Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Panele sygnalizacyjne


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie na temat sprzętu sygnalizacyjnego produkcji US. Dokładnie chodzi o panele do sygnalizacji w dzień i w podczerwieni (w pewnym czasopismie w artykule nt. jednej z operacji w afganistanie, przedstawiona jest przykładowa postać żołnierza z USSF - autorem są panowie Sitarski i jak pamiętam Szołucha i jest tam właśnie opis tego konkretnego panelu).

 

Rozumiem, że to następca VS17? Za cholerę nazwy nie mogę sobie przypomnieć :evil:

Link to post
Share on other sites

Ale jak brzmi pytanie? :)

 

Jeśli pytasz o panel to US SF używają wielu rzeczy również z cywilnego rynku survivalowo-turystycznego lub np. z wyposażenia US CG SAR.

Polecam np. tutaj popatrzeć jak duże róznego sprzętu jest w uzyciu/sprzedaży:

http://www.equipped.com/

 

Poszukaj też na necie hasła: Glint tape.

Używa się tego równeiż jako alternatywa do VS 17

 

Mój własny "kawałek materiału" pozyskałem z wyposażenia pewnej szalupy ratunkowej jak wymieniano ją na nowszy model. Mam 1/3 takiego panelu, bo było trzech chętnych ale spełnia swoją rolę. :)

Noszę to ze sobą od zwykłych wypadów turystycznych przez imprezy typu np. Harpagan po milsimy i podobne.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

HAHAHA :wink:

Mam pytanie na temat...
Ale jak brzmi pytanie?

Ale ze mnie failtard! :-o Mogło pójść do najśmieszniejszych/najgłupszych :lol:

 

Rzecz jasna chodziło mi o panele USSF do sygnalizacji. No ale teraz mamy już chyba jasność. Chyba że są jakieś inne "issue" tudzież cywilne w masowym użyciu, a lepsze niż VS21 ;-)

 

AceSpades!

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał Szasz - drogie. VS-21 kosztuje $200-$300. Nieprawdą jest, że są niedostępne, wystarczy zadzwonić/napisać do producenta dopytają jaką chcesz wersję i wyślą.

 

Inne? pewnie są, ale generalnie wszystko co współpracuje z IR jest dość drogie. Najprostszy sygnalizator (aktywny, nie pasywny) w IR to latarka żarnikowa zaklejona duckttapem.

Link to post
Share on other sites

To może warto dodać jeszcze do tematu, że

u Brytoli jest to - pannel marker (Mer pewnie więcej jest w stanie napisać)

u Francuzów - PN2A (military code) dla pojazdów i EBI (individual identification system) dla piechoty m.in. do celów oznaczeń przy CAS, a w 2007 testowali 2° REP ale nie wiem nic o nim więcej

Niemcy też mają odpowiednik, ale że słaby jestem w "giermanskoj rieczi" to nie pamiętam jak to nazywają :)

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Niemców - TL-ka przewiduje użycie modelu firmy Night Vision Systems oznaczonego jako TIP-13. Jest to płachta o rozmiarach 2’x 2’ z jednej strony w kolorze oliwkowym, z drugiej pomarańczowym. Płachta ta posiada numer kontraktowy: VersNr: 2590-01-502-0016.

 

Autor: Ronin, źródło: AWR.one.pl

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...