Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria 12V


Recommended Posts

Zamierzam stuningować broń do 400 fps i zastanawiam się czy batka 12 V nie zniszczyla by GB. Chciałem kupic 10.8 V ale zadna nie wejdzie mi do chwytu.

 

A więc kupić 9.6 czy 12 jak sądzicie?

 

Zależy od repliki ja w M16A4 boyja jadę na M120 guardera i 12V , zero śladów zużycia a przemielone grubo ponad 10K BB .

Link to post
Share on other sites

A ja do SP130 Guardera i kabli z podwójnym MOSFETem mam 12V RC Sanyo :mrgreen: Tylko że mam silnik i zębatki stock Boyi :) No i replika zablokowana na sinlgu.

 

A ja do M140 Systemy i kabli z podwójnym MOSFETem mam też 12V Sanyo RC NiCD :mrgreen: Tylko też mam silnik, zębatki, szkielet i tłok JG, i replikę zablokowaną na singlu.

 

I co?

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Ludzie, co Wy macie z tym paleniem silnika :roll: Co kto nową batkę chce kupować to "spali silnik" i "spali silnik" :wink:

Chcesz ROF to to co napisał Seger, ewentualnie zamiast batki LiPO możesz wziąć 12V Sanyo RC (ale to już kolba SF/stała na taką zabawę) i też będzie zapier%$&*@. Aczkolwiek lepiej LiPO z dużym prądem rozładowania i grube kable coby ten prąd miał którędy przejść.

Tylko szykuj się na to że jak złapiesz zacinkę i za późno to zauważysz to będziesz miał co wymieniać. Chyba że będziesz miał szczęście i jakiś kompozytowy tłok (broń boże jakikolwiek z metalowymi zębami!!) to wtedy Ci tylko z niego ząbki zetnie. No i przy takim ROFie szykuj dużo kasy na kulki bo będzie Ci ich szłooooo.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Teraz tylko trzeba będzie trochę kasy uzbierać na to wszystko ,ale się opłaci. Czemu chce mieć taki rof>?

 

Wystarczy 1 sekunda od strzału żeby się za coś ukryć. Jak w tym czasie pośle 5 kulek i żadna nie trafi to tanio. Ale przy 25 na sek to już coś. Przyda się też przy osłanianiu.

Link to post
Share on other sites

wg mnie wysoki rof jest poązdany w pm'ach i w km'ie a km raczej bz precki bo po co np. do SAW'a walic precke i kupowac super hiper kulki jak to ma siać i dawac miażdżacy ogień zaporowy zmuszajacy przeciwnika do glebienia . to nie snajpa :P

 

I tak komara w dupsko nie trafisz ;) A przy takim ROFie, to słabe kulki też kiepski pomysł jak te PJ-ty nawet się tną w zwykłych lufach.

 

Dobre kulki to podstawa, aczkolwiek te GG nie są takie drogie ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie M15 CA ( M15A4 RIS i M15A2 car) W RIS miałem właśnie tuning asgshopu lvl 1

 

Przy batce 12 V w M15 CA z tym tuningiem musisz jeszcze zmienić tłok. Stockowy może nie dać rady - niestety tłoki CA do najlepszych nie należą, drugim słabym ogniwem jest silnik - daje niezły rof ale niestety dość łatwo pada.

 

Jeżeli chcesz mieć spokojny sen o swoją replikę to albo wrzuć 9,6 dwuczłonową do fronta, albo zmień tłok i silnik w replice

 

We froncie mieści się i 12V mini - jednak na styk i ciężko wtedy ułożyć kable tak aby i ch nie połamać.

 

Batki typu V odradzam - lubią się rozpadać

 

Osobiście wybrałbym dwuczłonową 9,6 np taką http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2474 - da naprawdę niezła szybkostrzelność - powyżej 18 k/s i naprawdę przyzwoity zaskok.

Link to post
Share on other sites

hmm, jak ostatnio testowałem na paru bateriach stare silniki na magnesach ferrytowych i jeden II gen. JG na neodymach, to najwiękiększy rof miały na 9.9V LiFe i zarazem równy 12V na akku żelowym i Pb. Podłączyłem jeszcze do 4s1p 4000mAh Kokam, to tak iskry na styku pierdyknęły że mi z rąk wypadł (test przeprowadzony tylko na IIg. JG).

Wniosek?

Silniczki nie są stworzone do napięć powyżej 10-11V, no chyba że bateria może mu małą niespodziankę sprawić w postaci silnego impulsu.

 

Ja z autopsji wiem, że najlepiej się sprawuje dobrej jakości NiMH lub NiCd 9.6v. 10.8V już PRAWIE żadnej różnicy na stockowych bebechach nie daje, tak samo jak 9.9V LiFe

Link to post
Share on other sites

li-fe są fajne :) daja spory prąd rozładowania i możliwosc szybkiego ładowania ale tez wymagają balancera :P

 

a aku żelowe i pb to nie to samo :P ? (różnią sie płynem ;) ale oba maja płyty z ołowiu ;)

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...