Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Classic Army]


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

700 zł różnicy, w RSie mamy piękne drewna i gb stockowo wytrzymujący m170.

Pomijając takie szczegóły jak dłuższa lufa w RS, czy wyszczerbiony magazynek w CA.

 

może i masz rację, ale RS ma części niestandardowe, i jeśli cokolwiek się zepsuje....to masz po kieszeni ;-) ...a CA ??? poczekamy, na reckę zobaczymy :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Niech ktos wreszcie kupi i zrobi mała reckę. Zastanawiam sie czy nie opchnąc SWD A&K, (za stuningowanego wziąłbym więcej niz kosztuje u krakmanów pewnie) dołożyc parę zł i kupic SWD od CA. Bo w A&K powoli zaczyna mnie ****ciągłe rozbieranie i kombinowanie.

Tylko nie wiem czy on nie cierpi na ''choroby wieku dziecięcego'' jak spora częśc nowo wypuszczonych na rynek replik, gdzie wady produkcyjne sa poprawiane dopiero w kolejnych seriach.

 

Używanie wulgaryzmów z wykropkowanym środkiem również jest wbrew regulaminowi!

Viper

Link to post
Share on other sites
Recenzja SWD będzie.

[Tak, wiem, że jest różnica w wartości energii i fps dla SWD, ale to dane sklepu i nic nie zmieniamy cytując. Robiąc recenzję sami sprawdzimy jak jest w rzeczywistości.]

 

Niestety pierwsza partia replik była już zamówiona i została wysłana do sklepów. Polski przedstawiciel firmy Action Sport Games obiecał nam replikę SWD CA, do testów, z drugiej dostawy, która jest planowana na 2 połowę stycznia. Jeśli otrzymamy replikę w tym terminie, to realnym terminem opublikowania recenzji na WMasg jest koniec stycznia.

 

Chcielibyśmy żeby to była wersja classic, czyli z imitacją drewna, a nie czarna. To jednak nie od nas zależy.

 

BTW

Classic Army wprowadziło do oferty "SVD Full Tune-Up Kit", ale brak info na jego temat.

źródło:

http://www.wmasg.pl/aktualnosci/z_polski:_..._specshop/1721/

Link to post
Share on other sites

Czołem!

 

Kilka przemyśleń po pierwszych przymiarkach:

 

1. Drewna od "ostrego" podchodzą. Przy łożu potrzebna minimalna interwencja pilnikiem we fragmentach wchodzących w okucia. Więcej od strony korpusu karabinu (lekko inna krzywizna), mniej od strony muszki. Z kolbą więcej zabawy (czasu), ale do zrobienia bez problemu.

 

2. Materiały: na magnes reagują z dwa elementy - osłona spustu i dźwignia bezpiecznika. Reszta echo. Lakier na całości ładny. Na moje oko proszkowy.

 

3. Lufa wewnętrzna 650 mm (stock ma 630) pasuje idealnie - kończy się tam, gdzie powinna - nie wchodzi w "gwizdek". Stock jest "pogrążony".

 

4. Łożyska stockowe - kulki 7 mm - w "moim" egzemplarzu bardzo słabo się kręcą.

 

5. Prowadnica sprężyny stock - wer. 3 z łożyskiem, ale z palcem z tworzywa.

 

6. Cylinder, tłok, zębatka tłokowa - SR-25, ale to już wszyscy wiedzą.

 

7. Dysza - AK, uszczelniona.

 

8. NAJGORSZE - głowica cylindra. Stock jak w CA - tworzywo z mosiężnym króćcem. Bardzo szczelna, ale nie wytrzyma twardych sprężyn. I niestety póki co nie ma zamiennika. Wbrew temu co piszą na innych forach to nie jest głowica z g/b wer. 7. Na oko tak - w szczegółach nie. W głowicach wer. 7 odległość króćca od zewnętrznej krawędzi głowicy (wyobraźcie sobie przekrój) wynosi na okrągło 2 mm. W SWD - 4 mm. Darujmy sobie spekulacje na temat zastosowania głowicy z g/b wer. 6 - jak miałaby pracować listwa dosyłacza? Kto ma dostęp do CNC poradzi sobie. Pozostali muszą poczekać na sensowne głowice dostępne w sklepach.

 

9. Sprężyna stock - daje faktycznie 360 fps. Po wymianie na M120 Guardera zrobiło się 380. Nominalnie niewiele, ale przecież lufa ma 650 mm.

 

10. Zasięg nie powala. Testów celności i skupienia nie robiłem. HU dozuje się dość precyzyjnie. Dystanser typu "kołek" prostopadły do osi lufy.

 

Ściskam,

 

Czoper

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Po wymianie na M120 Guardera zrobiło się 380

ten wynik jest zastanawiający. Skoro siedzi tam cylinder z gbv2long to nie powinno być spadków mocy przy tak długiej lufie co wskazuje na jakaś nieszczelność w układzie. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Podziękowania dla autorów recenzji...i mały ochrzan za obsuwę ;-)

 

zabrakło mi w tej recce niestety polemiki na temat, jaki "mocny" tuning wytrzyma ta replika, ale może kiedyś dodacie moje sugestie :uśmiech:

 

teraz tylko czekamy na testy z ciężkich kulek i pola bitwy

 

pozdrawiam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

To może ja odpowiem, bo Czoper akurat dłubie przy moim SWD ;)

 

Głowica cylindra G&G do M14 pasuje ... po przeróbkach.

 

Króciec jest zbyt długi ale to najmniejszy problem.

Duży problem to fakt, że wycięcie na listwę popychacza jest nie z tej strony co trzeba

i musisz piłować od strony gdzie króciec jest tuż przy krawędzi - bardzo wredna robota.

 

Na stronie specshopu w opisie wzmocniony zestaw G&G do M14 jest jakoby z 'cichą głowicą cylindra i tłoka' ale to totalna ściema. Zarówno głowica cylindra jak i tłoka są idealnie płaskie, zero wytłumienia.

 

Oryginalna głowica cylindra CA ma wklejoną gumę od strony czoła gdzie uderza tłok - da się ją podważyć i wyjąć. Kombinuję teraz żeby lekko wyfreazować głowicę G&G i wkleić tą gumę - zawsze coś wytłumi. Ciekawe ile na tym konfigu wytrzyma plastikowa głowica G&P do SR25 (bo nic innego nie spasi...)

 

CA ogólnie poszło po bandzie - dać na rynek replikę snajpy bez dedykowanych części wzmocnionych.

Link to post
Share on other sites

A jak mówię że będzie pasować metalowa wzmocniona do L85 Aresa to nikt nie wierzy. Tej nie będzie trzeba przerabiać bo w elce dysza też jest na dole.

 

Sprawdziłeś odległość króćca od krawędzi ? Bo np te do M14/TM są lekko inne.

Jeżeli pasuje to :poddanie: - nie wiedziałem.

Ale jak skończę z moją to wkleję zdjęcie - będzie wyglądać identycznie ;-)

Link to post
Share on other sites
Czyli głowica jest taka jak w elce stara albo w M14 G&G, podrzucę Ci i sprawdzisz icon_wink.gif

 

W M14 G&G/CA prowadnica dyszy jest na takim samym poziomie jak do L85 Stara/Aresa. Sam kiedyś przymierzałem tą z M14 do elki. Po co się męczyć jak jest gotowy produkt.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...