Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy opłaca sie...


Recommended Posts

Komora HU nie odpowiada za zasieg i celnosc ...

Oczywiscie jak jest dobrze zamontowana - bo jak zle - lub jest niewlasciwa to poleci ci szczelnosc - co przelozy sie na mniejszy zasieg (celnosc raczej nie bo jest domena lufy i gumki (jednakowe podkrecenie).

Dobra komora hopa - moze chodzi ci o to ze regulacja sama sie nei odkreca i trzyma ustawienia ?

Wymiec komore jest sens tylko w przypadku:

1. gdy slabo dociska lufe i masz problem ze zrobieniem teflon fixu bo nie umisz.

2. Sama sie rozkreca regulacja a nie umiesz zrobic podkladki, scisnac czy inne patenty (zaleznie od komory) - w sumie sprowadza sie to do tego zeby regulacja wymagala duzo sily.

3. traci na szczelnosci przy gumce hop up =- po wymianie gumki. Zadki przypadek - zalezy od kolnieza gumki.

 

Tak naprawde jezeli stockowa komora jest dobra to wymiana nic nie da nawet na super ultra wzmacniana, szczelna - nie zauwazysz roznicy.

Za to jezeli masz problem z szczelnoscia - to moze pomoc - ale mozesz trafic tez na niedopoasowana do tego modelu repliki komore.

 

Mam nadzieje ze to wyczerpujaca dla ciebie odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Komora HU nie odpowiada za zasieg i celnosc ...

Oczywiscie jak jest dobrze zamontowana - bo jak zle - lub jest niewlasciwa to poleci ci szczelnosc - co przelozy sie na mniejszy zasieg (celnosc raczej nie bo jest domena lufy i gumki (jednakowe podkrecenie).

 

NIE JEST to prawdą, bo celność jest uwarunkowana oczywiście lufą i gumką, ALE również szczelnością. Pomyśl dlaczego tak jest, a dopiero potem pisz odpowiedź, bo wiem, że wiesz ;-). Reszta to prawda i zgadzam się z tym.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca masz rację, bo pisząc komora HU TM, jakobyś pisał o całej replice TM'a. Jak się włoży komorę TM z gumką TM'a czy nawet jeszcze lufą do jakiejś cm.028 to da to tyle co nic. Komora wystarczy by była (najprostsza, zwykła, byle się nie rozsypała w proch), nie liczy się jaka jest, liczy się, kto ją wkłada do gnata. Do TM'a nic nie mam, ale utożasamianie ich komór czy poszczególnych części z ideałem repliki jest śmiechu warte. Nie zapominajny, że repliki TM'a to części TM'a - to prawda, ale współpracujące ze sobą jako jedna całość.

 

Nie widzę ani jednego powodu, w jakim komora AGM'a po doszczelnieniu jest gorsza od TM'a. Nie licząc faktu, że jeśli obie komory są w macierzystych replikach to działają w innych układach (w tym wypadku TM górą) - wiadomo jak ma się jakość replik AGM'a do TM'a i stąd biorą się głosy jakoby wymiana chińskich komór na markowe coś dawała. Ale zapomniałem, że chiński plastik/metal bardziej puszcza powietrze, niż japoński.

Link to post
Share on other sites

Gogin bullshit! Wiem bo mam komorę TMa w mojej emce CA. Sprawdzałem z komorami Systemy, CA i KA w emce i wyniki w prędkości wylotowej były podobne po zabawie teflonem w każdej a jednak komora TMa podkręca najlepiej z wyżej wymienionych.

 

Edit: Poprawki.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Ty uważasz a ja wiem, tym się różnimy. Nie gumka a komora HU jest magiczna. I już. Proponuję nie dyskutować z faktami znanymi większości osób które z replik oprócz strzelania starają się też coś wykrzesać np Kicpie 8-)

 

 

 

Jak się włoży komorę TM z gumką TM'a czy nawet jeszcze lufą do jakiejś cm.028 to da to tyle co nic.
Bzdura.

 

 

Komora wystarczy by była (najprostsza, zwykła, byle się nie rozsypała w proch), nie liczy się jaka jest
bzdura.

