Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nieszczelność: Komora HU K.A. + stalowy szkielet GFC + b.u. guarder


Recommended Posts

Witam

 

Mam ogromne nieszczelności i Zacinki po włożeniu do G&P(wersja z początku 2008) takich części:

1. szkielet stalowy GFC

2. bore up guardera M16

3. Zębatki promyka max torque

4. komora hu king arms

5. gumka hu systema

6. lufa precyzyjna systema

7. sprężyna Deepfire M130

 

Najpierw okazało się, że dysza zbyt płytko wchodziła do komory hu. Zmieniłem popychacz i zeszlifowałem go tak, aby dysza wchodził głębiej w komorę. Po szlifie boku, popychacz chodzi luźno po skręceniu gb. Widać, że dysza wysunięta maksymalnie, opiera się o kołnierz gumki hu i po dociśnięciu komory, minimalnie jest dopychana do wnętrz gb.

Dysza guarder wykazuje minimalną nieszczelność.

 

I. Strzały na zestawie: komora hu king arms + gumka hu systema + lufa precyzyjna systema i docisku standardową sprężynką dały od 75 do 200 fps. Czasem zacinka w miejscu kołnierza gumki. Dysza nie była w stanie jej wybić.

II. Strzały na zestawie + komora hu king arms + gumka hu systema + lufa precyzyjna systema i docisku mocną sprężyną z najnowszych G&P, lub uszczelek nawiniętych na lufę(w obu przypadkach M’ka zamykana z dopychaniem) dały od 75 do 200 fps. Niemal od razu zacinka w miejscu kołnierza gumki. Dysza nie była w stanie jej wybić.

III. Strzały na zestawie + komora hu G&P(nowy typ) + gumka hu czerwony MadBull + lufa precyzyjna prometheus300mm i docisku mocną sprężyną z najnowszych G&P (M’ka zamykana z dopychaniem) dały od 440 do 485 fps. Widzę że dysza raczej nie jest zbyt krótka.

IV. Spróbowałem G&P(stock z najnowszej serji + M120) Strzały na zestawie + komora hu king arms + gumka hu systema + lufa precyzyjna systema i docisku mocną sprężyną z najnowszych G&P(M’ka zamykana z dopychaniem) dały od 360 do 425 fps. Wydaje mi się, że dysza słabo dociska kołnierz gumki, stąd nieszczelność i wahania mocy. Na tym zestawie, 425fps to więcej niż oczekiwałem.

V. W komorze HU od KA zmieniłem gumkę na przeźroczystego guardera. Komora była dopychana do gb jedną ze sprężyn. Nowy gb dał od 440 do 525fps. Po podparciu komory hu uszczelkami i zamknięciu M’ki na maksymalny dopych, wyszło od 75 do 200 fps. Niemal od razu zacinka w miejscu kołnierza gumki. Dysza nie była w stanie jej wybić.

VI. Na stockowym G&P wyszło jak przy próbie VI.

 

Zauważyłem, że gdy wrzucę kulkę do komory i uderzę wyciorem w szczelinę pomiędzy kulką a górną ścianką komory, to kulka się blokuje na krawędzi lufy. Trzeba wtedy użyć dużo więcej siły niż normalnie, żeby przepchnąć ją przez kołnierz.

 

Do głowy przychodzą mi tylko takie pomysły:

1. Kupić dysze Deepfire M4 i M16. Może problem leży w kształcie końcówki dyszy.

2. Kupić nową uszczelkę do dyszy guarder’a, ale to i tak niczego nie zmieni.

3. Wymienić gumkę na taką z małym kołnierzem. Tylko, jaka taki ma? Wyczytałem gdzieś, że G&G może poradzić.

4. Wymienić komorę hu na Systemę. Może się lepiej spasuje z lufą systemy.

 

Proszę o porady

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że gdy wrzucę kulkę do komory i uderzę wyciorem w szczelinę pomiędzy kulką a górną ścianką komory, to kulka się blokuje na krawędzi lufy. Trzeba wtedy użyć dużo więcej siły niż normalnie, żeby przepchnąć ją przez kołnierz.

 

Ewidentnie bije po oczach, że źle wkładasz gumę z lufą do komory. Jaka krawędź lufy? Toż to tam praktycznie kołnierz gumki nie powinien wystawać, co dopiero lufa.

