Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GOGLE BOLLE- PYTANIE !!!!!


Recommended Posts

Witam,mam zielone bolle wojskowe(takie z 3 wymiennymi szybkami) wie moze ktos gdzie moge dokupic do nich przezroczysta szybke???te gogle chyba felerne sa,po 2 strzelankach maja cale szybki porysowane ze gorzej patrzec,a tylko przecieralem "pare"(troche paruja) z nich miekkim tshirtem:( a moze ktos zna sposob a regeneracje tej szybki????pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jak jestem spocony i na dworzu jest duchota to gogle strasznie parują. Także gogle szybciej parują jak ma sie je bezpośrednio przy skórze, a wolniej parują gdy ma sie je na kominiarce czy czym s podobnym :wink:

Mój kumpel wywalił całą tą gabkę która jest na około i już tak nie narzeka... :wink:

Link to post
Share on other sites

nie ma gogli NIE parujacych, tlyko nmiej parujace :)

owszem, wastwa anti fog moze sie zetrzec z czasem i mechanicznie mozna ja zedrzec

lukdrz - x800 nie maja gabki, x500 maja

a co do kominiarki to zalezy, bo jesli zakrywa usta i nos to caly wydech idzie w gore pod gogle i paruja jeszcze bardziej :)

Link to post
Share on other sites

Bolle mogą też parować jeśli zbierze się na wewnętrznej stronie szbki woda, może się tak stac kiedy np. przez otwory wentylacyjne u gory gogli naleci troszke deszczu na szybke. Wtedy trzeba je dokładnie wytrzeć i po kłopocie :wink:

Link to post
Share on other sites

Szybke mozna zregenerowac w dosc prosty sposob. Kupujemy srodek do regeneracji wyswietlaczy w komorkach, wcieramy i po klopocie. Gorzej jednak jest z antifogiem, warstwy antifog nie da sie zregenerowac, ale mozna za to stosowac preparaty przeciwko parowaniu. Tylko nei takie do nabycia u optyka czy cos w tym stylu. Najlepiej kupic srodek do szyb samochodowych. Zima w aucie pomaga, wiec i tu nie powinno byc problemu :)

 

Co do szybek do X800. Guarder produkuje takowe, zapewne machinegun nie powinien robic problemow ze sprowadzeniem.

biala

biala MLC

zolta

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

nie ,to nie sa te same,te w zestawie mialy 3 szybki,kupilem je za 75zl(tak jak i wiele osob) a w bhp sklepach sa po 300zl,maja jedna wade,jesli naleci do nich woda(polejesz je woda) to wygladaja jakbys je papierem sciernym porysowal ,nie widzialem tego modelue w necie poza dystrybutorem bolle w polsce(ponad 300zl),a nazywaja sie jak sie nie myle commander.

Link to post
Share on other sites

To nie będe ich mył ;) Normalnie gadałem z gościem z tego V2Militaria.pl i te gogle co dawałem wcześniej do nich linka to mają te szybki balistyczne (tak przynajmniej pisał :)

To gdzie można dostać te gogle poza netem???

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Pasują pod fritza i bardzo fajnie z nim wygladają. Ja swoje gogle testowałem pare razy, to z różnych sprężyn, gaziaków, aega oraz ostatnio z około metra z rugera mk1 carabine i pozostała po kulce tylko biała smuga która ztarłem palcem, gdzie na goglach SW&D chyba bez szybki balistycznej pozostało spore wgniecenie.

Link to post
Share on other sites

Te strone, Hubercie, widziałem, ale nie ma napisane nic o testach, tylko ze ma najwyzszy stopien ochrony przed odpryskami. Na spec shopie maja za 99 zl z 3 szybkami (ponoc balistycznymi, trzeba bedzie sprawdzic) i pokrowcem. Pisza ze wytrzymuje strzal aega z 0,5 m, ale kto by im wierzył ;)

Link to post
Share on other sites
Te strone, Hubercie, widziałem, ale nie ma napisane nic o testach, tylko ze ma najwyzszy stopien ochrony przed odpryskami. Na spec shopie maja za 99 zl z 3 szybkami (ponoc balistycznymi, trzeba bedzie sprawdzic) i pokrowcem. Pisza ze wytrzymuje strzal aega z 0,5 m, ale kto by im wierzył ;)

 

Uwierz mi, że jeśli umieszczone zostało

Przeznaczone dla jednostek specjalnych wojska i policji

to taka firma jak Polonus nie wciska kitu.
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Co do bolli comanderów podejrzewam że jest identycznie jak z modelem Defender ktorych to szczęśliwym posiadaczem jestem... :twisted:

Po usunięciu warstwy gąbki z wywietrzników powyżej i poniżej szybki gogle w cudowny sposób przestały parować :twisted:

Szybki a były trzy w komplecie są balistyczne...z tego co wiem na allegro KLAWUS2005 posiada szybki i chyba rownież ma do commanderow warto zapytać .

Szybki przetrzymują trafienie serią z odległoości około metra z replikio mocy 190%pdi wiec chyba są warte swojej ceny bo czyż wzroku nie mamy bezcennego :twisted: :lol: :P 8) :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...