Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, problem jest następujący:

Przy napełnieniu gazem magazynka "na full" słychać jak z dolnego zaworka ulatnia się przez chwilkę gaz. Odkręciłem zaworek, uszczelka była sucha jaki pieprz. Przesmarowałem ją sprayem silikonowym po czym dokręciłem porządnie. Problem nie zniknał ale po maksymalnym napełnieniu udało się oddać 33 strzały i to w nie tak znowu wysokiej temperaturze.Wcześniej zanim sprawdziłem i przesmarowałem zaworek napełniłem raz maga i zostawiłem na noc. Rano udało się oddać ledwie 5 strzałów. Powinienem się tym przejąć i zgłosić reklamację? dziś znów napełnię go na noc żeby sprawdzić czy po tym jak sprawdziłem zaworek jest ok. To mój pierwszy gaziak i niezbyt znam ich "uroki" więc liczę na wasze sugestie.

Edited by Rosomak
Link to post
Share on other sites

Magazynek puszcza gaz, nie wiesz gdzie? napełnij wsadź pod wodę.

Kup nową butlę z GG bo najwidoczniej w tej starej już nie ma zbyt wiele gazu i proszę nie pisać do mnie jakiś dziwnych pytań nieścisłych, można przecież podać link do tematu.

 

Z posta bardzo łatwo wywnioskować że chodziło mi o dolny zawór. To że ktoś ma z tym problemy to inna sprawa a z usterką już się uporałem. Poza tym butla była nowa...

Link to post
Share on other sites
Kup nową butlę z GG bo najwidoczniej w tej starej już nie ma zbyt wiele gazu
Proponuję zapoznać się z podręcznikiem do fizyki bo już któryś raz widze na forum taką głupotę. Powtórzę więc jeszcze raz: ilość gazu w butli, o ile tylko jest nawet minimalna ilość gazu skroplonego, niema najmniejszego wpływu na jego ciśnienie a co za tym idzie na to na ile strzałów wystarczy jedno nabicie. To znaczy: 1/5 butli gazu i pełna butla gazu- zero różnicy.
Link to post
Share on other sites

Że tak zapytam..w jaki sposób problem rozwiązałeś?

Dolny zaworek jest skręcany z dwóch części i jak się okazało nawet nie był do końca skręcony. O suchych jak pieprz uszczelkach już nie wspomnę. Profilaktycznie posmarowałem wszystkie uszczelki smarem silikonowym (tak, smarem a nie sprayem). Gaz zaraz po napełnieniu już nie ucieka i jak zostawiłem na noc napełniony magazynek to rano udało mi się oddać 40 wystrzałów a to nawet więcej niż normalnie :-P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Proponuję zapoznać się z podręcznikiem do fizyki bo już któryś raz widze na forum taką głupotę. Powtórzę więc jeszcze raz: ilość gazu w butli, o ile tylko jest nawet minimalna ilość gazu skroplonego, niema najmniejszego wpływu na jego ciśnienie a co za tym idzie na to na ile strzałów wystarczy jedno nabicie. To znaczy: 1/5 butli gazu i pełna butla gazu- zero różnicy.

Problem nie zniknał ale po maksymalnym napełnieniu udało się oddać 33 strzały i to w nie tak znowu wysokiej temperaturze.Wcześniej zanim sprawdziłem i przesmarowałem zaworek napełniłem raz maga i zostawiłem na noc. Rano udało się oddać ledwie 5 strzałów.

Jeśli oddaje za mało strzałów tzn. że ma mało gazu w butli I NIC NIE PISAŁEM O CIŚNIENIU! Więc skończ swoje wywody i dopisywanie do cudzych słów swoich nawiązek bo staje się to lekko żałosne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...