Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P&J M4 RIS nowa komora,gumka ,lufa -problem


Recommended Posts

Po próbach z hopkiem i wystrzeleniu około 400 kulek G&G zauważyłem że

na semi kulki lecą tak jak powinny a na auto nie zależnie od długości serii po

puszczeniu spustu zawsze się wykula jedna kulka .Czy to może być wina taka

że mag poda kulkę w momencie kiedy dysza jest cofnięta jak puszczamy spust ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po próbach z hopkiem i wystrzeleniu około 400 kulek G&G zauważyłem że

na semi kulki lecą tak jak powinny a na auto nie zależnie od długości serii po

puszczeniu spustu zawsze się wykula jedna kulka .Czy to może być wina taka

że mag poda kulkę w momencie kiedy dysza jest cofnięta jak puszczamy spust ?

 

Kulka zawsze jest podawana gdy dysza jest cofnięta - kule w tym momencie trzyma kołnierz gumy z którym uszczelnia się dysza podczas strzału. Gdy jeden pełny cykl w GB się skończy to teoretycznie dysza powinna być w przednim położeniu, uszczelniona wciąż z gumą, jednak siłą bezwładności, resztkami prądu z tego cyklu zębata tłokowa łapie za ostatni ząb tłoka i troszkę go cofa, razem z popychaczem. Tak to wygląda, a że kula się wytacza z lufy to źle założona guma.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Ja już nie mogę z tymi gumkami :( .Za każdym razem staram robić to w spokoju

i powoli aby nie popełnić błędu ale na prawdę nie mam pojęcia jak można ją źle założyć.

Jeszcze trochę się pomęczę a jak nie to pogadamy Gogin na pw :)

Link to post
Share on other sites

Tak czytam i czytam i sam już nien wiem co może tam być,ale może odlew komory ma jakąś wade, że to KA to nie znaczy że nie może wadliwa się trafić.

 

Ja po zakupie własnie KA musiałem delikatnie poprawić okienko gdzie gumka się wypycha. Poza tym zakładając lufe z gumką do komory KA miałem wrażenie że jest ciaśniejsza niz inne komory,ale to tak na marginesie.

Edited by Sebi_S
Link to post
Share on other sites

Mam Vril na myśli, że kombinuj z tymi gumkami co masz mimo, ze nie wróżę powodzenia. A jak już będziesz miał dość to załóż zieloną gumkę G&G, z którą takich problemów nie widziałem.

 

Mogę się pod tym podpisać, zielona guma Guay Guay to chyba najlepsza obecna guma na rynku (Systema zeszła na psy, a Guarder zawsze gdzieś tam w jej cieniu był). Jeszcze nadzieję pokładam w gumach ARES'a, zacne są, ale nie wiem jak z ich żywotnością na większych przebiegach po xx tys. kulasów.

Link to post
Share on other sites

Dobra panowie dzięki wielkie za wskazówki :) .Trza będzie za inwestować też w

gumkę G&G tak na zapas dlatego że dziś i tu uwaga !!!! założyłem niebieską

Madbulla i uwaga ta-da :) działa !!!! by najmniej tak mi się wydaje .

Nie strzela podwójnie nic nie zostaje w lufie i się kulka nie wytacza :)

Hopek też działa :)

 

 

Mam jeszcze jedną prośbę skoro nareszcie jakoś zaczeło wszystko działać to proszę

powiedźcie jak jest z zasięgiem i skupieniem kulek na danej odległości od celu .Nie należę jeszcze do żadnego teamu i nie mam porównania z innymi replikami .

 

Chodzi mi o to np: na jaką odległość będę miał maksymalną celność np w sylwetkę

na jaką odległość powiedzmy w wiadro :) a na jaką w puszkę od piwa .

 

Powiedzmy niech to nie będzie 10/10 strzałów ale powiedzmy 7/10 celnych

uwzględniając moje umiejętności strzeleckie :) i brak wiatru.

