Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Link do omawianej w temacie repliki jest

TUTAJ <kliknij

 

Kieruję na pulpit temat mega kontrowersyjny. Chcę zapytać społeczność airsoftową o subiektywne zdanie na temat karabinka snajperskiego L96 z fabryki producenta Spec Tech. Ja wiem, ze pojawić się mogą wyrażenia typu "trzeba mieć z główką nie teges żeby z tym na strzelankę iść" ...ale ...właśnie. Ktoś to wyprodukował i ktoś z tego korzysta. Nie wałkujmy proszę jak należy to robić, bo wiadome, że poniżej rozsądnej granicy odległości nikt rozsądny nie celuje tym w głowę czy cokolwiek nieodpowiedniego przychodzi mu do własnej. Także wybałuszanie oczu, pytanie 'co to ma być?' i kwestia wykluczania tejże repliki ze zlotów jest retoryczna. Poruszanie jej jest zbędnym laniem wody. Tu chodzi o strzelanie na dystansie ok 80m, na przykład w sparingach czy strzelankach w których koledzy mają do Was zaufanie. Tym można zrobić solidną krzywdę, dlatego proszę poważnie podejść do omawiania tematu.

 

Napisałem maila do SpecShop żeby w opisie nie zapomnieli dodać, czy mamy do czynienia z gazową repliką czy ze sprężynową. Po odpowiedzi upewniłem się w którym dziale zamieścić ten temat.

 

Parametry:

650 fps = 198.12 m/s = 713.232 km/h ...w tym momencie żarty się kończą

>moje pytanie do doświadczonych: szacując, ile może mieć metrów zasięg skuteczny i zasięg maksymalny przy standardowej BB 0,2g?

 

Koszta:

Maruderów, którzy nie potrafią oszczędzać proszę o zwrócenie uwagi na ratalny zakup. Na dzień dzisiejszy koledzy ze SpecShopu chcą za lolę 1850 polskich nowych złotych. W zestawie jest celownik optyczny i dwójnóg więc o! tak se odejmując ich szacowaną wartość replika kosztowałaby jakieś 1500 PLN ...dużo za te 650 fps nie jest

 

Ostrzeżenie techniczne:

Do opisu repliki została załączona notka następującej treści:

Należy zdawać sobie sprawę, iż zamontowana sprężyna M170 może zwiększyć ryzyko uszkodzenia mechanizmu spustowego po oddaniu większej ilości strzałów. Z czasem zalecamy montaż słabszej sprężyny lub wzmocnionego zespołu spustu LayLax.
Umieszczanie takiej notatki świadczy o pozytywnej rzetelności sprzedawcy.

>Pytanie: Może nieco retoryczne ale - lepiej poczekać aż coś pierdyknie czy od razu zamontować zamiennik? Lepiej wstawić słabszą sprężynę osłabiając zasięg skuteczny i maksymalny czy wydać parę stów więcej i zamontować mechanizm spustowy dla mocniejszych sprężyn?

 

Proszę Was o podsumowanie wszystkich wymienionych elementów i proszę aby informacje przez Was podane brzmiały edukacyjnie dla następnych osób szukających informacji o L96, o jej serwisie, modyfikacjach itp. Może coś przeoczyłem, na co warto zwrócić uwagę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

lol, jestem ciekaw jak się naciąga taką sprężynę, nie trzeba egzekwować zasady o strzelaniu pojedynczym :)

strzelał bym z tego raczej czymś w rodzaju, 0,25 czy nawet 0,30 jak są.

 

i jak bym go zobaczył bez kolegi z bronią na krótki zasięg to nie ASG bym go przeganiał a cegłą chyba ;P

Link to post
Share on other sites

na 0,2 g to sie mierzy tylko FPS'y wiec nikt Ci nie oszacuje zasiegu.

 

przy takiej mocy to kulki min. 0,36 g, od biedy mogą być 0,29 - 0,3

 

mam vsr'ke z m170 i nie mam zadnego problemu z przeladowaniem nawet w pozycji lezacej, a 99% osob ma, mimo ze sa silniejsze... o co chodzi ? o dobra technike.

 

co do spustu... jak masz kase to wymien przeciez to nie zaszkodzi a nie spotka Cie niemila niespodzianka w srodku strzelanki ze cos nagle sie rozleci.

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

Tak, jak Bocian napisał, liczy się technika. Przede wszystkim pierwsze spostrzeżenie, po wymianie sprężyny w mojej VSRce: wygodniej naciąga się łapiąc dźwignię od góry niż od dołu:) No i praktyka, potem jest łatwiej.

 

P.S.: Spotkałem kiedyś gościa postawniejszego ode mnie, który miał nawet problemy w ogóle jakimkolwiek naciągnięciu (nawet najmniejszym) :-F

Link to post
Share on other sites
jak masz kase to wymien przeciez to nie zaszkodzi a nie spotka Cie niemila niespodzianka w srodku strzelanki ze cos nagle sie rozleci.

Dobrze żeś powiedzioł chopie ;D Mi nie chodziło tutaj o kasę tylko bardziej o teorię. Wiedza zamieszczona w temacie jest bardziej cena niż niejedna replika :)
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ja bym tam wsadził0,40tki-0,43 albo i więcej jak gdzieś da się znaleść. 650fps to już dość sporo i trzeba uważać "jak się strzela". I m200 to nie naciągniesz tak łatwo jak ci się wydaje... Przy m170 po wystrzeleniu xxx kelek już reka powoli wysiada, chyba że jesteś kox,paker i na klate wyciskasz dość hmm... sporo? :)

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Ja bym tam wsadził0,40tki-0,43 albo i więcej jak gdzieś da się znaleść. 650fps to już dość sporo i trzeba uważać "jak się strzela". I m200 to nie naciągniesz tak łatwo jak ci się wydaje... Przy m170 po wystrzeleniu xxx kelek już reka powoli wysiada, chyba że jesteś kox,paker i na klate wyciskasz dość hmm... sporo? :)

 

Pozdro!

 

bez przesady... używam M170 i nie mam najmniejszego problemu z naciągnięciem tej sprężyny ostatnio wstawiłem nową m170 bo myślałem że tamta już straciła na mocy bo się ubiła i była krótsza ale obie dają tyle samo FPS a ta ubita naciąga się odrobinę lżej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...