Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GALIL ARM [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest ciężki. Osoby przyzwyczajone do MP-piątek pytają, dlaczego toto nie ma podstawy z kółkami, jak do Maxima ;)

 

Długa lufa i odporność na modyfikacje (wzmocniony silnik i bebechy) sprawiają, że można myśleć o traktowaniu ARM bądź to jako broni wyborowej, bądź wsparcia.

 

Dwójnog przydaje się do podparcia karabinu przy strzelaniu w postawie leżącej, odstawienia broni na respie i otwarcia kapslowanej butelki - otwieracz funkcjonuje jak w oryginale.

 

Miłym dodatkiem są nocne przyrządy celownicze. Po naklejeniu punktów wyciętych z folii fosforyzującej można "powalczyć" niezależnie od pory dnia ;)

 

Kolba po rozłożeniu nie ma żadnych luzów. Do składania na początku trzeba się przyłożyć, ale przecież nie kupią jej słabeusze :)

 

Oczywiście o CQB trzeba zapomnieć, ale w lesie Galil będzie cennym towarzyszem broni, którego zasięg i celność zrównoważą większy wysiłek przy poruszaniu się.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Okruch za odpowiedź.

Czy jakość wykonania rzeczywiście jest taka "wspaniała" jak to podają w sklepowym opisie? Jak wygląda sprawa celności i zasięgu? I ważne pytanie: czy ta replika jest warta aż takich pieniędzy?

Edited by MICHAL
Link to post
Share on other sites

Jakość wykonania dorównuje oryginałowi 8) Dwustronny selektor jeste rewelacyjny, chodzi bez zarzutu - wajcha pod kciukiem to to, czego w AK(M(S)) zawsze mi brakowało. Replika ciężka na lufę (a czego oczekiwać ;) ) ale składna. Testy strzeleckie są jeszcze przede mną, ale nie omieszkam ich przeprowadzić :)

Link to post
Share on other sites

Co do jakości to bym się nie zgodził.Wczoraj otrzymałem mojego galila a dzisiaj poleciał z powrotem do sklepu ponieważ doznałem wielkiego rozczarowania.Zakupiłem wersje ARM z dwójnogiem, drewnem itp.Więc tak: korpus repliki nie jest STALOWY!!! magnes go nie łapie przynajmniej w moim egzemplarzu.Do tego słabo przemyślany montaż przedniego łoża które lata;/.Zapewniano mnie że w ostrym też lata ale no bez przesady.Mocowanie kolby jest stalowe ale sama kolba już nie.Też nie łapie magnesu.W replice za 1800zł nie powinno być takich krzaków typu słabo wykonane/spasowane łoże.To może być w chińczyku za 500zł a nie w replice pierwszej klasy.

Magazynki wchodzą ładnie(charakterystyczny klik) nie latają i nie wypadają.Spasowanie repliki jest bardzo dobre i solidne prócz łoża przedniego. Kupowałem replikę z tuningiem BU zostawiając standardowa sprężynę m120 wynik na BU+precka dał w granicach 455/460 fps( tyle było na wydruku ze sklepu) wiec pod tym względem nie mam replice nic do zarzucenia a mamy 18 msc gwary.Sklep madonion profesjonalnie i szybko zajął się przygotowaniem i dostarczeniem repliki do mnie(może prócz sprawdzenia łoża).Ogólnie +

Zobaczymy jak będzie ze zwrotem pieniążków:)Ale to już napisze w opinii o sklepie

Podsumowując:

Stalowe jest:

Podstawa muszki,Dwójnóg,Dekiel razem z szczerbinką,zwalniacz magazynka,selektor ognia ten po lewej i po prawej,obsada łoża,mocowanie kolby,Rygiel(suwadło,a raczej atrapa).

Metalowe(nie łapie magnesu) jest:

Lufa zew., Korpus repliki,Kolba,Rura gazowa,Ucho trzymające rurę gazową i dekiel.

Jeśli ktoś chce mieć replikę w pewnym sensie wyjątkową o mocy/zasięgu m16 i nie zraża go to że dolne body i kolba nie jest stalowa to polecam.Lecz dla świętego spokoju niech weźmie bez drewna:)

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzałbym :) Owszem, łoże lata - ale trzyma się mocowania i nie odpada, lufa też jest na swoim miejscu.