 

 

Do głowy przychodzą mi tylko takie pomysły:

1. Źle składasz zespół lufy/komory

2. Źle składasz zespół lufy/komory

3. Źle składasz zespół lufy/komory

4. Nie wiesz, że większy docisk dyszy do kołnierza gumki wcale nie zwiększy szczelności (tudzież piłowanie czoła popychacza/dłuższa dysza i opóźniacz popychacza/wypychanie lufy z gumą aż pod wlot kul do komory). Co innego stabilność komory względem szkieletu - czyli siła docisku komory do szkieletu, a co innego dyszy do kołnierza.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że dobrze składam, choć złożyłem dopiero 4 takie zespoły z powodzeniem.

Nie jestem pewien, czy dobrze mnie zrozumiałeś. Gdy zaglądam do komory od strony, z której wchodzi dysza, zaraz za miejscem, którym wchodzą kulki, widzę cienką warstwę gumy, okalającą komorę a raczej koniec lufy. Rozumiem, że jest to kołnierz widoczny od wewnątrz. Zaraz za widocznym kołnierzem zaczyna się lufa, która jest węższa niż część komory hu, o którą się opiera poprzez kołnierz gumki. Toteż, jeśli kulkę, która została złapana przez kołnierz, zepchniemy bardziej w bok, to zahaczy o krawędź lufy i się przyblokuje.

Taką mam teorię, ale może się mylę.

 

Rozumiem, że powinienem skrócić dyszę i/lub cofnąć lufę i gumkę w komorze?

Edited by Apluto
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za zamieszanie, ale nie mam teraz aparatu pod ręką.

Oczywiście krawędź lufy pokrywa się ze światłem kołnierza. Światło kołnierza ma nieznacznie mniejszą średnicę, niż światło lufy. Jest tak samo, jak w dwóch innych moich komorach hu do M’ki.

Co do moich uwag dotyczących Zacinki, to polega to na tym, że jak się popchnie kulkę pod kontem, to ona przyciśnięta do przeciwległej strony, przejdzie w tym miejscu przez kołnierz i oprze się o krawędź lufy. Od strony, z której została popchnięta, nadal trzyma ją kołnierz.

W tym momencie trzeba włożyć więcej siły żeby ją przepchnąć.

Taki sam efekt występuje na starej i nowej komorze hu G&P, z innymi lufami, ale jest znacznie mniej odczuwalny.

 

Stąd mój wniosek, że może dysza uderza w gumkę pod kątem. Bez magazynka widać i słychać w komorze hu, że dysza uderza w złapaną kulkę, ale nie jest w stanie jej przepchnąć. Całe powietrze ucieka przez wlot kulek a po jego zatkaniu palcem, słychać głuchy odgłos jak przy zacince, ale kulki i tak nie wybija.

 

Tego problemu nie ma na nowym G&P ze standardową dyszą. Pomijając wahania fps.

Link to post
Share on other sites

Światło lufy? Światło kołnierza? Świetlnie... Jeśli dobrze zrozumiałem te twoje wypociny, to dalej twierdzę, że źle składasz komorę. Piszesz i piszesz, jak narazie nikt kto wypowiadał się w tym temacie nie do końca rozumie o co ci chodzi. Więc... nawet jak nie możesz, to zrób i daj to zdjęcie :-P/

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Czy mi się zdaje, czy dysza na ostatnim zdjęciu faktycznie jest jakaś krzywa?

Link to post
Share on other sites

Co do sfazowania lufy.

Lufa systemy jest sfazowana minimalnie. Znacznie mniej niż lufa stock’owa G&P i Prometheus. Wolałbym ich wszystkich nie wyciągać z komór, na sesję zdjęciową.

Jeśli ktoś widział takie lufy, to może wie, czy znaczna różnica w wielkości fazy(niemal dwukrotna) jest normalna. Jeśli nie, to powyciągam je i zrobię zdjęcia.

 

Gogin,

wiem, że jestem w czarnej dupie i nie wiem, jak z niej wyleźć. Nie musisz mi o tym przypominać. Dysza jest wypychana do góry, jeszcze zanim popychacz dotknie czoła szkieletu, więc nie może to być spowodowane szlifowaniem czoła popychacza. Ze szkieletem było więcej problemów, dla tego myślę, że może to być jego wina.

W tej sytuacji proszę o propozycje, jak sobie z tym poradzić.

Przychodzi mi do głowy wymiana dyszy, wymiana popychacz, wymiana komory hu i w ostateczności wymiana szkieletu. Póki się wszystko nie spasuje.

