Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noze - co, jak, dlaczego - offtopic z innego watku


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko ladnie ladnie ... tylko gdzie znalezc na to wszystko fundusze.

Mi wczoraj przylecial katalog BlackHawk'a a w srodku co ... katalog MOD'a. Kolejny raz zawiesilem oko na Razorback'u i jakos po przerwie urlopowej wrzuce go do kolekcji - jak dobrze pojdzie to wyjdzie mnie taniej a jak nie to wezme przez Alert.

Jednoczesnie chetnie czlowiek dobral by sobie taki Harpoon - byleby zycia starczylo na uzupelnienie kolekcji.

Link to post
Share on other sites

Fotek nie mam harpoona poza tym co w sieci krazy a co do masakratorow to mialem jakis czas temu troche w lapie (jesli juz mowa o MOD'ach) Mark V Atac - jessu po co oni takie noze robia. Toz to bydle tylko i wylacznie do dopiecia do jakiejs kamizelki taktycznej.

 

Tak wogole to coraz bardziej zaczynam cenic w nozach prostote wykonania - tzn odejscie od folderow na koszt stalych ostrzy.

 

Aaa... Mars jak tu zajrzysz to za ile mozna u ciebie treningowe sciagnac ?

Link to post
Share on other sites

Wielki jak wielki - ja sobie go nie wyobrazam do noszenia tak by ktos tego nie zauwazyl. Patrzac jednak na wielkosc to niewiele odpada przy moim faworycie wypraw do lasu czyli Czarnym Niedzwiedziu z Cold S. - tylko wrazenie robi mnie sympatyczne (widac zasadniczo, ze ATAC zostal stworzony do otwierania i zagladania do srodka).

Link to post
Share on other sites

ATAC V to ostrze zaprojektowane z fantazją. Chciałbym tylko zobaczyć minę opryszka, który chciałby napaść posiadacza... :D

 

Ciekawe jakie byłyby jego ostatnie słowa :twisted:

 

Mam teraz stałe łacze to bede sie pojawiał cześciej na tym forum

Link to post
Share on other sites

A mnie MOD ATAC V sie nie widzi - dziwaczna, wkurwiająca garda.

 

Co do noszenia dużych noży, parę osób nosi Dobermanna K1S

 

mars1.jpg

mars2.jpg

 

i nie sprawia to im problemu (szelki w komplecie).

A to jest krótka wersja, K1S ma długość 30 cm (ostrze 16), K1 odpowiednio 35 i 21 cm.

willowslover_1788_10238726

 

 

Dzikki, treningowe po 170,00 zł - wszystkie rodzaje - info na stronie www.extremaratio.com w dziale cataloque , training

lub pdf do ściągnięcia z http://www.magna-arma.com.pl/download.html

Link to post
Share on other sites
Strasznie wali antykiem ten doberman ;).

A co do tych szelek - jak one na czlowieku w praktyce wygladaja i jakie maja opcje montowania noza? Szczegolnie jakiegos wiekszego np 28 cm?

 

No cóż klasyka po prostu, pochwa skórzana - pod garnitur.

Szelki do K1 wyglądają jak na fotce. Do K1S identyczne

shoulder_kit_K1.jpg

 

ER robi szelki uniwersalne w rozmiarach 15, 18 i 21 cm.

kit_ascellare.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

No i niestety świadom jestem tego, że na szpadelek i to bardzo "bogaty" szpadelek zasługuję, jednak nowego tematu robić nie chciałem.

 

W każdym razie...chciałbym kupić nóż do codziennego użytku, składany ( folder to się nazywa, prawda ? ), jednak nie bardzo wiem na co mam zwracać uwagę, a czytając ten i nie tylko ten wątek, to w sumie oprócz różnic w systemie "zatrzasku" noża, trudno mi dalej coś wywnioskować no i jeszcze w miarę które firmy się nadają, ( Dobrze zrozumiałem, że S&W jest do d...? )

Na co mam zwrócić uwagę ?