Biorąc pod uwagę walory fizyczne graczy (część poniżej 18. roku życia, część prowadząca tryb życia daleki od wojskowego ;) ) ICS musiało odchudzić replikę. Newralgiczne części i tak są stalowe albo masywne.

 

Ze spasowania słynęły Emki, ale to (w oryginałach) było przyczyną ich wrażliwości na zanieczyszczenie. W Emkach ICSa łoże również jest ciasno spasowane. Skoro więc lata w Galilu - to pewnie skopiowali dokładnie, łącznie z "umownymi" tolerancjami (nie zapominajmy o radzieckich genach Galila ;) ).

Link to post
Share on other sites

Co do korpusu nie czepiałbym się że jest metalowy a nie stalowy gdyby nie jasna informacja na stronie sklepu :"Korpus (body): wykonane ze stali".

Co do odwzorowania oryginału:Kolba w replice składa się źle(po złożeniu nachodzi na suwadło)w rzeczywistości uniemożliwiając strzelanie z kolbą złożoną. Link do repliki galila ze złożoną kolbą. Link do ostrej wersji ze złożoną kolbą.

Co do łoża po obejrzeniu nastu filmów na youtube i innych nie widzę jakiegokolwiek luzu

Link to post
Share on other sites

Zapominamy o radzieckich genach Galila. Bo są one bardziej fińskie.

W SAR od KingsArmsa kolba jest prawie pod dobrym kątem, da się ciągnąć "zamkiem". Co dziwne bo po obejrzeniu replik z KA i ICS dochodzi się do wniosku, że robi się to w jednej firmie z tych samych materiałów tyle, że inne wykończenie.

 

W oryginalnych nowych Galilach nic nie latało. Pytałem. A w replikach nie ma co przesadzać bo nie lata a tylko lekko się porusza.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Swojego ARM-a mam ponad rok. W gerboxie jedyne modyfikacje to podkładkowanie, cały układ gb komora hu został ustawiony w osi. Wymieniłem lufę na preckę systemy i gumkę na zielone g&g. Efekt jest bardziej niż zadowalający 430 fps, kulki lecą daleko i po sznurku.

Galila nie oszczędzam i jak dotąd sprawuje się bez zarzutu, znaczy się nic się nie posypało. jedyna uwaga to fakt iż troszku mało miejsca na baterię jest.

jako że pod dekiel nie mieści się więcej niż 8,4 V w sticku, używam LiFe 9,9 v i rof jest raczej średni. Z LiPo 11,1 V 20C zasuwa już jak trzeba, ale zdarzają się puste strzały ( trzeba by dystanser na zębatkę założyć ).

Generalnie polecam gorąco, zwłaszcza za zasięg na stokowej sprężynie.

Pozdrawiam

Zwierzak

Link to post
Share on other sites

Front faktycznie troszkę lata. Hi-capy podają rewelacyjnie, żadnych nieciekawych objawów na mrozie. Midy z Gunnerairsoft wymagają lekkiej przeróbki żeby działały perfekt. Zapinają się, kulki lecą, ale troszku się na boki telepią. Trzeba w nich podszlifowac tylny zaczep wtedy siedzą sztywniej, a najlepiej przerobic oba zaczepy ( przedni to kawałeczek kruchego plastiku )

Pozdrawiam

Zwierzak

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trzeba raz na jakiś czas wziąć pod pachę i ogrzać :)

 

Dziś dotarł do mnie ARM, do recenzowania.

 

Muszę przyznać, że fajną sprawą jest proste i szybkie zdejmowanie dwójnoga. Dzięki temu poprawia się wyważenie i replika nie leci tak na lufę.

Podoba mi się składana kolba. ARM nie jest repliką marzeń w budynkach ale dzięki tej kolbie zyskuje w porównaniu np. z M-16Ax.

 

No i gwóźdź programu dla starego emkowicza. Selektor jest tam, gdzie powinien być :)

 

Postrzelamy, popiszemy :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czy handguard aż tak lata i przeszkadza w eksploatacji ??

 

Możesz mi doradzić czy opłaca się brać Galila z USA, czy może Madonion. Nie za bardzo mnie stać na zakup w Polsce, ale za to odsyłanie na gware w Polsce jest korzystne. Stąd rodzi się pytanie czy miałeś potrzebę odsyłanie Galila na gwarancję ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...