Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Upgrade P&J M4 RIS


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a co do komory HU jeszcze, ktoś tu pisał wcześniej, że te od P&J są szczelnie, to albo ja trafiłem na jakiś trefny egzemplarz albo nie wiem.... przy teflonfixie nawinąłem trochę tej taśmy żeby to wszystko było szczelne... i tak nie mam jeszcze pewności czy wszystko jest w 100% szczelne...

 

No ale najważniejsze jest to, że widać różnicę w działaniu repliki :D

Link to post
Share on other sites

No ale najważniejsze jest to, że widać różnicę w działaniu repliki :D

No to dobrze.

 

a co do komory HU jeszcze, ktoś tu pisał wcześniej, że te od P&J są szczelnie, to albo ja trafiłem na jakiś trefny egzemplarz albo nie wiem.... przy teflonfixie nawinąłem trochę tej taśmy żeby to wszystko było szczelne... i tak nie mam jeszcze pewności czy wszystko jest w 100% szczelne...

Na forum jest parę postów o sprawdzaniu szczelności układu, poszukaj sobie. Generalnie rzecz sprowadza się do tego, że uszczelnić się musi dysza w kołnierzu gumki, uzyskanie szczelności przy wylocie z komory (teflon) to akurat najmniejszy problem.

 

Co do rofu - podstawową różnicę w rofie widać po wymianie baterii. Wymiana kabli i wtyków też jest pożyteczna, tym bardziej że zima idzie, ale rewelacyjnych wyników nie daje.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pogubiłem się już w tym temacie i teraz mam konkretne pytanie i liczę na konkretną odpowiedź. Wymieniam lufę stockową na preckę w M4 P&J RIS wiem że będzie to 6,03 tylko nie wiem co do długości 370mm czy 509mm ?? Co doradzacie?? Powiedzcie czym obie długości będą się różnić między sobą :)

Link to post
Share on other sites

do stockowej komory hop-up silikonowa gumka guardera nie pasuje (przynajmniej u mnie nie było możliwości prawidłowego założenia)

 

za to precka systema + czarna gumka systema działają idealnie.

 

wymieniłem też sprężynę na m120 promyka co spowodowało "zmiękczenie" odgłosu strzału i poprawiło wydajność całości.

 

jak już było wcześniej napisane trzeba tez poprawić podkładkowanie, bo u mnie zębatka tłokowa chodzi na lewo i prawo o jakiś milimetr...co jest bardzo fatalnym wynikiem. zmieniam też dysze na uszczelnioną.

 

co do precki to systema ma długość 363mm.

dłuższa lufa w tym przypadku nic ci nie da, bez wymiany innych elementów.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ktos cos pisal o wymianie kabli - w tym modelu kable sa bdb. Mozesz takich nie dostac w "markowych" replikach za 1,5k pln.

Silnika nie ma sensu wymieniac jesli nie zmieniasz sprezyny na mocniejsza, jest solidny. Jak sie kiedys spali albo zmieli szczotki mozesz wtedy o tym myslec.

Replika jest glosna to fakt.

Proponuje solidne smarowanko bo u mnie bylo suchutkio oraz dokrecic glowice tloka do tloka - w trzech znanych mi modelach doszlo do rozkrecenia i blokady mechanizmu.

krakmani cos kiepsko robia te przeglady zerowe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...