Link to post
Share on other sites

Zależy ile masz efpeesów, przy 400-450fps, zakładając:

*suchą, czystą i dobrą jakościowo gumkę HU

*suchą i czystą lufę

*niezniszczony dystanser

*rozrzut FPS max. 15-20 fps (czyli chociaż średnia szczelność)

*dobre jakościowo i markowe kule - do tej prędkości i dobrej gumy to 0,25 G&G

 

Te 60-65m będzie, przy spełnionych wszystkich warunkach, ale to i tak się sprawdza dla każdej repliki oddzielnie. Ogólnie i po krótce to nie licz, że będziesz wsadzał headshoty przy każdym strzale z 50m, a przed kulkami przeciwnika będziesz robił matrixy - czyli miłej pierwszej strzelanki :-P.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Gogin za życzenia

Zaraz zaraz to repliki ASG z tego co sugerujesz są aż tak celne :)

To co ja zauważyłem dzisiaj przy strzelaniu na podwórku kulki G&G 0,35 g ,odległości mierzone.

Cel na odległości 20m powiedzmy tarcza o średnicy 40cm ,posiew kulek na tej tarczy

o średnicy powiedzmy 20cm .Tak sam tarcza na odległości 40 m kulki nie trafiają

lub co któraś ale odchył od tej tarczy po pół metra w każdą strone .

Wyniki te był na ustawionym hopku na "0" .

Zobaczymy jak trochę popróbuje z podkręcaniem hopka ale czy to pomoże .

Ogólnie zauważyłem że kulki po 40 m szybko opadają i pod koniec tego lotu rozchodzą się na boki górę lub dół.Przy zbyt mocno podkręconym hopkim strasznie kierują się w górę.

Link to post
Share on other sites

Złośliwce :) ;)

 

Dziś nie miałem czasu ale jutro porobię testy .

A tak z ciekawości oraz z jakim nastawieniem na te jutrzejsze strzelanie mam się nastawić to proszę powiedźcie na tych 40 m to w jaki cel (przykład) lub jakie skupienie

,posiew kulek powinienem mieć :)

Edited by VRil
Link to post
Share on other sites

Dobra możecie mnie opierniczać :)

 

Zrebiłem mały test kartka A3 dystans 40 ,raczej na pewno bezwietrznie a ja nie po spożyciu :) .

Efekty następujące co trzeci,czwarty strzał leciał tam gdzie celowałem reszta leciała w

różną strone po 30-50 cm w obrębie tej kartki ale ne w kartkę :( , na mniejszy dystans 20 m lecą jak po sznurku (no prawie ).

 

Wydaje mi się że kulki lecą z słabą siłą ,ponieważ na tych 40 m po strzale kulka

tak po 1-1,5 sekundzie uderzała w kartkę .Jak mówicie że można strzelać na dystans

60 m to w mojej replice wyglądałoby tak jak strzelanie z łuku w górę.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zrobiłem jeszcze raz test na 40 i 20 m,pogoda bezwietrzna kulki G&G

i niestety porażka :(

 

Na 40 m co 5-6 trafiała w kartke A3 pozostałe tuż przed celem dostawały dziwnego toru

lotu to znaczy raz leciały w lewo raz w prawo raz po skosie ,praktycznie w wszystkich możliwych kierunkach tylko nie w kartke :(

 

Na 20 m myślałem że będzie idealnie ale i tu byłem w błędzie ,posiew kulek w koło

kartki a nie w środek .

 

Nie wiem czy na ten wynik może mieć zbliżająca się do rozładowania bateria-na auto

wyraźnie Gearbox siadał.

 

Ja już nie mam siły z tą repliką .Proszę pomóżcie ,co mam robić ,męczyć się dalej

czy może odesłać do fachowców ,pytanie tylko kto mi zrobi z tej emki jajo węża .

Edited by VRil
Link to post
Share on other sites

Panowie dzięki za wszelkie wskazówki :)

Chyba znalazłem przyczynę -dziadowska komora KA !!!!

Zamontowałem lufę systemy ,gumkę systemy tą samą która na KA strzelała podwójnie

i zostawiała zawsze jedną kulkę w lufie ,dystanser chyba Madbulla do tej stockowej chińskiej komory i co....

Kulki G&G lecą jak po sznurku co prawda 0,28g ale ja nie odczułem zmiany skrócenia lotu kulki od 0,25g wręcz odwrotnie chyba coś się uszczelniło bo właśnie na tej drugiej od KA jakoś kulki strasznie lobowały i przy końcu schodziły z celu tak jak by brakowało tych FPS-ów

 

Także jak na razie jestem zadowolony jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...