Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szukam fps'a


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

GTX 285 + troszeczkę tuningu w kierunku mocy. Procek czterordzeniowy do tego i w sumei trochę za mało ramek by już tylko 2GB. A system to Windows 7. Borderlands na maxmax już testowałem. Niestety NVidia ciągle nie usunęła problemu ze sterownikami i niektóre gry są zwyczajnie nie do grania bo ekran staje się bardzo ciemny. Problem występuje tak długo jak długo monitor jest kompatybilny ze sterami karty i system go rozpoznaje. Jak podpinam 23" LG, który normalnie jest telewizorem LCD i system go nie kojarzy to jest ok. Na tym testowałem Borderlandsa i Bioshocka w 1920x1080 i też było cacy. Ale, że nie mieszkam sam i pewnej osobie w domu fakt, że mam jej telewizor przy kompie mocno doskwiera to muszę się czaić ;-) .

Co do gier to mało jakie mnie zainteresują bo i tak kupię jedną, maksymalnie dwie, więc szukam czegoś z ciekawą historią. I chyba kupię se Bioshocka 2. I wszystkie dodatki do Fallouta 3. Póki co czekam na odzyskanie Steama i sprawdzę co mi Metro 2033 pokaże.

 

Właśnie: czy ktoś z użyszkodników kart NVidii też ma ten problem z mrokiem?

Link to post
Share on other sites

Pod Vistą miałem to samo. Z tego co wiem to od pewnej wersji sterów pojawil się problem. I do tej pory się ciagnie. XP nie ma tego problemu bo tam ustawienia jasności itp są dla całości systemu a nie dla pulpitu i gier z osobna. Ale do tak starego systemu nie będę sie cofać.

A GTX285 mam oryginalny od NVidii.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Przetestuj cellfactora, gra w sam raz na test mocnego sprzętu. Dobra grafika i świetna fizyka podczas walk na arenach z botami. Do ściągnięcia jest bodajże demo.

Mi na w7 4gb ram core2duo 3,5ghz i radku 4850 działa niezbyt płynnie chociaż gra wyszła chyba w 2007 :D

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Jakbym podłączył ten duży monitorek co chodzi w 1920x1080 to by już było smutniej. Metro na szczęście nie robi mi problemu z mrokiem o którym pisałem wcześniej i mogę grać na małym monitorze, który śmiga w maksymalnej rozdzielczości 1440x900, nie narażając się na pogryzienie przez właściciela dużego elcedeka ;-) . I to na nim czuję granicę mocy komputera. Dowalę jeszcze ze dwa GB ramu to się co nieco powinno poprawić.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniałem, poeksperymentuj z Panelem sterowania Nvidii. Najlepiej przy Ustawieniach Globalnych w zakładce Zarządzanie ustawieniami 3D wrzuć:

 

Limit rozszerzania: Wyłącz

Maksymalna ilość wstępnie renderowanych klatek: 8

Optymalizacja wątkowa: Włącz

Potrójne buforowanie: Włącz

Przyspieszenie wieloekranowe: Tryb jednoekranowy

Tryb zarządzania energią: Preferuj maksymalną wydajność

 

Takie ustawienia w nowszych i mocniejszych grach gwarantuje podwyższenie wydajności o jakieś 8-15 fps. Reszta to już wedle uznania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...