Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GALIL ARM [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Witam

 

Czyli Dudek z Twoich wypowiedzi z bardzo przyzwoitej recenzji w której zostało wszystko opisane, moge sobie spokojnie kupić cymowskie midy, lowy lub magi marki SRC lub tym podobnym produkujące magazynki serii AK 47.

 

Wrzucę swoją recke o tym jak sprawuję się Galil po dłuższym okresie użytkowania i zaliczeniu jakiejś dłuższej strzelanki. Nie wiem dlaczego dużo ludzi narzeka na wyważenie Galila po prostu jest to czysty klasyk a nie jakieś M4 lub SCAR.

 

I jeszcze jedno możesz mi Dudek powiedzieć skąd załatwiłeś sobie te obrisowanie do Galila. Jest to może Zahal lub sprowadzałeś z Azji. Dodam jeszcze taką ciekawostkę, że ICS będzie wprowadzał dwa nowe modele Galila jeden całkowicie obrisowany a drugi z obrisowaną rurą gazową.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przepraszam , ale nie mogłem już edytować. Mieliście także problem z hi-capami dołączonymi do zestawu otóż jeden mag po podpięciu i podkręceniu kulek wogule nie chce podawać na auto czasami ma wybryk podania na semi(nawet po podtrzymaniu magazynka itp).

drugi natomiast podaje nawet ale zdarzają sie puste strzały na auto albo dubel lub jakaś kulka przeleci 10m i opada. Raczej nie jest to wina kulek bo mam Madbulle. Dlatego pytam się Was czy mieliście podobny problem bo nie wiem czy zwracać replikę.

Link to post
Share on other sites

Nie używałem ICSowskich hicapów, od razu przerzuciłem się na dwa midy, potem na druma cymy.

 

Wydaje mi się, że to raczej wina hajów ics. Na midach betaproject, lowach tm/cyma/element nie miałem problemów.

 

Ris kupiłem tu:

http://www.ebay.com/itm/200646825405?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_749wt_1031

 

Wysyłka do Polski ok 18$.

Edited by Dudek Javny
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej!

 

Czy jest może jakaś bardziej koszerna metoda zainstalowania optyki, aniżeli przy użyciu orisowanego frontu? :) Montaż (ten boczny) od AK podejdzie?

 

Rura gazowa z RISem też mnie średnio urządza. Może jakaś metoda zamontowania RISa na pokrywie?

 

Pozdr!

Edited by Klecor
Link to post
Share on other sites

Okazało się, że ICS robi orisowane pokrywy zamka do Galila (nr produktu ICS MG-35) - na razie widziałem tylko za granicą. Koszt pokrywy to ok. 30 usd w zależności od sklepu - z wysyłką można mieć już za ok. 130zł - 150zł. Prawdopodobnie pojawi się też u Mad Onionów - ale nie wiem w jakiej cenie.

 

Czekam aż dostaną ARMy i być może razem z ARMem uda mi się nabyć orisowaną pokrywę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Dokupiłem do swojego galila te oto magi http://www.taiwangun.com/magazynki/magazynki-aeg-mid-cap/metalowy-magazynek-mid-cap-na-125-kulek-do-serii-ak74-cm.html

(cymowskie do AK74)

Podpiłowałem i mag wchidzi bez żadnych luzów, wszystko cacy tylko, że wogule niechą podawać kulek. Nie wiem czym to jest spowodowane jeżeli hi-capy ICS od galila podają normalnie.

Czekam na jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Dobre pytanie. Jak miałem chwilę swojego galila ICS też próbowałem to odkręcić. Nie dałem rady, nie chciałem nic popsuć i sobie odpuściłem. Możesz to podgrzać nad kuchnią/zapalniczką etc. i próbować odkręcić. Jak po nagrzaniu nie da rady to nie mam pomysłu.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jednak da się, tylko cholernie mocno siedzi: )

Szkielet po 10 k kulek na m140- bez szwanku.

 

Pytanie: Czy komora w galilu jest identyczna jak w AK ? Nie znam się na tym, z zewnątrz wygląda na taką samą, ale być może ktoś kompetentny w tej kwestii jest.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Update w kwestii łoża. Do wszystkich którym przeszkadza luz. W ostrym galilu łoże ma sprężyny przez co trzyma się solidnie. W replikach KA i ICS sprężyn nie ma, chociaż KA ma idealne miejsca na te sprężyny.... W wersji drewnianej proponuję po prostu wywiercić otwory i zastosować patent taki jak na zdjęciu.

U mnie w KA komora jest taka sama jak w AK.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie ma tam obsad. W ostrym korpus jest frezowany a lufa wkręcana jak w AK 47. ICS ma korpus aluminiowy. Kolba jest aluminiowo stalowa. Zresztą miałem ICS'a i pisałem w tym temacie co jest stalowe a co nie.

a obsady lufy i ogona kolby? na komisie leży ics, podobno full steel, z ostrą kolba i łożem.

Bez zdjęć poszczególnych elementów mogę powiedzieć,ze wyglądają jak te ICSowe. By zamontować kolbę od galila jest sporo roboty w King armsie. W ICS widziałem. że ta kolba ma zupełnie inne wejście niż w palnym,

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jakby ktoś kiedyś chciał dorwać galila MRS (z oszynowanym łożem i pokrywą) to niech ma na uwadze, że te szyny wykonane są z plastiku. ICS to już przerabiał w swoich AK74 RAS.

Prośba do posiadaczy.

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie w jaki sposób jest mocowana lufa zewnętrzna w korpusie? Miałem galila ale takich szczegółów nie pamiętam.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...