Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kurtka i spodnie


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam,

 

mam pytanie, co to jest za bluza na poniższej focie?

http://img532.imageshack.us/img532/3343/65679759.jpg

 

Nigdy takiej nie widziałem ani na zdjęciach sił specjalnych, a tym bardziej w sprzedaży. Kupił ją kumpel przez jakiegoś znajomego co sprowadza demobil. Niestety jest brak metki, ale wykonana jest z materiału identycznego co zwykła bluza piechoty. Jak widać za zdjęciu posiada tylko dwie większe kieszenie z przodu i dwie na zamki oraz dwie na ramionach.

 

Pozdrawiam,

Jack ONeil

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ok.

Idąc jednak dalej tropem różnych warunków pogodowych - jak zimą?

 

W specjalnym wydaniu magazynu K-ISOM poświęconemu jednostkom rozpoznania są 2 zdjęcia operatora w całkowicie białym mundurze. O ile to można wywnioskować ze zdjęć wygląda to na jakąś membranę (sztywno się układa :) ). Jakieś info na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Gore praktycznie nie jest używane w trakcie zadań bojowych - za bardzo szeleści, łatwo ulega zniszczeniu, ma za mało kieszeni... W takich sytuacjach standardowy impregnat kurtki zazwyczaj starczy ;).

 

Ronin

 

W codziennym życiu żołnierza BW przeciwdeszczowe ubranie Goretexowe jest już od wielu lat nieodzownym elementem umundurowania. Faktycznie z czasem ubranie to zmienia swoją strukturę materiału i staje się szeleszczące, ale stwierdzenie że nie jest używane mija się częściowo ze stanem faktycznym. Dowodem na to jest też fakt, że do użytku wchodzi nowy model, który jest z tego zamego materiału ale ma nowy lepszy krój, który posiada większą ilość kieszeni. Zwykłe jednostki liniowe, obojętnie czy w kraju, czy na misjach zagranicznych ciągle używają gore i tylko jednostki wyspecjalizowane lub specjalne, mogą sobie pozwolić na odstępstwa z uwagi na posiadanie innych, lepszych sortów mundurowych.

Link to post
Share on other sites

jednostki wyspecjalizowane lub specjalne, mogą sobie pozwolić na odstępstwa z uwagi na posiadanie innych, lepszych sortów mundurowych.

 

Tych właśnie jednostek dotyczy ten wątek ;) - ich dotyczyło pytanie i moja odpowiedź - łączenie standardowego gore ze smockiem sił specjalnych to kiepski pomysł głównie dlatego, że gore mając swoje kieszenie, nie ma kieszeni na przestrzał, tym samym uniemożliwia korzystanie z kieszeni smocka. Inaczej jest w przypadku maskałatu, w którym kieszenie są na wylot.

 

W przypadku wszystkich innych jednostek jest faktycznie tak jak mówisz - gore stanowi bardzo powszechny element umundurowania.

 

Odnośnie białych maskałatów ze zdjęć w K-isom to wykonane są z... Ekstremalnie cienkiego flisu poliethylenowego - mówiąc w dużym uproszczeniu - "syntetycznego papieru". Te dla sił specjalnych (jednolicie białe z flagami) to "jednorazówki" przypominające kombinezony malarskie.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czy ktoś z was panowie ma kontraktowego SMOCK'a BW w rip-stopie ?

I czy łaskawie mógłby napisać czym oprócz materiału różni się od standardowego Smocka Kohlera ?

Generalnie jeśli macie coś kontraktowego będącego Smockiem w ripstopie to prosiłbym o jakiś przynajmniej krótki opis i wrażenia z użytkowania.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Całe AWR ;)

Opisywać swojej nie będę bo akurat wersja snajperska ale Ronin albo ktoś niech się wypowie o Arktisie bo to chyba najbardziej popularna wersja.

No i Scharrer, którego Ronin używa obecnie.

Główną różnicą jest materiał rip-stop. Drobnostki typu kieszenie, mankiety, etc. to już indywidualna sprawa danego producenta.

Jeśli chodzi o sam materiał to bodajże ripstop Kohlera(ma go Wolf) różni się wyglądem od innych rip-stopów.