 

 

Do TM'a nic nie mam, ale utożasamianie ich komór [...] z ideałem repliki jest śmiechu warte.
No popatrz. A ja głupi do dziś sądziłem że żadna firma nie robi tak dobrych komór jak TM :) i to które wykazują swoje cechy (magiczne) bez względu na to w jakim gnacie zostana zamontowane (pod warunkiem że zostana zamontowane prawidłowo).

 

 

 

Nie widzę ani jednego powodu, w jakim komora AGM'a po doszczelnieniu jest gorsza od TM'a.
Ja widzę. Na tym samym gnacie zamontuj komore TM i zobacz ile poprawi się zasięg. Wymień samą komorę. Ten powód jest taki: komora HU podkręca lepiej przez co zasięg jest zdecydowanie wyższy.

 

 

 

Wiesz, bez urazy ale kup jakiegoś TMa, postrzelaj i dopiero sie wypowiadaj OK? Bo na razie pleciesz bzdury.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

"Komora podkręca najlepiej", bardzo... "trafne" stwierdzenie. To prawda, że gumka TM'a śwetnie kręci, ale taka gumka jak Systemy czy Guarder'a równie dobrze, dokładasz dystanser H, doszczelnienie i masz już coś więcej od "magii TM". Wiem bo sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Ech Gogin... nie dociera. Więc zamontuj tą wspomnianą gumkę HU systemy, dystanser typu H i identyczne lufy w dwu rzekomo identycznych komorach: AGM i TM. TM da o wiele większy zasięg. Po prostu. I nie pytaj dlaczego. Magia.

 

 

 

EDIT

 

 

skoro "To prawda, że gumka TM'a śwetnie kręci, ale taka gumka jak Systemy czy Guarder'a równie dobrze" to jak wyjasnisz fakt że w gnacie TMa czyli z komora i gumką TMa po wymianie gumki na systemę wzrasta zasięg? Przecież guma systemy kręci zaledwie "równie dobrze"?? Kolejny dowód na to że nie w gumkach tkwi sekret TMa :)

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem napisać że mam tylko komorę TMa a gumkę systemy. Komory były testowane na tej samej lufie i gumce systemy z dystanserem H w tej samej replice, co do podkręcania to rozwinę jak jest nie jasne. Kulka przy komorze TMa zachowywała dłużej płaski tor lotu i leciała minimalnie dalej niż w przypadku reszty komór, skupienie było mniej więcej takie same na komorach TMa i KA, a na systemie i CA było troszkę gorzej z celnością ale też na dobrym poziomie.

Link to post
Share on other sites

"Magiczna komora" jak dla mnie to dobrze ukladajacy sie kolniez gumki na styku z dysza, oraz idealna szczelnosc nawet bez teflon fixow.

Owszem TMowska moze i jest wykonana najstaranniej ale jezeli w replice na orginalnej komorze nie ma problemow to Magiczne nic nie dadza prawada ?

I nie mowmy o emkach ktore maja po prostu debilnie nieszczelne komory (wiekszosc).

Wtedy owszem Magiczna TM da duzo - po prostu dlatego ze stock jest do dupy.

Ak i klony maja akurat bardzo przyjemne komory hopa - szczelne, zamocowane stabilnie, wiec zmiana komory duzo nie powinna dac o ile cokolwiek. Czy tez moze ktos robil AKURAT ak i wsadzil tam jakas MAGICZNA komore TM i mu poprawilo zasieg i skupienie ?

Link to post
Share on other sites

Bzdura :). Komory TM nie są wcale rewelacyjnie szczelne.

 

jezeli w replice na orginalnej komorze nie ma problemow to Magiczne nic nie dadza prawada ?
Nie, nie prawda.

 

Czy tez moze ktos robil AKURAT ak i wsadzil tam jakas MAGICZNA komore TM i mu poprawilo zasieg i skupienie ?
Owszem, tak. To samo tyczy się emek, AUGów i g36 a zapewne i każdej innej repliki. Przynajmniej kałaszka AUGa i G36 osobiście widziałem po wymianie komory HU na TM. A Ty widziałeś, porównywałeś?
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...