Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem mosfet do swojej m16'stki G&P i mam drobny problem. Jak puścić kable żeby wszystko ładnie chodziło? V2 ma niestety bardzo mało miejsca na kable które idą w dosyć słabo przemyślanych miejscach, a że jest to szkielet "pancerny" tego miejsca jest jeszcze mniej. Największy oczywiście problem to 2 kable biegnące przy otworze w który wchodzi silnik. Niestety pierwsza próba puszczenia tam 2 kabli skończyła sie zmieleniem jednego z nich. Następnie próbowałem obejść jednym kablem środek GB umieszczając go pomiędzy GB a body niestety efektem tego było praktycznie uniemożliwienie korzystania z selektora i dziwnym trafem drastyczne zmniejszenie rofa. Postanowiłem w końcu zapytać jak radzicie sobie z mosfetem w emkach. Mile widzane jakieś zdjęcia ;-) .

Link to post
Share on other sites

To ZnAl - wiadomo, ale aluminiowych kabli też się używa do przesyłu prądu, z tym że w odpowiedno wyższej średnicy.

 

Nie znam konkretnych danych ale moje przypuszczenie jest że o ile przesył leciałby tylko po jednej połowie a byłby w dodatku przylutowany* straty byłyby minimalne. Czy ktoś te przypuszczenie weryfkował w rzeczywistości?

 

* o ile to jest w ogóle możliwe bez migomatu

Link to post
Share on other sites

Przylutujesz do szkieletu przewód, powiedz tylko po co marnować pieniądze na kolbę która rozgrzeje szkielet do odpowiednio dużej temperatury i przy okazji zmieni jego właściwości mechaniczne? Gra nie warta świeczki, łatwo o przebicia i nie zapominaj o prądach rzędu 10-15A.

Link to post
Share on other sites

Strasznie zdzierska cena za te kable :-/. Jak się nie mylę to za swoje dokładnie te same, dawałem gdzieś 3 zety za 1m, a nie 5 ;-).

Podejdź do jakiejkolwiek hurtowni elektronicznej/elektrotechnicznej, tam takie znajdziesz ;-).

 

A co do układania to fakt, udało mi się je upchnąć w FAL`a, gdzie się GB o body zapiera, tak, że w V.2 spokojnie je wetkniesz.

 

 

EDYTA: @UP: One są niedużo grubsze (pomimo większego przekroju) od standardowych kabli "jakichkolwiek" z repliki.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Tuksiak kiedyś za nie płaciłem grosze ale jak wiadomo ceny się wahają ;/ Zaraz zobaczę ile teraz kosztują. Ja mam zapasy sprzed 5 miesięcy ;)

 

Edit:

No ceny poszły w górę. 10zł za metr czarnego i czerwonego ;) Ja jeszcze muszę popatrzeć na przewody 14AWG i 16AWG w silikonowych izolacjach. CA stosuje chyba 14AWG ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

A tak zapytam przy okazji. Będę wymieniał kabelki na AWG 16 silikonowe + mosfet AB w moim SIGu 552. Jak wywalacie stare kable i wsadzacie nowe, to te nowe w izolacji silikonowej, czy same druciory pchacie w bebechy?

 

...i zupełnie z innej beczki, ale powiązane z tematem...

 

Jaki ja cholercia mam GB? v2 czy v3?

Jeszcze karabinka nie rozbierałem, ale z tego co wiem to jakaś odmiana v3 bez trzymacza silnika.

Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie o to mi chodzi, bo wygrzebałem gdzieś jak ktoś wyciągał miedź z kabla 2,5mm2 i w termokurczliwe koszulki wsadzał, żeby były kable węższe.

 

Jeszcze nie rozbierałem mojego AEGa i nie wiem ile tam miejsca będzie pod te przewody, a stokowe w porównaniu z tymi 1,5mm2 wyglądają cieniutko jak siano.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...