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak, składany nóż to folder. Taki nóż codziennego użytku może mieć różne formy, możesz nosić przy sobie toola z mnóstwem narzędzi, możesz mieć niewielki scyzoryk, z paroma zaledwie dodatkami, albo nóż z samym ostrzem. Myślę, że możesz spojrzeć na produktami Victorinox (scyzoryki), Letherman (toole), Spyderco i Benchmade (foldery), na pewno coś spośród tego wybierzesz.

A jeśli chcesz dokładniejszej pomocy, to podaj, do czego nóż ma być głównie wykorzystywany w ciągu prac codziennych? W biurze, w warsztacie, czy noszony tak po prostu "w razie co"?

Napisz też, czy interesują Cię dodatkowe narzędzia, jak śrubokręty itd. oraz czym chcesz się kierować, jakością użytej stali, wagą, wielkością, ergonomią itd.

To na pewno pomoże w pomocy :)

Link to post
Share on other sites

Więc właśnie nie scyzoryki, których mam mnóstwo ( jedne lepsze, drugie gorsze, jak to w życiu : ] ), mutitoole także nie.

W sumie to zależy mi na folderze "w razie czego", na wielkości to raczej tyle co na długości ostrza, tzn. zawsze wolałem "dłuższe, niż krótsze" :], i na pewno na tym z czego ostrze jest wykonane, tyle, że i na tym sie nie znam zupełnie, więc trudno mi ocenić.

 

No i w sumie to chodzi o to, żebym mógł z nim robić od tak prostych rzeczy jak równe przycięcie izolki/taśmy, do w sumie rzeczy, które mogą się nawet w lesie przydać w różnych sytuacjach. Z tego wychodzi, że chciałbym nóż uniwersalny, ale niestety jestem realistą i wiem, że taki nie istnieje i pewnie każdy jest profilowany do czegoś, ale ogólnie chodzi o nóż, który może mi życie ułatwić w sprawach takich jak choćby szybkie ucięcie liny na żaglówce, albo przekrojenie bułki : ]

Link to post
Share on other sites

Jak zwykle jak najtaniej jak każdy :P Ale no cóż...z racji, że nie będzie mi służył do pracy, a w sumie stał mi się potrzebny, kiedy odczułem jego brak po tym jak podczas białego szkwału nam się właśnie linka zaplątała, chce mieć gwarancję, że mi się nagle nie "rozłoży" No niech będzie 300 zł, chyba, że do tej kwoty nic ciekawego nie kupie.

 

A i tak przy okazji, czy Ontario okc 3s ( bo jego planuje kupić, ale to a propos reko. ) nadaje się do czegoś ?:P Bo jak już go będę miał, to w sumie chciałbym wiedzieć czy i on jest naprawdę wart tej swojej ceny, jak nie to może nie kupie przynajmniej ;]

Link to post
Share on other sites

No już się z nim o to kłóciłem, ale nasze posty wywalił, a, że pewnie te też wywali to już to olejmy.

Ale za to mam jeszcze pytanko :

Spodobał mi się ten - http://allegro.pl/item329892301_ontario_ra...o_spyderco.html

 

Warte ceny, czy taki "bubel" ?

Oraz czy ktoś się orientuje gdzie BM 710 można kupić ? I za ile ? Bo model mi się benchmade'u spodobał, ale ceny nie znalazłem, a domyślam się, że jak BM to pewnie dużo.

Link to post
Share on other sites

Recka Ontario:

 

http://swiatnozy.com.pl/index.php?option=c...8&Itemid=65

 

Tu masz reckę tego Benchmade:

 

http://swiatnozy.com.pl/index.php?option=c...6&Itemid=64

 

Jesteś z W-wy, więc myślę, że mógłbyś rozejrzeć się za nimi właśnie w Świecie Noży, adres masz w linku powyżej. Cena za Benchmade? Raczej wysoka, bo to niezła stal. Myślę, że około 700 pln, ale głowy nie dam.

Link to post
Share on other sites

Juz sie dowiedzialem : ] Za tego ( bo akurat, ja tak mam, ze jak sie czyms zaczynam interesowac to na allegro sie pojawia i znika w jeden dzien ) cena okolo - 360 - 400 zl. wiec nie tragicznie.

 

Dzieki !

 

p.S. przepraszam za brak polskich znakow, ale cos mi klawiatura odwalila...jeszcze nie wiem co.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...