Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Film z udziałem FIA i Blackwaters


Recommended Posts

Gratulacje i swietna robota, ale jezeli zostal trafiony w plecy z pocisku karabinowego, wogole jakiegokolwiek, to czemu upadl w kierunku przeciwnym do kierunku toru lotu pocisku ? :) Powinien upasc do przodu, a nie zwalic sie na plecy :)
Bzdura ;) Fizyka sie kłania. Gdyby było jak mówisz to strzelec sam by się przewracał przy strzale - 3. zasada dynamiki Newtona.

 

Ludzie "latający" i odwalający piruety przy trafieniu to Hollywood. W rzeczywistości ciało upada zależnie od oddziałujących na nie sił - prędkości, kierunku poruszania, aktualnego położenia środka ciężkości, ograniczenia ruchomości stawów itp. (Zakładając natychmiastowe odłączenie ośrodkowego układu nerwowego i zwiotczenie mięśni; jeśli to nie nastąpi dochodzi oddziaływanie kurczących się mięśni.)

Link to post
Share on other sites

Pociski nie przewracają, tylko wbijają się w ciało.

 

Odrzut na dwa metry po trafieniu, czy jakieś inne historie rodem z filmów to wytwór wyobraźni reżyserów. Owszem, zdarza się, że ktoś podskoczy, lub rzuci się do tyłu, ale to jest raczej traktowane jako odruch czy jakaś próba uniku.

 

Na youtubie był taki filmik, gdzie jeden gość do drugiego strzelił z przyłożenia z karabinu (w kamizelkę) i tamtego praktycznie to nie ruszyło.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Z pistoletu.

 

I to "nie ruszylo" dotyczy tylko bezposredniej reakcji fizycznej ciala, bo tak poza tym to to jest ciekawy material pogladowy do studiowania ran postrzalowych przez pancerz ;)

Link to post
Share on other sites

Czy ja woogle napisalem,ze cialo ma latac jak Voyager ze StarTreck'a ????

 

" W rzeczywistości ciało upada zależnie od oddziałujących na nie sił - prędkości, kierunku poruszania, aktualnego położenia środka ciężkości, ograniczenia ruchomości stawów itp. (Zakładając natychmiastowe odłączenie ośrodkowego układu nerwowego i zwiotczenie mięśni; jeśli to nie nastąpi dochodzi oddziaływanie kurczących się mięśni.) "

 

Tez to wzialem pod uwage piszac swoj poprzedni komentarz. Zwroc uwage, ze na filmie aktor ma wiecej szeju zawieszonego na klacie niz na plecach, a energia kinetyczna pocisku karabinowego nie jest taka sama jak energia kinetyczna pocisku pistoletowego ( pomijam naboje pistoletowe uzywane w stanach ). Wg mnie cialo powinno zwalic sie do przodu..

Link to post
Share on other sites

Kret, Viamortis - mówicie o dwóch różnych filmach.

 

Johny rany postrzałowe i balistyka zewnętrzna są trochę bardziej skomplikowane niż "widziałem filmik, on źle upadł" ;) Ja nie czuję się na siłach stwierdzić jak "powinien" upaść.

 

a energia kinetyczna pocisku karabinowego nie jest taka sama jak energia kinetyczna pocisku pistoletowego
A skąd wiesz, że został trafiony pociskiem karabinowym?
Link to post
Share on other sites

@ Viamortis - w przeciwienstwie do ciebie, ja matury u Giertycha nie zdawalem, ani nawet nie konczylem gimnazium..

 

@ Foka - i na tym punkcie rozmowy chcialbym zakonczyc wszelakie dysputy. Za malo wiadom a jedyne co pozostaje, to wiecej pytan niz odpowiedzi.

 

Bez wycieczek osobistych proszę [R]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...