Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grawerowanie oznaczeń na body


Recommended Posts

Witam, ostatnio przy okazji oddania do grawerowania napisu na srebrnym pierścionku miałem okazję zapoznac się z ofertą grawernika. Taki pracownik potrafi wygrawerować praktycznie wszystko i wszędzie, np na wew. stronie pierścionka ze złota, srebra czy tytanu. Do dyspozycji mają precyzyjnie laserowe maszyny do grawerowania trudnych wzorów jak i bardziej manualne. I tu zrodził się mój pomysł- Czy jeśli oddać by zwykły metalowy korpus, wykonać i dostarczyć projekt to czy nie byłoby to bardziej opłacalne niż kupowanie korpusu za 500zł?

za same napisy w korpusie który jest z dość "miękkiego" metalu bez skomplikowanych znaków nie policzyliby za to więcej niż 100zł za robotę...

Czy ktoś już wpadł na podobny pomysł albo się już z tym spotkał?

Link to post
Share on other sites

Liczą sobie za ilość, czy projekt jest skomplikowany, np. więcej policza za wycigrawerowanie loga usmc na body niż za same literki, biorą też pod uwagę twardość materiału co tu nie jest problemem bo w porównaniu z tytanem body repliki z aluminium jest miekkie i łatwe do obróbki:), obenie jestem na etapie tworzenia projektu ale będą to zapewne oznaczenia takie same jak w m16 od G&P z oznaczeniami oryginalnymi USMC :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

najlepiej żeby były to zdjęcia dobrej jakości i dużej rodzielczości przedstawiające oznaczenia np na oryginale, technik który później to będzie robił dopasuje sobie czcionkę i wszystko wymienierzy jak ma to wyglądać na korpusie. Najlepiej pojechac tam osobiście, wtedy wszystko można wyjaśnić na tip top :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Posiada ktoś rysunki techniczne wymiarów i umiejscowienia oznaczeń na korpusie H&K 416. Pytam ponieważ kupiłem sam korpus bez oznaczeń. Podejrzewam, że nie ma oznaczeń dostępnych w internecie, rozmieszczonych na rysunkach technicznych. Miło by było, jak ktoś by pomógł, np. mierząc na replice HK z VFC odległości szerokości wysokości, oznaczeń i zapodał je jakoś na forum. Zapewne każdemu to pomoże.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...