Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka na szynie RIS


Recommended Posts

Chciałbym się zapytać, czy wszelkie lunety z np. www.machinegun.pl w M15A4 RIS można montować tylko za pomocą pierścieni montażowych, a nie na szynie :?: Znalazłem tylko jedną z FA -NSN 4x32mm flat-top crosshair scope, tylko, że ona kosztuje 990zł :!: :? , a to wg mnie trochę wysoka cena :wink:

Link to post
Share on other sites

Zdejmujesz rączkę transportową i pod nią masz szynę RIS.

Tam montujesz pierścienie i lunętkę.

 

Cena repliki ACOGa dostępna na FA jest jak najbardziej przystępna.

Raz że jest to naprawdę wysokiej jakości celownik, dwa że cena tej lunety na RedWolfie to 199$ (bez kosztów ściągnięcia).

Link to post
Share on other sites

Na FA jakos nie moge takowej znalezc, wiec moglbym prosic o link :?: a czy wiekszosc innych lunet bedzie w takim mocowaniu pasowala :?: i moze inaczej-czy wszystkie pierscienie montazowe mozna uzyc do szyny RIS :?: (jestem w tym temacie kompletnie zielony :wink: )

Link to post
Share on other sites

Szyna ma 22mm ale to nieważne :)

Pierścienie możesz sobie kupić na machingunie tak jak Frager napisał. Masz tam do wyboru kilka rodzajów pierścieni mocujących. Niskie wysokie, średnie po to żebyś mógł sobie dopasować wysokość na jakiej jest trzymana luneta. Jeszcze średnica pierścienia jest ważna ale to się zapytaj na machingunie myślę, że pomogą.

Link to post
Share on other sites

szukalem na machinegun.pl i z tych co tutaj sa: http://www.machinegun.pl/sklep/index.php?cPath=39_46 wszystkie byly przystosowane do szyny 20mm, tylko nie wiem czy szerokość to szerokość zewnętrzna pierścienia :?: jeszcze jedna sprawa-czy to przystosowanie do szyny 20mm jest maksymalne , czy może być więcej, np 22mm :?: natomiast na FA znalazłem coś takiego: http://www.firearms.pl/MainDisplay/Display...oductType_ID=23 , tylko ze tam pisze, ze pasuje do szyny RIS, ale nic o tym czy 20mm czy 22mm, wiec ja juz niewiem ktora by byla dobra :(

Link to post
Share on other sites

Te na szyne 20 mm powinny pasowac ale to powinien sie wypowiedziec ktos kto to sprawdzil. Ja wiem ze pierscienie na 11mm pasuja i na szyne 10mm i 14mm.Jakis margines chyba jest pozostawiony. Mysle ze najlepiej srobisz jak napiszesz do machinguna i oni napewno beda doskonale wiedzieli.

Link to post
Share on other sites

boszzeee :)

 

proste jak budowa cepa, tylko trzeba tlumaczyc po kolei ;)

 

do m15a4 RIS mozna zamontowac lunete na dwa sposoby

 

1. bezposrednio na szynie gornej (widoczna po zdjeciu chwytu transportowego - 'taka raczka na gorze') - aby tego dokonac potrzebne sa dwa pierscienie montazowe pasujace do szyny 20mm (standard wykorzystywany w 'cywilizowanej' broni palnej - 11mm to rostaw szyny dla wiatrowek). Do tych pierscieni mocuje sie lunete. That;s all. Nalezy zwrocic uwage czy wielkosc lunety odpowiada wysokosci montazu. (Moze sie okazac, ze okular lunety jest zbyt duzy i przy niskim montazu nie da sie przymocowac do broni).

 

2. montaz lunety na chwycie transportowym - mozna zamontowac lunete na chwycie transportowym z wykorzystaniem specjalnej dodatkowej przejsciowki (szyna ris). Przykreca sie przejsciowke do chwytu, a do przejsciowki (ktora, powtorze ponownie jest szyna RIS) przykreca sie montaze, a do nich lunete. Przy tym rozwiazaniu stosuje sie raczej niskie montaze.

 

oba rozwiazania sa stosowane z przewaga tego pierwszego, dzieki czemu unika sie kosztow dodatkowej przejsciowki - adaptera. Jednak, wszystko zalezy od gustow ;)

 

kup najpierw lunete, a pozniej kup montaze o odpowiedniej srednicy - inaczej moze sie okazac, ze tubus jest szerszy niz zakupiony owczesnie 1 calowy montaz :)

 

a co do lunet to polecam najrosadniejsze iMO rozwiazanie do asg: Tasco 3-9x40 (cena ok 130-160 na allegro)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czemu nie polaecamy? bo za małe jest :P poza tym...broń ma być funkcjonalna... a nei przepiękna :wink: uwazam, że lepsza jest wieksza, bardziej funkcjonalna lunetka, niż mała, ładna, ale taka, z która mamy więcej problemów, niż przyjemności z użytkowania :wink: No ode mnie to byłoby na tyle...

 

pozdrawiam, PieTrzaK

Link to post
Share on other sites

nie polecaja , bo przy zmiennych warunkach oświetlenia taka luneta może dawać ciemny obraz, a luneta ze średnicą obiektywu 50-60 mm daje jasny obraz i przy małych przybliżeniach rzędu 3-4 daje dość szeroki kąt patrzenia - i jeśli już ostrzy umożliwa obserwację celu z małej odległości . Ale na małe odległości to można zwłaszcza z M16 strzelać po lufie i nie da się nie trafić, pod tym względem to ideał - ogromna łatwość prowadzenia celnego ognia przktycznie bez celowania, wiec reasumujac, kup se klimatyczną lunete do serii M16 i już

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...