Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Classic Army]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie korzystam z fb - więc opcja odpada ....

 

ale dzięki za pomoc...

 

Miałem ten sam problem. Replika musiała przejść serwisowe zagraniczne wojaże, gdzie po miesiącu to naprawili. Przed wyciągnięciem magazynka trzeba zawsze mieć pewność, ze w tulei nie ma kulki.

Dzisiaj, o godzinie 20:34 stwierdzono zgon SWD poprzez pęknięcie szkieletu. Do tego doszły pewne problemy z elektryką, ale nie mają one większego znaczenia przy obecnym stanie skorupy. Zastanawiam się teraz, czy sprzedać go na części, czy kupować nowy gearbox/szkielet. Jeżeli ktoś ma zamiar sprowadzać gb również, lub inne części, to niech da mi znać. Dołączę się, zawsze taniej przy kosztach transportu.

Pozdrawiam

Matt

Link to post
Share on other sites

Ja swojego doprowadziłem do porządku. Rozwierciłem gniazdo wejsćia kulek do komory (ten mostek) i wstawiłem tam odpowiednio ściętą tuleje. Działą. Niestety na pęknięte body nie mam sposobu. W związku z tym stwierdziłem że nie może to coś dłużej kalać nazwy SWD i... uciachałem lufę, wywaliłem przednie okładziny, i zrobiłem z tego STALKER'owego szturmiaka na styl Wintorez'a (oczywiście jest to duże uproszczenie )

 

Mati - co dokładnie Tobie pękło w body ? a co zmieliło w gearbox'e ?

 

P.

 

PS - tak na marginesie odradzam każdemu kupno wersji znalowej od CA - u mnie kruszy się to coś jak zeschnięta plastelina. Naprawdę można zacząć się zastanawiać czy proces odlewu nie został spartolony.

 

 

Link to post
Share on other sites

W gearboxie poszedł szkielet, z przodu- dokładnie na przedłużeniu końcowej linii cylindra, gdzie brak jest górnego wzmocnienia poza tą rachityczną blaszką. Cała reszta się trzyma, bebechy się nie pomieliły strasznie (na szczęście).

 

 

W body to strzeliło mi zapięcie bączka- ta mała dźwigienka trzymająca obejmę okładzin na przedzie w miejscu i listwa szczerbiny. A co do wybierania kulek- podejrzewam, że dokładnie tak, jak u Ciebie. Rzucam zdjęcie, z jakim posłałem go na gwarancję (oj, dawno to było) klik

Trochę kazali czekać, ale profesjonalnie naprawione. Jak dotąd działa w porządku, ale już zawsze pozostaje w pamięci.

 

Ha, Wintorez! Chyba rozumiemy się doskonale nie tylko w kwestii SWD. Udało mi się zdobyć, i odrestaurowuję zgrabną replikę WSS- niestety na podstawie AK, ale piętno nie jest rzucające się w oczy.

Obecnie planuję zostawić sobie CA, i jeżeli zdobędę GB dokonać zmartwychwstania i zetrzeć go jak nieboskie stworzenie do nadania klimatu (ewentualnie sprzedać, jeżeli to się nie uda). Poluję na RS-a. Muszę tylko dotrzymać do 1 stycznia ;)

Oby wtedy obecnie jaśniejący na horyzoncie nie znikł.

 

Matt

Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu ułamanie wyglądało niemal identycznie. Teraz po naprawie wygląda tak:

 

IMG_1072.JPG

 

 

Zdjęcie zniekształca "dziubek", w realu jest on niemal idealnie symetryczny.

 

Natomiast tak wygląda SWD CA po moich przeróbkach:

IMG_1078.JPG

 

 

Rozważam jeszcze skrócenie lufy... ale to w przyszłości.

 

IMG_1081.JPG

 

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Standardowe, stalowe, do gearboxa long (takiego jak w SR25), czyli tłokowa ma więcej zębów.

 

EDIT:

 

Nie mogę edytowac, więc nowy post:

 

Jak jesteście zainteresowani, to mam do sprzedania nowy szkielet z wersji stalowo-drewnianej i dolne body z wersji pierwszej.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To znów ja, mam okropny problem z moim SWD, to znaczy zacina się, tylko ze tak na amen :) ze muszę rozbierać GB. Nie ja jestem pierwszym właścicielem od niego dowiedziałem się że w stocku replika zjadła 2 tłoki dosyć szybko, podziałała podobno dopiero trochę na tłoku z full-metal zębami na m120, później właściciel wsadził m170 i znów kicha i zacinka. Kopiłem go w takim stanie, i nie wiem co z nim zrobić, rozbierałem, smarowałem podkladkowałem, ale zaraz po złożeniu znów zacinka. Próbowałem Dziś ruszać zębatkami bez całej reszty w gb, wszystkie współpracowały, złożyłem GB zaciągnęło tłok do polowy i znów się zaciął.

 

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? heh się rozpisałem (nie chce tworzyć nowego tematu bo to się możne jeszcze komuś przydać )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dziś zabrałem ze sobą mojego Drago/Wintka na strzelankę... i złamała się lufa.

 

To jest po prostu porażka. Drago było na 4 strzelankach - na wszystkich coś pękało lub się łamało w niej. Zaznaczę że ani razu z repliką się nie przewróciłem, nie zahaczyłem o nic, nie rzucałem - a wręcz pieściłem jak jajko, mając na uwadze jej "delikatność".

 

Tym razem ułamała się lufa na wysokości gwintu który wkręca się w body, a dokładnie to nagwintowana "wypustka" body w którą się wkręcało lufę... odpadała od body.

 

Ręce mi opadły - bubel produkcyjny jakich mało. Gdyby nie to że kupiłem tą replikę w sklepie ale jako egzemplarz "powystawowy" domagał bym się wymiany na inny wolny od wad produkcyjnych.

 

Jeszcze raz - zanim kupisz wersję ZnAl'ową SWD od CA - zastanów się po tysiąckroć czy nie topisz kasy w błoto.

 

Idąc dalej - kupię body do SWD CA - wersja stalowa!.

Link to post
Share on other sites

Uwierz mi - jak z jajkiem się z nim obchodziłem. pierwsze pęknięcie body wyszło nie mal zaraz po wyjęcie z pudełka. Pierwsze wyjście w teren - wystrzelone 2 magazynki, czy nawet jeden. To był test repliki... i body przy kolbie pękło. Od tamtego czasu obchodziłem się z nią jak z jajkiem "faberge".

Wydaje mi się że trafiłem na jakąś bardzo felerną partię odlewów - moje body jest jak wyschnięta plastelina. bialaflaga.gif

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...