Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam tego colta tercela ale z allegro,działa jak należy, blow back mocny bo zamek lekki ,spasowanie troche gorzej:zamek lata roche na boki i przód i tył (po przeładowaniu luz zamka przód i tył znika) 1 nabicie gazem magazynka starcza na około 25 BB czasem wiecej czasem mniej ,ale cały mag na jednym solidnym nabiciu gazem wystrzeli te 26 kulek.

 

Ja mam wersje bez oznaczeń na zamku wiec jak na krakmanie sprzedają wersje z oznaczeniami na zamku i korpusie to ja polecam jak najbardziej.

 

I z Tąd pytanie czy ktoś już miał wersje z krakamana (nie z allegro) niech sie wypowie bo cena kusi ...

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Właśnie dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem M1911 firmy [TERCEL] :-P

Replikę kupiłem w sklepie stacjonarnym taiwanguna , w cenie 219 zł.

I szczerze powiem że jestem naprawdę zaskoczony jakością wykonania oraz co chyba ważniejsze kulturą pracy jakby nie patrzeć chińskiego wynalazku.

Jako posiadacz wcześniejszych wersji chińskiego colta produkowanych pod szyldem bell'a przyzwyczaiłem się do nie najlepszej pracy zaworów , gubienia gazu już przy napełnianiu i małej wydajności, mój bell z trudem oddawał 15 strzałów na jednym magazynku. M1911 tercela wystrzelił 31 ,co wydaje mi się świetnym wynikiem.

Celność zadowalająca jak na broń boczną , nawet bez jakiejkolwiek ingerencji w hop-up.

Spasowanie elementów jest w moim egzemplarzu na wysokim poziomie, zamek siedzi bardzo sztywno, trochę straszy lufa wewnętrzna po odciągnięciu zamka do tyłu, pistolecik nie świeci się , fakturą przypomina markowe produkty.

Jak widać replika posiada oznaczenia (za to oczywiście wielki +) , trochę dziwne bo na stronie sklepu pistolet oznaczeń nie posiada.

Wraz z repliką otrzymujemy wycior , zestaw zapasowych uszczelek i trochę kuleczek.

W sklepie sprawdziliśmy kwestie kompatybilności pistoletu z magazynkami firmy bell i niestety nie pasują, wydaje się że jest to kwestia blokady magazynka i po drobnej ingerencji w magazynek będą śmigać.

Świetna replika za rozsądne pieniądze ;-)

Ode mnie tyle

 

p2011091537.th.jpg

 

p201109153701.th.jpg

 

p2011091538.th.jpg

 

p201109153801.th.jpg

 

p201109153802.th.jpg

 

p2011091539.th.jpg

 

p201109153901.th.jpg

 

p201109153902.th.jpg

 

p2011091540.th.jpg

 

p2011091541.th.jpg

 

p201109154101.th.jpg

Edited by Mr Willson
Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa z tymi oznaczeniami Colta z Taiwangun.com; na stronie pistolet ma 'goły' zamek, bez żadnych napisów, wysłałem zapytanie co do obecności oznaczeń, odpowiedzieli że produkt wygląda tak jak na zdjęciach. Mr Willson pisze że jego Colt z taiwanguna ma oznaczenia, więc...

Link to post
Share on other sites

mag1w.jpg

mag2o.jpg

mag4a.jpgmag5.jpg

 

Tutaj macie porównanie magazynków bella i tercela, generalnie wydają się być takie same.

Zwrócić uwagę trzeba na ostatnie 2 zdjęcia , ostatnie zdjęcie to mag bella i krawędź nad zaworem jest jest inna niż w przypadku tercela (zdjęcie wcześniej). Spiłowanie krawędzi w bellu zlikwiduje problem braku kompatybilności z tercelem.

Oznaczenia jak już wspomniałem i co widać na zdjęciach tercel posiada.

Bezpieczniki działają tak jak w oryginale.

Zasięg repliki taki jak każdego innego gaziaka z 280 fps , 20 metrów pewniak a na 30 może coś się uda trafić.

Edited by Mr Willson
Link to post
Share on other sites

Właśnie doszedł do mnie Tercel. Pistolet zachwyca od początku- 215zł za taką giwere!

Większy opis postaram się dać jutro albo w sobotę. Pistolet ma dosyć mocnego blow backa i jak w oryginalne- przed strzelaniem należy napiąć kurek własnoręcznie. Ogólne wrażenie: 5+. Jest dosyć ciężki, masywny, wszystko spasowane, nic nie telepie (lufa MINIMALNIE 1mm max). Jedynie gdzie w moim widać ślad produkcyjny to spód kurka; widać lekko zaznaczone miejsce zgrzewania czy prasowania (lub jakkolwiek to łączą).

Pistolet posiada oczywiście bezpiecznik w uchwycie :D. Niestety nie jestem przyzwyczajony do Coltów i pistolet się trzyma nieco inaczej niż taką berette 92F, jest o wiele smuklejszy być może jest to spowodowane tym, że to mój pierwszy pistolet z serii 1911.

Na jednym pełnym nabiciu wystrzeliłem 41 strzałów do tarczy w temp. pokojowej 20/21 stopni. Pistolet ogólnie sprawia wrażenie świetnej kopii a dodatkowo ryżowcy pokwapili się, aby zrobić kopię znaku markowego tokyo marui (TOKTO MARUI MADE IN JAPAN) :wink:

Szerszy zapis z zastosowania bojowego powinienem sporządzić w niedziele ale jest na to 50% szans bo temperatura jest dosyć niska.

EDIT: Pistolet posiada oznaczenia oryginału

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

Serio jest takiej dobrej jakości? To metal czy shitmetal? Da radę przerobić spust na taki jak jest w MEU (ten z otworami)? Czy oprócz okładzin wszystko 100% metal? I czy warto dołożyć 40 PLN i kupić używanego Glocka KSC zamiast tego Colta? Korpus jest malowany czy pokryty jakoś galwanicznie ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...