Link to post
Share on other sites

A widzicie myślałem że macie takie jak na stronce AWR opisane.

To tak kumpel ma tego właśnie opisanego przez was kohler'a który jest z tego co zaobserwowałem windstoperem, czy RS też ma te właściwości ? można to jakoś porównać ?

Jak z w wytrzymałością bo różnica w wadze samej kurtki zależnie od użytego materiału widzę jest znaczna bo ok 500g a to dla mnie dużo.

Tyracie je mocno czy tylko trochę? w sensie jeśli macie ja na każdym patrolu przedzieracie się przez chaszcze itd. to czy pojawiają się jakieś przetarcia materiału?

Jak z kolorystyką plam ? z biegiem wzór tracił na intensywności ? Jak się to zachowuje w praniu ? kratka RS zaczyna być wyraźna ?

Ronin jak miałeś arktisa to powiedz której generacji i którą wersję, jak ci się spisywała w porównaniu do innych no i dlaczego zmieniłeś na Scharrera?

 

A przechodząc do sedna skoro już zamierzam sobie kupić smocka to teraz pytanie którego a możliwości wyboru jest w cholerę.

Nie kupuję dla lansu ale do lasu z zamiarem tyrania go na patrole surwiwale i inne cuda przez cały rok, rok w rok aż się on nie rozpadnie albo ja ew. prędzej ;)

Cena ma znaczenie drugorzędne

Bo jak mam wydać 600 zł a 1000 na kurtkę która ma być na lata to w zasadzie ... dla mnie niewielka różnica. Co radzicie ?

Link to post
Share on other sites

http://armyworld.pl/product-pol-574-Maskowanie-Zimowe-Oddzialow-Specialnych-KSK-Bundeswehr-Komplet-Kurtka-Spodnie.html Ma ktoś z was to panowie? Opłaca się to brać?.. w koncu zima nadchodzi... a nie mam zamiaru biegać z prześcieradłem na plecach i poszewką na głowie..^^ Zastanawia mnie czy to rzeczywiście kontrakt.. bo cena dosyć mała... jak na produkty dla KSK...^^

 

Pozdrawiam.

Tuptuś

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Także zastanawiałem się nad kupnem. Napisałem nawet do armyworld o fotki tego, tyle mi odpisali:

 

witam

niestety nie ma możliwosci wysyłki zdjęc.

 

 

Pozdawiamy

 

Zespół ArmyWorld.pl

tel.888-143-239

 

Podejście do klienta trochę marne, a na stronie fotek nie ma od dawna.

Link to post
Share on other sites

Pytanie brzmi na ile "kosher" jak to napisałeś będzie jakieś wątpliwe maskowanie "ksk" ;)

Często sprzedawcy piszą KSK, GSG9, etc. aby się towar lepiej sprzedawał a pewnie jest to zwykły maskałat. Nie wiem więc co tu ma być koszernego ;)

Edited by TUZIOL
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wiem, że pytam o Mil-teca, ale bardzo ciekawi mnie różnica w prezentowanych przez nich spodniach:

http://armyworld.pl/product-pol-664-Spodnie-KSK-Light-Bundeswehr-Oddzialow-Specialnych-flecktarn-Wersja-Letnia.html

http://armyworld.pl/product-pol-557-Spodnie-KSK-Smock-Bundeswehr-Oddzialow-Specialnych-Flectarn-.html

oraz parkach:

http://armyworld.pl/product-pol-637-Kurtka-Smock-KSK-Wersja-Letnia-BW-Flectkarn-oddzialow-spejalnych-Bundeswehr-.html

http://armyworld.pl/product-pol-560-Kurtka-Smock-KSK-BW-Flectkarn-oddzialow-spejalnych-Bundeswehr-.html

 

Są wersje letnie i "normalne". A z tego co wyczytałem na AWR to parki dla SF są również na lato. Więc pytanie mam czym różni się ta wersja letnia od tej drugiej? I który komplet bardziej nadawałby się do stylizacji. Myślałem o zakupie, a nie stać mnie na kontrakty póki co. Może w wakcacje dodatkowe fundusze się trafią to i o kotrakcie będzie można pomyśleć. :)

