na AKM: http://www.intrudershop.com/commingsoon_eng.asp . Zwroccie uwage, na tego Chinczyka, ktory stoi na zmodywikowanym AEGu. 80 kilo pewnie nie ma, ale watpie, aby stockowy zestaw TM wytrzymal taka sztuczke (nie bede probowal, heh).

 

Jak juz wczesniej wspomnialem, komora zamkowa od AKM z grubsza pozwala na szerokie przerobki i uzyskanie wielu pozniejszych wersji Kalasznikowa. Niestety, Guarder jest potwornie drogi jak na nasze warunki, choc zobaczymy jaka bedzie cena. Przypuszczam, ze w Radomiu na pewno taniej... ;-)

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiałem i zastanawiałem jaki jest problem z tymi częściami zamiennymi, zacząłem pytać znajomych i wyszło, że faktycznie poza fabryką nie ma szans. Dlaczego? Bo w całym niemal 40 milionowym kraju sprzedanych zostało... około 100 sztuk karabinków Radom-Sport. Kwestia pozwoleń na broń oraz wąskich zastosowań. Ułatwieniem może być tylko fakt, że są to wszystko (tzn. kolba, chwyt, nakładka na rurę gazową oraz łoże) elementy identyczne z wojskowym kbs wz.96 Beryl. Ale

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...