Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka gumka hop up do l96a1 AGM


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witam, mam taki sam karabin. Rozbierałem go już x-razy. Gumka tam jest krótsza jak w standardowym Aeg'u. Szczerze to nie kombinowałem nic ze swoją bo nic się jej nie dzieje narazie. Myślę że wystarczyło by równiótko przyciąć tą od Aeg'a na odpowiedniej długości i po problemie. Nałożyć spowrotem na tą tulejkę, tulejkę z gumką na lufę, skręcić i gotowe. Ja dodatkowo owinąłem sobie zespół gumka-tulejka cieniutką taśmą izolacyjną. Może wydawać się smieszne ale odrazu po pierwszym strzale kulka poleciała ok10m dalej :-P

Edited by Artur_
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hmm w tej elce na lufe nie ma takiej ,,dziurki'' co tam wchodzi te ,,coś,, podkręcającego, te coś ,,podkręcające'' jest poza lufa więc ucięcie nie wchodzi w grę. Zwykła gumka ma później podkręcanie więc jedyne rozwiązanie jest ucięcie części tego plastiku co wciska te ,,coś podkręcającego'' i przyklejenie go trochę bardziej po lewej stronie ( tego czarnego plastiku co to wciska i odciska ). Bardzo kręcąc mam nadzieje że chociaż trochę wytłumaczyłem o co chodzi, jak coś mogę podesłać foty.

ps. z tą izolacją dobry pomysł, ale lepiej teflon zastosować :D

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

To jeżeli sprawdzisz to, przestrzelasz i podasz wyniki, to wtedy napisz, że się da, bo jeśli się nie da - wtedy takim postem możesz wprowadzić kogoś w błąd i ktoś może przez Ciebie stracić czas i pieniądze, a chyba byś tego nie chciał.

 

I weź pod uwagę, że ten wątek ma już ponad rok, a więc od tego momentu coś się mogło (ale nie musiało) zmienić.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A ja wam powiem tak, nie prawda że do tego karabinu nic sie nie da wsadzić innego oprócz sprężyny. można zmienić komorę na tą od bar'a i prawdopodobnie całą resztę (lufę, cylinder, tłok etc.)

 

Nowi, oni wprowadzają taki chaos...

 

Cylinder w barze (vsr) jest innej długości i średnicy niż w L96, a co za tym idzie ?

Różniące się wymiarami elementy wewnętrzne cylindra.

Link to post
Share on other sites

tak wiem, niepotrzebnie odgrzewam kotleta, ale: tak, miałem tego agm, i niestety pękł mi cylinder (hahaha). pamiętam też jego rozkręcanie i KOMORĘ bo to o niej mowa. nie miałem flaków bar w ręce więc nie wiem, natomiast przeglądając filmy ze strony youtube, natknąłem się na ten obrazujący rozbiórkę komory hop-up bar'a. i dlatego postanowiłem napisać, że coś jeszcze oprócz sprężyny można wsadzić tam do środka tj. komorę. napisałem wcześniej również że PRAWDOPODOBNIE resztę też. więc nie twierdze że tak jest rzeczywiście, sugerowałem się ową instrukcją, że skoro komora jest identiko więc reszta też CHYBA.

 

Więc nie potrzebnie spinacie się.

 

Masz coś do "nowych"? Ty nie zaczynałeś może niby, co? Od razu byłeś pro i wszystko wiedziałeś :D:D:D:D xD nie no żartuję :P

Link to post
Share on other sites

Aha, czyli tak naprawdę, to nawet komory od Bara nie włożyłeś, bo tylko widziałeś ją na filmiku i stwierdziłeś, że jest "chyba identyczna" więc "chyba wejdzie"?

 

Masz coś do "nowych"? Ty nie zaczynałeś może niby, co? Od razu byłeś pro i wszystko wiedziałeś :D:D:D:D xD nie no żartuję :P

Każdy kiedyś zaczynał i nie wiedzieliśmy wtedy niczego. Najważniejsze przy początkach z ASG jest to, żeby nie doradzać, jeśli samemu się nie wie. A z czasem, jak pojawiała się wiedza, czy to na skutek czytania, czy praktyki - wtedy pojawiało się doradzanie. Nie na odwrót.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie doradzam, po prostu jak większość próbuję coś wnieść do tematu, bo w przeciwieństwie do niektórych expertów miałem ten karabin i duuużo przy nim kombinowałem, a nie sugerowałem się wyłącznie tym co inni mówili. BTW:

 

komora od bar'a (fakt nie miałem jej i nie montowałem w agm)

 

tutaj są zdjęcia komory od mojego.

(to żółte to taśma izolacyjna)

komora

komora

 

Różnią się minimalnie szczegółami (miejscem na podtoczenie w lufie). Ale myślę że dla chcącego nic trudnego.

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Bullshit! To jest zestaw cylindra do warrioropodobnych

 

Cannot be used for MP001, VSR or BAR10.

 

002 to prawie to samo, co mp001, które z kolei jest luźnym nawiązaniem do VSR.

Jeśli w ogóle dałoby się to dopasować, to byłby konieczny Zero Trigger.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Tak w gwoli ścisłości, mp002 to mp001 w innym łożu. A ty majster "dla chcącego nic trudnego" może podasz średnice lufy tej całej fantazji na temat l96. Miałem okazję to widzieć i tam była dość wąska lufa zew, i za cholere nie wsadzisz tam komory z BAR'a, który ma komorę o średnicy bodajże 28mm.

Edited by 50zyt
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Gumkę można wykorzystać od AEGa. To znaczy ja dziś założyłem starą niepotrzebną gumkę Hop-Up od Boyi M4. Przyciosałem ją na odpowiednią długość, założyłem na stary plastik trzymający gumkę i zaizolowałem wszystko taśmą teflonową. Trzeba jednak pamiętać o jednym, stara gumka z przodu ma wewnętrzny kołnierz który jest twardy. Mi po kilku pierwszych przeładowaniach gumka od AEG się podwinęła. Po delikatnych poprawkach jest na razie ok a wystrzelałem około 3 magazynków. Aha i jeszcze jedna sprawa, musiałem pod "naciskacz" od HU podkleić kawałek gumki po za słabo podkręcał mi kulki. Po uszczelnieniu całości, w tym głowicy cylindra nową uszczelką zaczęło to trochę lepiej strzelać choć do prawdziwych snajperek dalej temu niż od Ziemi do Księżyca.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...