A póki co, może ktoś mi pomóc w odpowiedzi na pytania? Z góry dzięki. :)

 

 

P.S. I pytanko takie przy okazji: w BW używane są jako dodatkowe oporządzenie "nerki"? Wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby, bo dzięki pojemnym parkom i spodniom miejsca jest wystarczająco, ale może zdarzyły się jakieś zdjęcia z nimi. To tak luźno pytam. :P

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Pomijając fakt, że nawet do stylizacji to produkty tej firmy są wyrzucaniem pieniędzy z uwagi na ich jakość, to wystarczy przeczytać dokładnie opisy.

  • -materiał ripstop 40% poliester , 60% bawełna
  • - podwójny materiał z tyłu, na kolanach naszyty materiał typ corodura z możłiwością wsunięcia nakolaników

oraz

  • -materiał ripstop 65% poliester , 35% bawełna , ochraniacze 100% poliester
  • - podwójny materiał z tyłu, na kolanach naszyty materiał typ corodura w komplecie z ochraniaczami

 

Oglądając zdjęcia bardziej naturalnie wyglądają spodnie pierwsze (droższe).

Temat kurtek wygląda analogicznie. Jeśli chodzi o kontraktowy sprzęt AWRu, to temat był już na forum wałkowany wielokrotnie, a podstawowa różnica to kwestia nazwnictwa i definicji. Są kurtki lżejsze, ripstopowe, nadające się prawie na każdą pogodę, oraz cięższe, z normalnej tkaniny, które są po prostu za ciepłe na lato.Należy zwracać uwagę na skład materiału ( bawełna i poliester).

Link to post
Share on other sites
Pomijając fakt, że nawet do stylizacji to produkty tej firmy są wyrzucaniem pieniędzy z uwagi na ich jakość.

 

Heh, no właśnie wiem i chyba zamiast kompletu Mil-teca zdecyduje się na same spodnie, a o górze pomyślę na spokojnie z czasem.

Mam nadzieję, że w sprawie oryginalności tych spodniu nic się nie zmieniło:

http://rangershop.pl/product-pol-4316-Spodnie-komandosa-KSK-flecktarn.html

Bo czytałem, że różnie z tym bywało.

Link to post
Share on other sites

Heh, no właśnie wiem i chyba zamiast kompletu Mil-teca zdecyduje się na same spodnie, a o górze pomyślę na spokojnie z czasem.

Mam nadzieję, że w sprawie oryginalności tych spodniu nic się nie zmieniło:

http://rangershop.pl/product-pol-4316-Spodnie-komandosa-KSK-flecktarn.html

Bo czytałem, że różnie z tym bywało.

 

Tuziol czy ty kiedyś nie wspominałeś,że te spodnie to na 99% ''Tacgear ''? Na pierwszy rzut oka brakuje pasków ściągających na kieszenie boczne.

 

 

Już bardziej poprawnie wyglądają spodnie NfD http://rangershop.pl/product-pol-1152653022-Spodnie-bojowe-NfD%C2%AE-do-bluzy-Smock-Twill-flecktarn.html marka określona jako półkontrakt jak np. ''KHS'' ( to również wspominał kiedyś na forum Wolf?) a jak one mają się do reko to druga sprawa,tego nie wiem :wink:

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Poczekajmy na opinie innych w takim razie. A co do spodni z pierwszego linku to też tak myślałem o paskach, ale jak się przyjrzeć bliżej to chyba (powtarzam chyba) wygląda jakby były schowane do kieszeni. Czy tylko mi się wydaje?

Co do drugiego linku to może o te Ci chodziło:

http://rangershop.pl/product-pol-1152635865-Spodnie-bojowa-NfD®-Smock-ripstop-flecktarn.html

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Ja bym się tam nazwami produktów na Ranger nie sugerował podałem link spodni z bawełny,a ty w rip stopie dlatego różnica cen.

 

Hm... ty masz chyba rację co do pasków schowanych do kieszeni.Co nie zmienia faktu,że to raczej spodnie ''Tacgear'a'' .

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...