Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning MP5K Classic Army


Recommended Posts

Witam

Na forum jest kilka tematów o MP5K ale jeszcze nikt nie pisał o Classic Army.

Wymieniłem w serwisie lufę na precyzyjną (choć niewiele to dało przy 110mm) i gumkę hop która obniżyła prędkość do 240-250 fps.

 

Czy próbował ktoś tuningować MP5K CA ale bez wydłużania lufy? (zdaję sobie sprawę, że w długości lufy tkwi problem, ale może jednak) Znalazłem wiele części tuningowych specjalnie do Kurtza i chciałbym wiedzieć czy warto w to inwestować.

 

A jak wygląda sprawa ze zwiększeniem szybkostrzelności? Aby wcisnąć batkę 9,6 trzeba uciąć kawałek blaszki, ale można by wstawić LiPo. Na SpecShopie wyczytałem, że LiPo 7,4 jest porównywalne ze zwykłą batką 9,6 czy mógłby ktoś to potwierdzić. Zakładam, że LiPo 11,1 to juz znacznie za wiele:)

 

I jeszcze ostatnie pytanie, nurtuje mnie dlaczego moje CA ma 240 fps (gumka nie może być wszystkiemu winna) a taka Cyma czy Galaxy ma 340, w sklepach CA ma podaną prędkość 280-290.

 

Nawet jeśli to 340 jest przesadzone to miałem porównanie do Galaxy PDW, lufa wprawdzie 140mm ale stock, wymieniona gumka + dystanser i strzelało lepiej...czy te 30mm robi taką różnicę, że precka Systemy wymieka?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli gumka obniżyła Ci tak prędkość i z precką systemy strzela gorzej niż stock Galaxy to musiałeś coś BARDZO MOCNO spieprzyć przy wymianie gumki i lufy. Złóż porządnie żeby nie tracić FPS i nie rób nic więcej, jakiekolwiek podkręcanie repliki tak krótkiej z tak krótką lufą to kompletny idiotyzm.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Moje Galaxy miało 370fps w stocku mierzone na chrono, więc bardzo proszę o nie "przesadzone"...

 

Gumka Deep Fire z wypustkami, Li-ON FireFox [specshop.pl], dystanser H.

 

Według mnie nie ma co w to więcej inwestować... jeszcze tylko MOSFET z okablowaniem i masz spokój.

 

Pozdrawiam.

 

PS:

 

Jeśli gumka obniżyła Ci tak prędkość i z precką systemy strzela gorzej niż stock Galaxy to musiałeś coś BARDZO MOCNO spieprzyć przy wymianie gumki i lufy. Złóż porządnie żeby nie tracić FPS i nie rób nic więcej, jakiekolwiek podkręcanie repliki tak krótkiej z tak krótką lufą to kompletny idiotyzm.

No i to co wyżej.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Lufa i gumka były zakładane w Caprim, więc zakładam, że jest dobrze założona, tym bardziej, że skupienie jest dobre, ale chodzi o te fps...

 

Zależy mi na maxymalnie jak największym zasięgu i mocy_ to się przyda do strzelania do butelek.

 

Grzechotnik dzięki za info, a czy to 370 fps przekłada się na zasięg?

Co do baterii to chodzi Ci o 11,1 stick? też o tym myślałem, ale Specshop odradził tak mocną batkę.

Edited by wladek00
Link to post
Share on other sites

Lufa i gumka były zakładane w caprim, więc zakładam, że jest dobrze założona, tym bardziej, że skupienie jest dobre, ale chodzi o te fps...

 

Zależy mi na maxymalnie jak największym zasięgu i mocy_ to się przyda do strzelania do butelek.

 

Grzechotnik dzięki za info, a czy to 370 fps przekłada się na zasięg?

 

To jest Galaxy a Galaxy wyciąga baardzo wiele ;) Nie ufał bym capriemu 8-) Tak więc jeśli umiesz to złóż jeszcze raz.

 

Jaka to gumka?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To jest Galaxy a Galaxy wyciąga baardzo wiele ;) Nie ufał bym capriemu 8-) Tak więc jeśli umiesz to złóż jeszcze raz.

 

Jaka to gumka?

 

Pozdrawiam.

 

 

Zielona gumka G&G, czy chodziło Ci o Li-ion 11,1? SpecShop odradził mi tak mocna batkę, a jak to działa u Ciebie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zielona gumka G&G, czy chodziło Ci o Li-ion 11,1? SpecShop odradził mi tak mocna batkę, a jak to działa u Ciebie?

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze nie mam takowej, ale w najbliższym czasie będzie. Nie wiem w ogóle jak z częściami CA, tak więc nie pytaj o wytrzymałość.

 

Zmieniłbym gumkę na Deep Fire.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie mam takowej, ale w najbliższym czasie będzie. Nie wiem w ogóle jak z częściami CA, tak więc nie pytaj o wytrzymałość.

 

Zmieniłbym gumkę na Deep Fire.

 

Pozdrawiam.

 

 

Czy ta gumka z wypustkami to to

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4320

 

Czy nie wymagam za wiele oczekując zasięgu i celności ok 25metrów jakby na to nie patrzeć giwery za 1000zł? :lol: hehe tak tylko pytam

 

Pozdrawiam

Edited by wladek00
Link to post
Share on other sites

Nie musisz zmieniać gumki, po prostu w Capri siedzi jakiś burak i składa gnaty byle jak (już naście takich przypadków spotkałem - replika składana w Capri i coś nie ten tu tamten). Zmiana gumki to zapobiegnięcie efektowi, a nie przyczynie - ja bym jeszcze wysłał im tego gnata z pretensjami, niech sami zrobią.

Link to post
Share on other sites

Może ta twoja gumka, ma za krótki kołnierz, przez co nie uszczelnia się z dyszą. Może powodować to skoki nawet ponad 100fps.

Li-ion 11,1V w stocku chodzi ślicznie, o ile liczysz się ze zmianą tłoka w zasadzie na starcie i zawsze masz nowe zębatki w pogotowiu ;-). Jednak odradzam wersję o pojemności 1350mAh - jest za duża. Co prawda wepchałem ją do Galaxy, jednak całe body napęczniało i wyjęcie tego wiąże się z rozwaleniem go - metalowe się nie rozciągnie, więc jej po prostu nie wsadzisz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady:)

Ja bym z chęcią sam wymienił gumkę ale boję się, że wtedy skończyłoby się to jeszcze gorzej:P Zresztą mam nawet problem z oddzieleniem górnego i dolnego korpusu :wink:

 

W serii B&T po wybiciu pinów dolny korpus powinien dać się łatwo wysunąć wraz z gearboxem, nie wiem czy w MP5K są jakieś różnice pod tym względem, ale ja mogę oddzielić korpusy na ok centymetr i natrafiam na opór a nie chcę robić tego na siłę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...