Link to post
Share on other sites

Co do sfazowania lufy.

Lufa systemy jest sfazowana minimalnie. Znacznie mniej niż lufa stock’owa G&P i Prometheus. Wolałbym ich wszystkich nie wyciągać z komór, na sesję zdjęciową.

Jeśli ktoś widział takie lufy, to może wie, czy znaczna różnica w wielkości fazy(niemal dwukrotna) jest normalna. Jeśli nie, to powyciągam je i zrobię zdjęcia.

 

Szukasz problemu tam gdzie go nie ma - sporo osób ma prec rury Systemy i jakoś nie mają problemów takiej natury jak Twój. Sam niejedną rurę Systemy zakładałem, wiem jak wyglądają fazy na obu jej końcach - fakt, małe, ale wystarczające, w końcu kula się zatrzymuje, a przynajmniej powinna na kołnierzu gumki. Nie zaobserwowałem nigdy osobiście by przez tą mała fazę na lufce Systemki, by to przeszkadzało, ale to nie znaczy, że jesteś w błędzie. Może po prostu nie widzisz innej rzeczy, a może ją widzisz i wydaje Ci się ona normalna, a psuje efekt końcowy...

Link to post
Share on other sites

Sam mam podobne modyfikacje czyli

-Szkielet Stalowy GFC

-Komore HU K.A.

-Borka mam od PJ

-Dysze niestety także

-Gumka systemy czarna

-Spring Guardera Sp150

-prec lufke mam Mad bull'a black python 610

 

Powinienem miec jakieś 540-550fps ale mam stabilne 518-530fps (na 10 stałów na chrono pokazało 6 na 524fps)

 

Wydaje mi sie że w moim przypadku to wina gumki która sie już zerwała... którą zamieżam wymienic na czerwoną prometheusa... Co do samych komór KA to z tego co wiem są strasznie szczelne ale wystarczy jeden mały błąd w ich założeniu i leci 50-70fps...

 

P.S z tego co mi wiadomo gumka madbull'a jest beznadziejna

Edited by haldir15
Link to post
Share on other sites

Kupujecie markowe, typu stalowe szkielety, komory KA, gumy Systemy, ale na Borapie to można już przyoszczędzić i wziąć P&J - śmiechu warte troszkę :-F. Masz tu swoje stabilne "518-530fps", tak stabilne, że rozrzut 12 fps.

 

Na uszczelnionym i poprawnie działającym BU ta lufa powinna być obsługiwana, na standardowym cylindrze 0 dopiero bym miał mocne wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Borka jut takiego miałem na stocku, a po co mam zamieniać jak to borek

w przyszłości na pewno zmienię na systemy :) to według Ciebie przeskok 12fps do dużo?? zresztą napisałem że 6-10 strzałów pokazywało 524fps'y

Pozatym czy ja napisałem ,że cokolwiek kupiłem??

 

Silnik też mam PJ :P (Niestety) ale to nie znaczy że będzie tkwić tam wiecznie....

 

Racja 650mm sorki

Edited by haldir15
Link to post
Share on other sites

A tyle tematów było o tych komorach, są nic nie warte i bywają ogromne problemy z tym żeby działały. W porównaniu do zwykłej komory np. P&J mierzone na tych samych replikach nie było absolutnie żadnej różnicy, kompletnie żadnej. Niektórym te komory hulają niektórym nie i to zależy od tego czy masz prosty korpus, czy komora równo styka się z szkieletem GB. Jest masa zależności. Z tą komora albo ma się problemy albo nie.

Wszystko jest ok tylko lufe masz za długą jak na ten rozmiar cylindra.

Ramiel skąd takie w ogóle przypuszczenia że lufa jest za długa co? Skoro jesteś na wmasg to rusz swoje leniwe 4 litery i poszukaj tematu o typach cylindra a nie głosisz tutaj jakieś herezje!

Sam mam podobne modyfikacje czyli

-Szkielet Stalowy GFC

-Komore HU K.A.

-Borka mam od PJ

-Dysze niestety także

-Gumka systemy czarna

-Spring Guardera Sp150

-prec lufke mam Mad bull'a black python 610

 

Powinienem miec jakieś 540-550fps ale mam stabilne 518-530fps (na 10 stałów na chrono pokazało 6 na 524fps)

 

Wydaje mi sie że w moim przypadku to wina gumki która sie już zerwała... którą zamieżam wymienic na czerwoną prometheusa... Co do samych komór KA to z tego co wiem są strasznie szczelne ale wystarczy jeden mały błąd w ich założeniu i leci 50-70fps...

