Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jako ze jest to moj pierwszy post, to witam wszystkich! Mam nadzieje ze moj pobyt tutaj bedzie owocny i nie bedzie obfitowac w rozne poslizgniecia i gafy i pogwalcenia ogolnie przyjetych zasad wspolzycia ludzkiego, konwencji genewskich itd. ;)

 

A teraz do rzeczy:

 

Gdzie mozna kupic najlepsze (a jakze!) niesmiertelniki, z mozliwoscia wybicia danych. Wazna jest dla mnie oczywiscie pewnosc firmy i oferowanego produktu.

 

Mile widziane

 

- zgodnosc z orginalnym wzorem (np. US Army)

 

Dzieki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Polecam military.pl moze nie maja najtaniej, ale za to uzywaja wspolczesnej maszyny do wybijania (tekst czytany wypukly), a nie drugowojennej (tekst czytany wklesly)... mam i takie, i takie - wspolczesne sa ladniejsze i bardziej czytelne (wybicie jest dosc precyzyjne)...

taniej mozna niesmiertelniki wybic na allegro.pl , ale na 100% na maszynie drugowojennej (mozesz foty porownac sobie i wybrac co Ci bardziej pasuje...

Link to post
Share on other sites

No to jeszcze wzor wybicia. Przykladowy, znaleziony na google wyglada tak:

 

Stevens

Todd G

530 07 1009

O NEG

NO-REL-PREF

 

Czyli ja to rozszyfrowalem tak:

Nazwisko

Imie, Inicjal Drugiego

Numer wojskowy

Grupa krwii 0-

Brak preferencji religijnych.

 

Correct?

 

Suplementum: widac ze kretyn jestem. W sklepie na srodku stoi napisane ;). Dzieki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jakby chodzilo o tesciowa to bym testament spisywal, a na niesmiertelnikach napisal "Kocham Cie Mamo".

 

Ostroznosci nigdy za wiele... A na serio, to tesciowa (przyszla?) jest ok (o polowe lzejsza na oko) :)

 

Z tego co przed chwila przeczytalem to ID# to Social Security Number. Nie ma to jak zintegrowana baza danych populacji :>

 

A co do tagow, podobaja mi sie te z military.pl. Calkiem calkiem. Niewykluczone, ze bede tez wybijal wersje "wklesla"...

 

Suplementum: A nazywam sie krotko, wiec no problem :)

Link to post
Share on other sites

zrodlo: http://www.1800nametape.com/dogtags.htm

 

Marines type in USMC and Gas Mask Size (XS, S, M, L, XL, etc.) Navy type in USN and use which ever Navy format you choose. Air Force type in AF, if you want it after the SS #.

 

ARMY EXAMPLE:

DOE

JON D.

123 45 6789

B POS

RELIGIOUS PREF.

 

USAF EXAMPLE:

DOE

JON D.

123 45 6789 AF

B POS

RELIGIOUS PREF.

 

USMC EXAMPLE:

DOE

J.D. B POS

123 45 6789

USMC M

RELIGIOUS PREF.

 

USN EXAMPLE #1:

DOE

JON D.

123 45 6789 USN

B POS

RELIGIOUS PREF.

 

USN EXAMPLE #2:

DOE

J.D. B POS

123 45 6789

USN M

RELIGIOUS PREF.

 

USNR EXAMPLE:

DOE

JON D.

123 45 6789 USNR

B POS

RELIGIOUS PREF.

 

CIVILIAN:

J.B. DOE

123 MAIN ST

SPRINGFIELD USA

12345

123-456-7890

 

MEDICAL EXAMPLE:

DOE

JON D.

123 45 6789

B POS

PENICILLIN

Link to post
Share on other sites
Siedze w tym od niedawna wiec nie jestem jeszcze dobrze obcykany. Co oznaczaja poszczegolne nazwy. Chodzi mi o przetlumacznie na PL.

Dlaczego na obu blachach musi byc to samo? Czy nie musi? :wink:

 

"Powód jest trochę inny. Na obu powinno być to samo gdyż jeden nosiło się na szyi a drugi na ręku. Jak żołnierz wpadł na minę albo "stracił" głowę zawsze zostawał ten "drugi" nieśmiertelnik." - takie wyjaśnienie usłyszałem od pewnego gościa i sądzę że jest w nim odrobinę prawdy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...