Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy ktos z zebranych tu na forum wie gdzie mozna dostac materiał (i tu nie wazne czy cordura czy cos innego) w maskowaniu WOODLAND :?:

Bez znaczenia czy na metry czy inaczej wazne azeby byl to wlasnie woodland (jakos natknelo mnie zeby wlasna kamizelke uszyc :P )

 

pozdro

/soq

Link to post
Share on other sites

Tak się składa ,że panuje teraz moda na woodland ,więc powinieneś hajtnąć się do jakieś dobrej pasmanterii i kupić na metry. A jak materiał będzie z "papieru" (czyt chudy i nie wytrzymały) to podszyj go czymś mocniejszym :)

Życzę powodzenia w kombinowaniu (Trzeba być cwanym w tym życiu) :lol:

Link to post
Share on other sites

Strasznie zalezy mi na plamkach woodlanda ale ciezko to cos dostac. Kupilem sobie 4 chusty w tym maskowaniu podszylem cordura i dobrze jest tylko na same chusty wydalem 50 zloty :? . Troche to duzo, tyle kosztuja smary do AEG'ow no ale coz.

 

A czy mozna farbowac tkaniny (w sposob trwaly) w takie roznokolorowe plamki?? :wink: Sprobowalbym stworzyc (jak dawni alchemicy kamien filozoficzny :D ) maskowanie domowym sposobem :wink:

 

pozdro

/soq

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

DOBRA post o materiale w woodlandzie juz byl a nie bede robil balaganu na forum i zakladac nowego topic'u nie bede :wink:

 

Czy ktos z forumowiczow wie gdzie moge dopasc pewien material z tym ze teraz chodzi mi o CORDURE :wink: (najlepiej jak najtaniej :wink: )

Ewentualnie material corduro podobny (czyli podobna wytrzymalos i ogolnie gramatura ).

Z gory dziekuje za pomoc :)

 

pozdro

/soq

Link to post
Share on other sites
Najbliżej Ciebie-Częstochowa ul.Warszawska ileś tam-na przeciwko puchatka. Aha i jest to Kodura cena za metr bieżący okolo 10 zł

Wiem :D doslownie pare minut temu znalazlem ich sklep w internecie ale tylko adres.

I mam pytanie ogolne, czy Kodura jest taką sabie kopia Cordury czy ma podobne wlasciwosci ??

No i pytanko do SUPER'a

Ten metr biezacy to bedzie cos o wymiarach METR x ILEŚ TAM :wink:

Tylko ile ma to "ILEŚ TAM" ??

Czy moze liczyc te 10 zł za metr kwadratowy??

 

pozdro

/soq

Link to post
Share on other sites
Najbliżej Ciebie-Częstochowa ul.Warszawska ileś tam-na przeciwko puchatka. Aha i jest to Kodura cena za metr bieżący okolo 10 zł

Wiem :D doslownie pare minut temu znalazlem ich sklep w internecie ale tylko adres.

I mam pytanie ogolne, czy Kodura jest taką sabie kopia Cordury czy ma podobne wlasciwosci ??

No i pytanko do SUPER'a

Ten metr biezacy to bedzie cos o wymiarach METR x ILEŚ TAM :wink:

Tylko ile ma to "ILEŚ TAM" ??

Czy moze liczyc te 10 zł za metr kwadratowy??

 

pozdro

/soq

 

Kodura (zwana również codurą, kordura itd) ma się tak do cordury nylon DuPont jak polonez do mercedesa. Niby to zgrubsza to samo, ale diametralnie co innego. Kodura jest podróbką cordury, przypomina ja wizualnie ale pod względem wytrzymałośći to nie ma co porównywać, jest dużo słabsza (zwłaszcza po dłuższym okresie użytkowania). W dodatku jest to tkanina poluestrowa (choć zdarza się nylonowa) a cordura to nylon.

 

1 metr bieżący zazwyczaj odpowiada wymiarom: 100cmx150cm

Link to post
Share on other sites

własnie :D

ogólnie to chyba jedyny materiał na rynku dostępny dla większości bez problemu i dobrej cenie. Właściwości są cienkie-choć zależy co się z tego uszyje :D

takiego dump-bag'a uzywałem około roku i nie narzekałem choć slady użycia widać na nim:

http://img56.exs.cx/img56/4599/dumpbagzkodury.jpg

teraz uszyłem chesta także z takiej zielonej i zobaczymy jak zadziała :D

może po niedzieli wrzuce fotki

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jak ktoś chce to ja mam dojścia do takich rzeczy jak materiały...np.

Duński pustynny (Snajper)

Angielski ( nie wiem czy jeszcze zostało ale był gore-tex i zwykły)

(Francuzki zielony był gore-tex ale nie wiem czy jeszcze jest)

Francuzki pustynny,

Cordura :

DPM, Francuzki i chyba Fiński ( taki w figury geometryczne) jak by ktos chciał ceny to na priv

( Tydzień temu kupowałem gore-tex hiszpański 15.81 zł za metr bieżący)

Metr bieżący jest to około 1mx1,5m

Jak byłby ktoś zainteresowany mogę załatwić taśmy do impregnacji szwów do gore-texu

Wszelkie inne pytania na priv.

