Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Większy realizm.....


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Co do hi-capów to nie przyszło mi do głowy nawet żeby z nimi coś robić. Wszystkie nie przerobione magazynki(hi-capy też) działają ze spluwą ale karabin nie będzie przestawał strzelać gdy skończą się kulki.

 

 

To chyba może być odpowiedź... na początku trzeba przeładować i jazda....

Edited by szumitek
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mój pomysł na szybko:

 

Przeróbka magów polega na:

Nawierceniu dwóch małych otworków (we wkładce maga oczywiście), i zamontowania układu optycznego tj. np. białej diody LED oraz foto-rezystora lub foto-tranzystora ew. układ jak w myszkach kulkowych (zasada działania ta sama). Potem wyprowadzamy styki na wierzch magazynka.

 

Przeróbki w karabinie:

Osobiście poszedłbym trochę dalej, tj. złożył układ na atmelu (np. ATMega 8 ) który by odpowiadał za:

 

1) Wyżej pokazany system działania ( brak kulek w magu itd.)

2) Doprowadzanie tłoka zawsze do pozycji wyjściowej (coś jak systema revolution)

3) Sterowanie mosfetem w układzie AB

4) Sterowanie trybem ognia (wyrzucenie standardowej kostki stykowej i płytki selektora na rzecz jednego microswitcha)

5) Sterowanie diodami led technologi SMD w tłumiku płomienia (symulacja błysków ognia w nocy)

6) Można by się pokusić o prosty tester baterii.

 

Co do przeróbek typowo mechanicznych to:

 

1) W gnieździe magazynka montaż microswitcha, który potwierdzał by "klockowi" że w gnieździe jest magazynek (bądź inny sposób potwierdzenia tegoż faktu)

2) Wrzucenie do GB microswitcha zamiast w/w kostki stykowej.

3) To samo tyczy się selektora ognia.

4) Poprowadzenie przewodu do tłumika ognia (opcjonalnie)

 

Chyba tyle, ale możliwe że czegoś nie dopisałem bo to jest wymyślone tak szybko i nie do końca to przeanalizowałem.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

Takie coś kosztowało by pewnie ze 3 stówy+ przeróbka magazynków.

Ale jaki postęp w aegach. Co do symulacji błysków to było by fajne (w dzień też) ale gdyby byłby wymogi stosowania tego bo tak to po prostu straszne utrudnianie sobie życia ale jak wszyscy by to mieli to bardzo fajne.

Link to post
Share on other sites

300 zł to duża przesada.

 

Jedynym mankamentem może być sterowanie poprzez selektor ognia, ale jest to kwestia przyjrzenia się dokładniej co można tam upakować. Same przewody raczej się pomieszczą bo do zbierania informacji wystarczą sygnałówki (stare taśmy do np. HDD)

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

A czy twoje rozwiązanie również będzie realizowało w/w zadania ?

 

Co do układu, to dodatkowo można by dorzucić AUTO/BURST do wyboru za pomocą switcha na PCB. No i podstawa to wykorzystanie wszystkich typów ogniw do zasilania silnika, natomiast do zasilania układu starczy każda batka powyżej 5V, więc również można by się pokusić o złożenie małego pakieciku.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

Sorki nie moj komp i nie moj profil ;) ale fakt jest taki że im więcej elektroniki tym ludzie gorzej to odbierają, czasem tego nie rozumiem w końcu AEG ;). Co do mojgo rozwiązania może nie ma tylu fajerwerków ale na pewno dużo wprowadza i jest mniej skomplikowany. Wiadomo prostota idzie w parze z małą awaryjnością.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna opcja, która nie wymagała by ingerencji w magazynki co sprawia że montaż jest łatwiejszy a i adaptacja dodatkowych magów jest zbędna. A mianowicie można zamontować układ optyczny na wejściu do komory HU (mówię o komorze od M4/16 itd.), trzeba by tylko pomyśleć jak wyeliminować problem 3 kulek ale tutaj też już mam mały pomysł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...