Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Odkopałem, fakt, ale na necie nie znalazłem odpowiedzi, użyłem Szukaja i ten topic pasuje.

 

Najpierw coś ode mnie:

 

MEDICAL EXAMPLE:  

DOE  

JON D.  

123 45 6789  

B POS  

PENICILLIN

 

Medical - MEDIIIC!

 

Ostatnia linijka: PENICILLIN. Czyżby tylko medycy nosili informację o uczuleniach? Bo to zapewne oznacza alergię na penicylinę.

 

=

 

I pytanko, jak wygląda współczesny wzór nieśmiertelnika polskiej armii?

 

[ Dodano: 09 Wrz 2006 16:23 ]

Aha.... jeszcze jedno... dobrze rozumiem że wszelkie blachy czarne, złote czy czerwone, to tylko "lanserski bajer", a oryginały US jak i polskie są ze srebrnej (kolorystcznie) blachy?

Link to post
Share on other sites

Hmmm.... moze ma sie wtedy i w bucie i na szyi, i wie sie czyja stopa, czyja reszta (zakladajac oczywiscie ze noge urwie w calosci a nie rozsieka po okolicy).

 

No dobra, ale co dalej z głównym pytaniem, wzór polskich współczesnych blach?

 

[ Dodano: 09 Wrz 2006 23:07 ]

Królik , dobra strona, ale mimo wszystko w googlach (bynajmniej moich, moze mamy różne :) ) wyswietla sie gdzies cholernie daleko.

 

Nie było tego na kilku początkowych stronach, a w podstrony ponad 10 to można błądzić w nieskończoność przy tysiącach wyników.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Bede marudny i odkopie... wedlug schematu sprecyzowalem sobi cos takiego :

 

NAZWISKO

A.K. A POS

PESEL

USMC M

PENICILLIN NO

 

Myslalem ze M obok "USMC" oznacza plec, ale ostatnio rzucilo mi sie wo czy zdjecie gdzie jest "USMC S" - wiec moje pytanie, co oznacza ta litera obok USMC i czy poza tym format taga jest poprawny (zgodny z USMC)? Pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

SSN- social security numer to jest dokładnie to samo co PESEL i nie ma dużo wspólnego z ubezpieczeniem (nic po za tym, że musisz go podać jeśli chcesz wyrobić polisę :P). Bliżej jest mu do NIPu, a w ostatnich latach stał się także narodowym numerem identyfikacyjnym tak samo jak PESEL.

 

Na polskich nieśmiertelnikach teraz umieszcza się numer PESEL, a nie numer żołnierza.

Edited by DrZeRT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...