 

P.S.

 

Jak będą chętni na gore-tex to może uda mi się sprowadzić

Link to post
Share on other sites

No to kolejne pytanie do ogolu (a w szczegolnosci do Orkana bo on kiedys szyl te wszystki cuda :) :)

Jezeli mam zamiar uszyc sobie kamizelke (np Eagla z Blackhawk'a) to jaki material bedzie do tego najlepszy ?? Cordura odpada :wink: (pieniadze, pieniadze i jeszcze raz pieniadze :) ). Nie mam zielonego pojecia o tym wiec co bedzie najlepsze :?:

Z gory wieeeeelki dzieki :)

 

pozdro

/soq

Link to post
Share on other sites

flanela bedzie dobra ;)

 

 

jesli nie umiesz dobrac sobie materialu (cyt."nie mam zielonego pojecia o tym") to nie bierz sie za szycie ... daj sie wykazac innym, ktorzy potrafia

 

bo:

 

1. stracisz nerwy,

2. stracisz czas

3. to co zrobisz, bedzie nadawac sie do cyrku, a nie na combat

Link to post
Share on other sites

Nie sluchaj go. Bzdurzy.

 

Najlepsza była by kodura (ortalion kaletniczy) ale nada sie kazdy "mocny" materiał (np. NYCO). Problemem jest usztywnienie materiału użytego do szycia kieszeni ale mozna z tym sobie poradzic za pomoca pianki (ja użyłem pokrowca na deske do prasowania ale moze byc i taka pod panele tyle ze trzeba ja calkowicie z obu stron obszyc by sie nie darla). Jezeli material wyda ci sie za miekki musisz zastosowac podwojna warstwe. Opis jak uszylem swoja, z ktorej bylem calkiem zadowolony, gdzies tu na forum jest. Foty tez.

 

Ostatnio myslalem nad oporządzeniem do czarnej i doszedlem do wniosku, że nawet czarny jeans sie nada. Nie mam pod nosem hurtowni kaletniczej wiec kodura nie wchodzi w rachube.

Link to post
Share on other sites

nie obraz sie Wukasz, ale IMO to co uszyles nie bylo majstersztykiem to raz. Dwa jesli kolo nie wie jaki material dac na kamizelke i jak twierdz nic sie na tym nie zna, to na kiego grzyba podtrzymujesz go w pomysle dalszej radosnej tworczosci.

 

zreszta zrobi jak uwaza - ja stoje na stanowisku, ze z gowna bicza sie nie kreci...

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiesz, ze do swoich umiejetnosci krawieckich podchodze bardzo sceptycznie. Tak jak i do swojego pierwszego dziela.(zapewniam cie, ze i nastepne szyl bym sam gdybym mial dostep do pewnego materialu do ktorego dostep ma pewna osoba a sprzedac nie chciala :D) Uszylem cos co na moje potrzeby bylo git i goraco zachecam do podjecia proby kazdego. Wiadomo, ze szycie jest rzemioslem ktorego sie trzeba wyuczyc i bez dlugiej praktyki o swietnych efektach nie bedzie mozna mowic. Ale dalczego nie probowac? Czemu sie nie pytac? Po to jest forum, niech ludzie podejmuja próby, frustruja sie, szyja to samo po 5 razy az im wyjdzie.... Jaka z tego korzysc? A taka ze w koncu uszyja cos co na jakis czas starczy i dwa... naucza sie szyc :)

 

Z gowna bicz sie kreci jak ktos lubi sie w nim babrac...

Link to post
Share on other sites

Oxford, złożony na dwa, lamowany albo lamówką nylonową albo taśmą parcianą 20 - 25 mm. Słabsze niż oryginalna cordura ale mocniejsze niż niektóre wymysły rynkowe. Poza tym można szyć maszyną, a tylko kieszenie przyszywać ręcznie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Oxford, złożony na dwa, lamowany albo lamówką nylonową albo taśmą parcianą 20 - 25 mm. Słabsze niż oryginalna cordura ale mocniejsze niż niektóre wymysły rynkowe. Poza tym można szyć maszyną, a tylko kieszenie przyszywać ręcznie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

A jezeli mozna wiedziec to gdzie taki cos sobie sprawic i jakajest cena tego materialu??

 

pozdro

/soq

Link to post
Share on other sites

Ja kupuję we "Fleku" w Gdyni (ul. Śląska, dokładny adres na forum Pomorskim). Co do innych miejsc, nie znam niestety. Słyszałem plotki o dużej hurtowni na przedmieściach Warszawy, ale nigdy tam nie byłem.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Ja kupuję we "Fleku" w Gdyni (ul. Śląska, dokładny adres na forum Pomorskim). Co do innych miejsc, nie znam niestety. Słyszałem plotki o dużej hurtowni na przedmieściach Warszawy, ale nigdy tam nie byłem.

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

Bede rad jak podalbys mi cene tego materiału :)

 

pozdro

/soq

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...