Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

broń w układzie bullpup wady i zalety


Recommended Posts

+ Dłuższa lufa.

 

-Brzydkie i jak już wspomniano nie dla lansu. :-P

-Niektóre modele wyglądają dość futurystycznie np. p90.

- Gdy się leży można mieć "małe" problemy z wymianą magazynka (nie licząc p90)

 

Ogólnie nie podobają mi się giwery w tym systemie oprócz Groza-1 i L85a1 :-D

Link to post
Share on other sites
To tak, jakbyś na ślub kolegi przyszedł w dresie. icon_wink.gif

1498_500.jpg

On potrafi :-F

Do tematu, to jest ASG, tu wady i zalety zależą od producenta. Bullpupy są lepiej wyważone, przód nie ciąży bo GB jest na barku i można dłużej zachować pozycję "Hi ready" , jeśli tak się to nazywa :-P Zostaje jeszcze kwestia gustu...

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, dlaczego piszecie, że trudno się przeładowują w pozycji leżącej. W FA MASie nigdy nie miałem z tym problemów w żadnej pozycji(może tylko na początku, gdy w wyniku przyzwyczajenia z wojska do AK próbowałem wsadzić magazynek z przodu repliki, co wywołało powszechne rozbawienie). W pozycji leżącej gdzie to bardzo sprawnie- po prostu obracam lekko karabin wzdłuż osi lufy a lewą ręką zmieniam magazynek. Nawet nie trzeba zmieniać pozycji, ani przyciągać broni bliżej ciała, tak jak to miało miejsce przy AK. Kwestia przyzwyczajenia i treningu. Nikt mi nie wmówi, że przy m-kach, kałachach i innych od razu, bez treningu, zmieniał magazynki z prędkością światła. Do broni/ repliki trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Link to post
Share on other sites

Tak jest ;-)

Zresztą jak to napisałeś to też się setnie uśmiałem, a później zerknąłem na fotki:

 

http://picasaweb.google.pl/pomera2/Hangary...213300011999970 - z FAL`em krótkim Żony i wisi sobie mój pimpek na uwięzi.

tutaj drugie

http://picasaweb.google.pl/pomera2/Hangary...213254340308498

 

A teraz P90 ;-):

http://picasaweb.google.pl/pomera2/Hangary...212650049990722

 

Coś w tym jest, już nie wspomnę jak bym leżał ;-). Może dlatego Żabojady zrobiły sobie wersję parasnajperską AUG`a ;-) (notabene długą jak... nieszczęście ;-) ).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

No i co że z II wojny ale za to nie zawodne :-) Bo mało która giwera wytrzyma tyle co kałasz. :-P Nawet repliki są dosyć wytrzymałe bo mój AKS-74 nie jedno przeżył ;-P A co do giwer w systemie bullpup to z p90 się nawet dobrze biega bo jest na maksa poręczne. Ale z augiem już nie zbyt ale z czasem człowiek by się przyzwyczaił :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...