 

P.S z tego co mi wiadomo gumka madbull'a jest beznadziejna

Powinieneś? To na oko mierzysz? Suuuuper. Pochwal się jak osiągnąłeś kolejny poziom wtajemniczenia.

Jeszcze określ się jak to jest że te komory są strasznie szczelne? Przez o'ringi które w gruncie rzeczy są po nic? Efekt super szczelności można osiągnąć na dowolnej komorze przez poprawne zamontowanie lufy z gumką HU bądź wydatku 2zł na taśmę teflonową i będzie ten sam efekt co w komorach firm: G&G G&P P&J KA ARES etc.

Szukasz problemu tam gdzie go nie ma - sporo osób ma prec rury Systemy i jakoś nie mają problemów takiej natury jak Twój. Sam niejedną rurę Systemy zakładałem, wiem jak wyglądają fazy na obu jej końcach - fakt, małe, ale wystarczające, w końcu kula się zatrzymuje, a przynajmniej powinna na kołnierzu gumki. Nie zaobserwowałem nigdy osobiście by przez tą mała fazę na lufce Systemki, by to przeszkadzało, ale to nie znaczy, że jesteś w błędzie. Może po prostu nie widzisz innej rzeczy, a może ją widzisz i wydaje Ci się ona normalna, a psuje efekt końcowy...
To że ty nie widziałeś tzn. że takie coś nie występuje i nie ma prawa bytu? W każdy razie bądź co bądź, taki przypadek miałem że lufa miała krzywą fazę, jednak szlifierka modelarska załatwiła sprawę. OT na lufie systemy nie byłem w stanie osiągnąć takiego skupienia na 40 metrach co na stock G&G ;)

Był bym zapomniał, docisk komory do korpusu był ujęty w 3 albo 4 tematach na forum, poszukaj, znajdziesz będziesz szczęśliwy ;)

Link to post
Share on other sites

"Powienienem" pisałem w kontekscie nie dlatego że jestem święcie przekonany mieżąc sprężyne, patrząc na komore i liżąc gumke hu, co drugich śrubek przykręconych po lewej i po proawej stronie i modlenia sie na cmentarzu w piątą pełnie od zamontowania tego w Body i dodatkowo okładając sie pokrzywami, tylko dlatego ,że np. na asgshop w customguns przy podobnych modyfikacjach i przy komoże KA mają te 540-550 fps

 

Co do komory KA a PJ to powiem Ci że mój karabin w stocku miał tą a nie inną komore... rewelacji nie było... pokazywało 410-430fps, a po zamontowniu komory i precki madbula pokazywało na chrono przy tym samym springu 460-470fps zdziwko co?? i tak wogóle to używałeś tej komory??

 

P.S. chcesz to cie zapisze do jakiejś sekty a może będziesz mógł rzucac czary na szczelnosc komory...

Edited by haldir15
Link to post
Share on other sites

Tak po zamontowaniu precki dostałeś przyrost mocy, no "zdziwko" :F

Ledwie dowidział się jak rozebrać karabin i już będzie wszystkich pouczał, poczytaj sobie te forum, może zmądrzejesz albo zgłupiejesz, chodź te drugie masz już za sobą więc nie powinno być problemów.

Co do ASGshopu to zadzwoń zapytaj się serwisanta co myśli o tych komorach... po dłuższej rozmowie którą opisałem w jednym z tematów tez może byś się czegoś dowiedział. Skoro ta komora Tobie działa, super, w Moim M15A2 CA nie chciała działać i była to wina body.

Link to post
Share on other sites

Może byś troche zluzował... Nie chciałe Cię obrazic, choc teraz mnie korci żeby Ci... zresztą nieważne :P Te forum ciągle złazi na psy ledwo coś napiszesz to Cie zjadą że jesteś laps i niepoprawnie tzymasz śrubokręt "Bo ja to już robie od cho cho lat i napewno robie to lepiej niż Ty" Marcinek podał byś mi jakiegoś linka w miejsce na tym forum gdzie moge sobie popisac o swoich żąlach?? może będę miał więcej postów od Ciebie...

 

Wypowie sie ktoś może co ze szczelnością u nich w podobnym systemie części??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...